Vlčí Smečka Ústí nad Labem

5 : 1

(1:1,1:0,3:0)

Muži "A" - V okleštěné sestavě prohra se Smečkou i potřetí v sezóně

K dalšímu utkání 1. ligy nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí na půdě vedoucího celku tabulky - Vlčí Smečky. Do Ústí nad Labem odjeli bohužel ve velmi okleštěné sestavě, a i přes bojovný výkon si do Strašecí žádný bod neodvezli. Naopak Vlčí Smečka si výhrou 5:1 pojistila vítězství po základní části.

Do utkání musel v modrožlutém dresu nastoupit dokonce trenér Jan Falař, nebo zranění doléčující Jiří Husák. Strašeckým se ovšem proti celku, který ztratil body letos pouze ve dvou případech, podařilo zachytit úvod zápasu. Hned v 1. minutě se do samostatného úniku probojoval Michal Kmeť. Jeho bekhendovému zakonční chybělo k úspěchu pár centimetrů. První branka tak padla až ve 3. minutě, kdy domácího gólmana překvapil střelou z úhlu Javůrek - 0:1. Hráči Vlčí Smečky se inkasovaným gólem nenechali vyvést z míry a aktivní hrou se hnali za vyrovnáním. Jejich zakončení ale často postrádala přesnost, a když už se jim podařilo pálit na branku, tak jejich střely pochytal Lukáš Dvořák, který si přenesl solidní formu i do tohoto duelu. Skórovat se domácím podařilo až v závěru třetiny, kdy se v oslabení nepodařilo vyhodit míček ze třetiny Ondřeji Duchoňovi a následný důraz na brankovišti uplatnil Škurla - 1:1.

Druhá třetina se nesla v duchu několika trestů za sebou v podání hostujících hráčů. Ti se na trestné lavici střídali téměř častěji než na té hráčské a absolvovaná oslabení jim logicky brala síly. I tentokrát ale dokázali ubránit 2 minuty trvající oslabení 3 proti 5. Bohužel pro ně inkasovali po jeho skončení, kdy Vlci pokračovali v tlaku, na pravý kruh si seběhl Sedláček, který prostřelil Dvořáka - 2:1. Přesto, že se hosté většinu třetiny bránili, tak také oni měli své momenty. Z dobrých pozic pálili kapitán Lukáš Lev, nebo Michal Kmeť. V samostatném úniku se pak tentokrát objevil Michal Javůrek. Ani jednomu hráči se ale skórovat nepodařilo, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1.

V úvodu třetí periody se domácím hráčům podařilo po buly v útočném pásmu vstřelilt třetí branku. Uklidnění na domácí střídačku přinesl Zajan - 3:1. Hosté, kterým evidentně docházeli síly, se ale nevzdávali a dál se snažili zabojovat o zisk jakéhokoliv bodu. Po chybě v domácí rozehrávce pálil Ondřej Duchoň, jehož střelu zastavila až spojnice domácí branky. V závěru zápasu pak hosté více riskovali a otevírali hru. Toho využili Severočeši, kteří dvakrát v rychlém sledu pláchli obraně a povedenými přečísleními upravili na konečných 5:1.

Další příležitost pro zisk bodů a zachování naděje na postup do play off budou mít Bubáci tuto neděli, kdy přivítají v důležitém zápase Ještěry z Ústí nad Labem. Začínáme ve 14 hodin, přijďte nás podpořit.