7 : 0

(1:0,3:0,3:0)

HBC Prachatice

Muži "A" - Další výhra s Prachaticemi, tentokrát 7:0!

K prvnímu domácímu utkání v tomto roce nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí v neděli 20.3. Soupeřem byly Prachatice, které už se Bubákům podařilo 2x porazit a pokud chtělo domácí mužstvo ještě pomýšlet na postup do play off, "muselo" zvítězit i potřetí. A to se po povedeném výkonu podařilo, i když byl výsledek 7:0 pro Horaly až příliš krutý.

Byli to totiž právě hosté, kteří diktovali v úvodních minutách tempo hry a nepříjemnou fyzickou hrou se dostávali na dostřel domácí svatyně. V první polovině třetiny si vypracovali hned několik ložených šancí, kdy Strašecké zachránila nejprve tyč, poté skvělý Dvořák v brance a do třetice také nemohoucnost Prachatických útočníků v zakončení. Domácím se podařilo postupem času srovnat herní projev a byli to nakonec oni, kteří šli na konci periody do vedení. Míček do útočného pásma zavezl šikovně Nicolas de Fin, předložil jej Víťovi Samšukovi, který ještě vylepšíl pozici pro Ondřeje Duchoně. Ten branku netrefil, ale míček se od zadního mantinelu odrazil pro domácí tak šťastně, že pro nekrytého Michala Kmetě již nebyl problém jej zasunout za záda gólmana Pixy - 1:0.

Ve druhé třetině se hrál pohledný hokejbal s šancemi na obou stranách. Oba celky hrály pouze na dvě formace, což ještě více přispělo k vysoce nasazenému tempu. Zřejmě kvalitní spánek absolvoval před zápasem domácí brankář Dvořák, který také ve druhé části svůj tým několikrát podržel a předváděl jeden povedenější zákrok za druhým. Dal tak možnost vyniknout svým spoluhráčům v ofenzivě. V rozmezí 24. - 27. minuty se podařilo Bubákům 3x skórovat a Kocourek byl na nohou. Nejrpve vybojoval v útočném pásmu míček Martin Wittmayer. Svůj samostatný únik ještě neproměnil, ale napravil jej Lukáš Lev, který trefil přesně horní růžek hostující branky - 2:0. Hosté se ještě nedokázali vzpamatovat z druhého zásahu a už inkasovali potřetí. Po střele Michala Javůrka z pravého kruhu se míček znovu odrazil  od zadního mantinelu do těch správných míst. Konkrétně k Danu Paterovi, který pohotově zavěsil bekhendem - 3:0. Pro hosty smrtící a zároveň také rozhodující pasáž zápasu zakončila dvojice Tomáš Duchoň - Lukáš Lev, kdy prvně jmenovaný nahrával a druhý přesně zakončoval - 4:0. Solidně zaplněná Kocourek aréna si po delší době užívala hokejbalový zápas a stav 4:0 byl po 30 minutách velmi nadějný.

Hosté se ale nevzdávali a chtěli se vrátit do zápasu. Ideální příležitost k tomu měli začátkem třetí části, kdy zahrávali dvojnásobnou přesilovku, a to po dobu celých 2 minut! Domácí ale předvedli v oslabení bojovný a obětavý výkon, a složitou situaci přestáli bez inkasovaného gólu. Samozřejmě také díky Dvořákovi, který dnes lapil zkrátka všechny míčky, které na něj letěly. Ubráněné oslabení tým trenérů Falaře a Pavlíka ještě více nakopl a závěr zápasu byl již plně v jeho režii. Na 5:0 přidal navrátilec do sestavy Martin Wittmayer, který svůj další únik tentokrát proměnil, když zvolil bekhendovou kličku. Tímto gólem také vyhnal hostující jedničku z klece. Ani druhý brankář Jihočechů však čisté konto neudržel. Po dobré práci Adama Slabého a Michala Kmetě se míček v předbrankovém prostoru odrazil k Lukáši Lvovi, který neměl se zakončením výraznější problémy a zkompletoval hattrick! Poslední zdravici na cestu Prachatickým pak poslal Dan Patera, který po nahrávkách Wittmayera a Kmeťě vstřelil svůj druhý gól a uzavřel na konečných 7:0.

Strašečtí tak zvládli i svůj druhý jarmí duel a dál živí naději na postup do play off. Hráči děkují všem fanouškům za skvělou podporu. Další utkání je na programu v neděli 27.3., kdy se Bubáci představí od 11 hodin v Ústí nad Labem, kde se střetnou s prvním celkem tabulky - Vlčí Smečkou.