Kocourek Aréna, 3.4.2022 14:00

5 : 7

(1:3,1:3,3:1)

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem

Muži "A" - Domácí prohra s Ještěry odsunula šance na play off jen do rovin teorie

V důležitém zápase přivítali na svém hřišti hokejbalisté Nového Strašecí soupeře z Ústí nad Labem - Ještěry. Pokud chtělo domácí mužstvo ještě pomýšlet na play off, muselo jednoznačně vyhrát za 3 body. To se nepodařilo a další porážka s ústeckým výběrem odsunula šanci na vyřazovací boje jen do teoretických rovin.

Strašečtí nastoupili do utkání konečně téměr v kompletním složení. Chybělo "jen" trenérské duo Falař - Pavlík, které na střídačce nahradil Aleš de Fin. Ten se mohl při své veliké premiéře radovat z vedení svého výběru hned ve 3. minutě. Pavel Čadek vytěžil z dobrého napadání svých spoluhráčů, sebral míček ve středním pásmu a přesnou střelou zpoza modré čáry překonal hostujícího brankáře - 1:0. Úvodní trefa domácí uklidnila a zároveň povzbudila do dalšího útočení. Ve velmi solidních pozicích se v rychlém sledu objevili Lukáš Lev, Michal Kmeť, nebo Tomáš Duchoň. Ani jednomu se ale zakončení nepodařilo dle nejlepších představ, a tak se do zápasu dostali také Ještěři. Konkrétně nenápadným nahozením od modré čáry, které skončilo přesně v horním rohu Dvořákovy branky - 1:1. Vyrovnájící trefa určila další směr první třetiny, kdy bylo na hřisti jen jedno mužstvo. Ještěři byli poté narozdíl od domácích produktivnější a šikovností a důrazem si došli zásluhou Zicha a Langthalera pro vedení 3:1.

Po změně stran zahrávali hosté dvojnásobnou početní výhodu. Tu se jim díky dobré práci bránící trojice domácích a Dvořáka zužitkovat nepodařilo. V tlaku ovšem pokračovali nadále a rychlými rotacemi v útočném pásmu dostávali Bubáky pod tlak a sami si vypracovávali gólové pozice. Ve druhé třetině se 2x z podobné pozice prosadil Vaněk a pro domácí to nevypadalo vůbec dobře - 1:5. I tak byl ale zbytek třetiny herně vyrovnaný a šancí si nakonec žlutomodří vypracovali snad ještě více, než jejich soupeř. Mimo chyby v obraně je dnes ale srážela neproduktivita. Nutno také podotknout, že povedený zápas chytal hostující brankář Landt, který si smlsl na de Finovi, Lukáši Lvovi, nebo Javůrkovi. Ujala se až rána v závěru periody v podání Reného Douši, který prostřelil z pravé strany vše, co mu stálo v cestě - 2:5. Bohužel pro domácí se hostům podařilo ještě do konce třetiny odskočit na rozdíl 4 branek. Povedenou kličkovanou předvedl Jiří Tomáš, který Dvořáka překonal bekhnedovým blafákem - 2:6.

Před třetí třetinou stáhli Bubáci sestavu na dvě formace a pokusili se s výsledkem ještě něco udělat. Záhy však přidal svoji druhou branku Zicho, upravil na 2:7 a bylo víceméně rozhodnuto. Domácí to ale ani za tohoto stavu nezabalili a v závěru utkání alespoň třemi brankami potěšili věrné fanoušky, kterých do Kocourek arény zavítalo znovu více než dost. Nejprve mířil po nahrávce Wittmayera přesně od modré čáry Jiří Husák - 3:7. Poté se na hranici brankoviště nadvakrát prosadil při přesilové hře Dan Patera a střelecký účet dnešního klání uzavřel další tvrdou ranou René Douša, který se rovněž zapsal mezi dvougólové střelce - 5:7.

Strašečtí prohráli s vítězem posledního ročníku O turnaj poháru města Nového Strašecí i potřetí v sezóně a šanci na play off již mají opravdu minimální. I tak budou chtít dohrát zbytek sezóny s maximálním nasazením. Další utkání je na programu v neděli 10.4., kdy od 14 hodin přivítají na svém hřišti Pedagog České Budějovice.