Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ

Příští zápas

Finálový turnaj Světlá nad Sázavou

Poslední víkend v červnu se odehrál na zimní stadionu ve Světlé nad Sázavou finálový turnaj Markmed poháru dorostu. Na turnaji se sešlo 8 nejúspěšnějších celků z celé republiky a mezi nimi i naši borci z Kocourku.  Na cestu se tentokrát vypravili již v pátek vlakem. Cílová stanice Havlíčkův Brod a kde našli svůj azyl. Zde byli všichni spokojeni a probíhali tu i týmové porady.

A v sobotu to vypuklo. Naším prvním soupeřem byl celek KOVO Praha. Soupeř s kterým jsme si měli v klidu poradit. Opak byl bohužel pravdou. Ač jsme soupeře jasně přestříleli, od desáté minuty jsme zbytečně prohrávali 0:1. Marné dobívání soupeřovi branky zakončil golem až Nicolas de Fin 1:1. A tak i utkání skončilo. V tomto utkání se potvrdilo naše jasné podcenění soupeře a absolutně chyběla týmová hra. A podle toho také proběhl i peprný proslov trenéra v kabině. K druhému zápasu jsme nastoupili proti HBC Hostivař Praha. V tomto utkání byl soupeř jasně lepší a spravedlivě vyhrál 3:0. Tím si zajistil postup do semifinále z prvního místa. O druhé postupové místo si to v posledním zápase skupiny rozdali favorizovaný celek Karviné a tým ze Strašecí. Před zápasem si hráči jasně řekli co chtějí a jak k zápasu přistoupí. Bohužel v čase 1:44 byl po nepokrytí soupeře stav 0:1 v neprospěch našich barev. Ale za půl minuty už bylo veseleji. To po samostatném úniku srovnal score Dan Vaic. Od té chvíle jsme začali diktovat tempo zápasu a zaslouženě ve 11:09 zásluhou dorážky Ondry Husáka šli do vedení 2:1. A pět minut před koncem upravil výsledek na konečných 3:1 střelec zápasu Dan Vaic. A díky tomuto zaslouženému výsledku, naši kluci postoupili do nedělního semifinále.

V semifinále nás čekal těžký soupeř Ježci Heřmanův Městec. Bohužel do toho zápasu už nezasáhl pro zranění Šimon Vojna a přidal k řadě našich marodů. V polovině zápasu jsme prohrávali již 3:0 a zápas pro nás skončil. Konečný výsledek 0:6 nás odsunul mimo finále a do boje o bronzové medaile.

K zápasu o bronz jsme nastoupili proti nám dobře známým klukům z Hostivaře. Do zápasu jsme nastoupili opět s jenom devíti hráči. Ale na našich hráčích  bylo vidět odhodlání se poprat o výsledek. Obětavě bránili a nerozhodila je ani v čase 6:29 branka do naší sítě. Dále jsme měli několik šancí vyrovnat, ale ani jedna nevyšla. V deváté minutě se bohužel zranil Nicolas de Fin a i on na turnaji dohrál. I v tomto malém počtu kluci dřeli a snažili se s výsledkem něco udělat. Dvě vteřiny před koncem chybělo několik centimetrů k remíze.Když Ondra Kučera získal za brankou míček a snažil se ho uklidit do branky.Bohužel hostivařský brankář stačil položit do jeho zakončení svůj beton. Zápas nakonec skončil fotbalově 0:1.

I přes prohru v tomto zápase není 4.místo žádná ostuda. Možná mohlo být lépe, nebýt naší marodky  (již před finálovým turnajem) a zbytečných vyloučení. Ale na kdyby se rozhodně nehraje. Nakonec si všichni tento víkend užili a to i včetně našich fanoušků.

O tento úspěch se zasloužili : M.Jakoubek,M.Křeček,Š.Vojna,J.Běloušek,O.Pořádek,O.Keder,O.Kučera,A.Slabý,D.Vaic,J.Itner, O.Husák, N.de Fin a realizační tým MK+MK (Maty Kot a Maty Korf) a A.de Fin