7 : 6

Po prodl.

(0:2,2:2,4:2)

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

Muži "A" - Skvělý obrat ve třetí třetině na 3 body nestačil. Po výhře v prodloužení zhasly všechny naděje na play off

K dalšímu domácímu utkání v tomto roce nastoupili hráči Nového Strašecí v neděli 10.4. Soupeřem byli hráči Českých Budějovic. Domácí hokejbalisté před tímto zápasem živili už pouze teoretickou šanci na postup do play off. Po výhře 7:6 "jen" v prodloužení pak i tato poslední teoretická naděje definitivně zhasla.

Trenérské duou Pavlík-Falař nemohlo počítat pro tento duel se čtvrřicí L. Dvořák, Wittmayer, Š. Lev a de Fin. Naopak svou premiŕu za “A” tým si odbyl junior Ondra Pořádek a v domácí brance nastoupil Honza Čadek.

Domácí hráči rozhodně nechtěli nic vypustit, a i když šance na play off už prakticky neexistovala, byli třetímu týmu tabulky vyrovnaným soupeřem. V první třetině se hrál vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. První se radovali hosté, a to když po kombinaci ve středním pásmu postupoval sám od mantinelu Václav Kovařík a střelou na vzdálenější tyč prostřelil Čadka - 0:1. O necelé dvě minuty později se navíc ujala střela Lukáše Zelenky a hosté šli do vedení 0:2. Po zbytek první třetiny měli několik slibných šancí domácí i hosté, ale gólmani už za svá záda míček nepustili.

Domácí se chtěli po přestávce vrátit do utkání a začali aktivně napadat, ovšem radovali se opět hosté. Josef Melichar přihrál Jaroslavu Talířovi a ten zvýšil už na 0:3 z pohledu domácích. Strašečtí však stále nic nevzdávali a svou aktivitou si vynutili několik nedovolených zákroků. Navíc v 18. minutě zahrávali přesilovku 5 proti 3, kterou využil po nahrávkách Tomáše Duchoně a Lva střelou od modré René Douša - 1:3. Domácí nepřestávali na svého soupeře vyvíjet tlak a po dobré práci ve středním pásmu střílel od mantinelu Ondra Duchoň tak, že Davídek střelu vyrazil pouze před sebe a junior Slabý už neměl problém míček dorazit do sítě - 2:3. Bohužel strašecké poté přibrzdila přesilovka hostů, kteří po nahození od modré a dorážce Adama Bárty vedli opět o dva góly a tímto rozdílem skončila i druhá třetina - 2:4.

Třetí třetina byla pro trenéry ordinující defenzivní styl něco jako horor od Stephena Kinga, a to proto, že v ní padlo 6 branek během posledních 9 minut. Ovšem divákům se aktivní hra do ofenzivy od obou mužstev musela vyloženě líbit. Ale popořadě! Nejprve zužitkoval aktivní napadání svého týmu kapitán Tomáš Duchoň, když po špatném vyhození hostů snižoval na rozdíl jednoho gólu střelou z mezikruží - 3:4. Domácí byli i nadále velmi nepříjemní a navíc je za vyrovnáním hnali již tradičně výborní fanoušci. Toho se dočkali po důrazném boji na modré čáře, když pásmo udrželi Víťa Samšuk s juniorem Ondrou Pořádkem a odražený míček propálil Pavel Čadek za hostujícího gólmana - 4:4. Navíc ještě v tu samou minutu domácí dokonali obrat ve skóre, když Jiří Husák nahrál na Adama Slabého, který posunul na červené Kmeťovi, ten se odpoutal od obránce a střelou na zadní tyč poslal strašecké do vedení - 5:4. Bohužel to domácí dlouho neudrželi a za další dvě minuty bylo opět vyrovnáno. Martin Neruda od modré nahodil na bránu, domácí gólman vyrazil míček pouze před sebe, ten si doběhl opět Neruda a střelou mezi rukou a tělem vsítil gól - 5:5. To však ve třetí třetině nebylo zdaleka vše. Asi o nejhezčí gól zápasu se postarala trojice Kmeť-Lev-Javůrek. První jmenovaný zavezl míček do pásma, tam přihrál na Lukáše Lva, který už mohl střílet, ale zanechal chladnou hlavu a ještě posunul na odkrytého Michala Javůrka, který překonal gólmana hostí - 6:5. Domácí tak měli další šanci ubránit výsledek a brát v tomto zápase všechny tři body. Jenomže hostující tým odvolal gólmana a při power play našel Adam Bárta volného Martina Nerudu a ten z mezikruží vyrovnával na 6:6. Nutno podotknout, že remíza byla spravedlivá, ale domácí hráče po zápase přeci jen mrzelo, že nedokázali po obratu dovést utkání k plnohodnotnému bodovému zisku.

V prodloužení zahrávali domácí přesilovku, ale v té se zaskvěl gólman hostí i všichni bránící hráči. I tak ale zůstal bonusový bod na Kocourku a to po napadání Lukáše Lva, který přinutil k chybě hostující obranu. Odražený míček si vzal Michal Kmeť, který nahazoval pro Michala Javůrka a ten tečí ze vzduchu rozhodl tento zápas - 7:6pp.

Moc děkujeme našim skvělým fanouškům za podporu a rádi bychom je informovali, že příští týden pořádá klub výjezd autobusem do Suchdola nad Lužnicí. Odjezd v neděli 17.4. v 10 hod. od pošty.

J. Čadek, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, O. Duchoň, L. Lev, V. Samšuk, M. Kmeť, P. Čadek, D. Patera, M. Javůrek, O. Pořádek, A. Slabý