HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Finálový turnaj Světlá nad Sázavou

Finálový turnaj Světlá nad Sázavou

Poslední víkend v červnu se odehrál na zimní stadionu ve Světlé nad Sázavou finálový turnaj Markmed poháru dorostu. Na turnaji se sešlo 8 nejúspěšnějších celků z celé republiky a mezi nimi i naši borci z Kocourku.  Na cestu se tentokrát vypravili již v pátek vlakem. Cílová stanice Havlíčkův Brod a kde našli svůj azyl. Zde byli všichni spokojeni a probíhali tu i týmové porady.

A v sobotu to vypuklo. Naším prvním soupeřem byl celek KOVO Praha. Soupeř s kterým jsme si měli v klidu poradit. Opak byl bohužel pravdou. Ač jsme soupeře jasně přestříleli, od desáté minuty jsme zbytečně prohrávali 0:1. Marné dobívání soupeřovi branky zakončil golem až Nicolas de Fin 1:1. A tak i utkání skončilo. V tomto utkání se potvrdilo naše jasné podcenění soupeře a absolutně chyběla týmová hra. A podle toho také proběhl i peprný proslov trenéra v kabině. K druhému zápasu jsme nastoupili proti HBC Hostivař Praha. V tomto utkání byl soupeř jasně lepší a spravedlivě vyhrál 3:0. Tím si zajistil postup do semifinále z prvního místa. O druhé postupové místo si to v posledním zápase skupiny rozdali favorizovaný celek Karviné a tým ze Strašecí. Před zápasem si hráči jasně řekli co chtějí a jak k zápasu přistoupí. Bohužel v čase 1:44 byl po nepokrytí soupeře stav 0:1 v neprospěch našich barev. Ale za půl minuty už bylo veseleji. To po samostatném úniku srovnal score Dan Vaic. Od té chvíle jsme začali diktovat tempo zápasu a zaslouženě ve 11:09 zásluhou dorážky Ondry Husáka šli do vedení 2:1. A pět minut před koncem upravil výsledek na konečných 3:1 střelec zápasu Dan Vaic. A díky tomuto zaslouženému výsledku, naši kluci postoupili do nedělního semifinále.

V semifinále nás čekal těžký soupeř Ježci Heřmanův Městec. Bohužel do toho zápasu už nezasáhl pro zranění Šimon Vojna a přidal k řadě našich marodů. V polovině zápasu jsme prohrávali již 3:0 a zápas pro nás skončil. Konečný výsledek 0:6 nás odsunul mimo finále a do boje o bronzové medaile.

K zápasu o bronz jsme nastoupili proti nám dobře známým klukům z Hostivaře. Do zápasu jsme nastoupili opět s jenom devíti hráči. Ale na našich hráčích  bylo vidět odhodlání se poprat o výsledek. Obětavě bránili a nerozhodila je ani v čase 6:29 branka do naší sítě. Dále jsme měli několik šancí vyrovnat, ale ani jedna nevyšla. V deváté minutě se bohužel zranil Nicolas de Fin a i on na turnaji dohrál. I v tomto malém počtu kluci dřeli a snažili se s výsledkem něco udělat. Dvě vteřiny před koncem chybělo několik centimetrů k remíze.Když Ondra Kučera získal za brankou míček a snažil se ho uklidit do branky.Bohužel hostivařský brankář stačil položit do jeho zakončení svůj beton. Zápas nakonec skončil fotbalově 0:1.

I přes prohru v tomto zápase není 4.místo žádná ostuda. Možná mohlo být lépe, nebýt naší marodky  (již před finálovým turnajem) a zbytečných vyloučení. Ale na kdyby se rozhodně nehraje. Nakonec si všichni tento víkend užili a to i včetně našich fanoušků.

O tento úspěch se zasloužili : M.Jakoubek,M.Křeček,Š.Vojna,J.Běloušek,O.Pořádek,O.Keder,O.Kučera,A.Slabý,D.Vaic,J.Itner, O.Husák, N.de Fin a realizační tým MK+MK (Maty Kot a Maty Korf) a A.de Fin

Několik fotografií naleznete na:

 Dorost-Světlá nad Sázavou – hokejbalnovestraseci – album na Rajčeti (idnes.cz)

Diskuze

Nejbližší narozeniny

29.07.2021 Ondřej Duchoň (28)
05.08.2021 Alex Černý (13)

Najdete nás na Facebooku

MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o. ALBATROS MOVING, s.r.o.

Počet návštěv: 57455
Posledních 30 dnů: 674 | Posledních 7 dnů: 93 | Poslední den: 8

© 2021 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne