TJ Snack Dobřany "B"

4 : 7

(1:4,1:2,2:1)

Muži "A" - První zápas jara přinesl vítězství v Dobřanech

K prvnímu mistrovskému utkání v roce 2022 nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí na půdě Dobřan, kde se utkali s rezervou extraligových "Šneků". Hned před prvním zápasem musel řešit trenérský tandem Falař - Pavlík hned několik absencí a na západ Čech odjel pouze s 11 hráči v poli. Především díky skvělému vstupu do utkání ale Bubáci první mač zvládli a po výhře 7:4 brali důležité 3 body.

Začátek utkání hraného v dobřanské hale měli hosté opravdu vynikající. Hned v první minutě se dostali do útočného pásma, zmáčkli svého soupeře a bekhnedovou nahrávku do předbrankového prostoru v podání Tomáše Duchoně pohotově uklidil Vojta Frolík - 0:1. Úvodní branka byla jen předkrmem famózního úvodu strašeckých hráčů. Druhou trefu přidal po nahrávce Javůrka Pavel Čadek, aby si o minutu později roli oba hráči vyměnili a přesnou ranou mohl tentokrát zakončovat Michal Javůrek - 0:3. Domáci nevěděli, co mají hrát a po 3 inkasovaných gólech si vzali oddechový čas. Ani ten jim příliš nepomohl, neboť v 8. minutě obdrželi čtvrtý zásah. Nahrávku Lukáše Lva si do vlastní sítě srazil jeden z bránících hráčů a na světelné tabuli svítilo pro domácí hrozivé skóre 0:4. Až ve druhé polovině první třetiny se domácí vzchopili a vyrovnali herní projev. Odměnou jim bylo snížení v přesilovce, kdy míček vyrazil vyběhnuvší brankář Jan Čadek tak nešťastně, že se odrazil k volnému Václavu Šlehoferovi st., který jej předložil Janu Kováříkovi, pro něhož již nebyl problém zakončit do odkryté branky - 1:4. Strašečtí nedokázali vydržet nastavené tempo z úvodu třetiny po celých 15 minut, a i přes další šance se již skóre neměnilo.

Druhá část utkání nabídla vyrovnaný herní obrázek, kdy si oba celky vypracovávaly dostatek střeleckých pozic. Za hosty se několikrát skvělým tahem na branku prezentoval Adam Slabý. V samostatných únicích ale chybělo kvalitnější zakončení. Bubáky pak na druhé straně několikrát podržel Jan Čadek, který po nešťastné první brance působil jistým dojmem. Další gól viděli diváci až ve druhé polovině periody. Po tlaku v útočném pásmu podržel míček Lukáš Lev, který našel na zadní tyči volného Frolíka, jenž opět pohotově zavěsil - 1:5. Z obnoveného vedení o čtyři branky se ale Strašečtí neradovali dlouho. Na druhé straně totiž okamžitě kontrovali Šneci. Po přihrávkách Kůrky a Šlehofera se druhým zásahem prosadil Kovářík - 2:5. Rychle ale dokázali zareagovat také hosté, které si vedení o čtyři trefy vzali zpět. Zasloužil se o to Michal Javůrek, který se po oběhnutí domácí svatyně a zasunutí míčku přesně k tyči přidal k dvougólovým střelcům nedělního odpoledne - 2:6.

Před třetí třetinou se zdálo být všechno jasné. Hosté ale hráli až moc profesorsky a byli za svůj herní projev potrestáni zdramatizováním zápasu. Domácí se totiž nevzdali a po dvou slepených gólech, které dal kdo jiný než Jan Kovářík, vycítili šanci - 4:6. Hosté se začali bát o výsledek a zbytečnými chybami nabídli domácím další šance. S těmi už si ale Čadek poradil a důležitý gól pak pro Bubáky vstřelil Michal Kmeť. Ten se zbavil v rohu útočného pásma dvou protihráčů a bekhendovým pokusem uklidnil své spoluhráče a trenéry - 4:7. Po této brance si už závěr tým kapitána Duchoně pohlídal a nepřipustil žádné další drama.

Pro zachování nadějí na postup do play off byly 3 body z tohoto utkání nutností a Strašeckým se je podařilo uzmout. Další utkání je na programu až v neděli 20.3., kdy žlutomodří přivítají na svém hřišti Prachatice. Přijďte nás do Kocourek arény podpořit.