Vlčí Smečka Ústí nad Labem

3 : 2

(2:1,1:0,0:1)

Muži "A" - Po dobrém výkonu prohra na hřišti vedoucího celku tabulky

Po týdenní pauza se vrátilo do kolotoče 1. ligy naše první mužstvo. K zápasu odjelo do Ústí nad Labem, kde se utkalo s prvním celkem tabulky - Vlčí Smečkou. Zápas přinesl až možná překvapivě vyrovnaný průbběh a naši hráči sahali po bodech. Bohužel si však do Strašecí po prohře 3:2 nepřivezli ani jeden.

Trenéři Václav Pavlík s Honzou Falařem mají stále výrazné problémy s marodkou. Zranění, či nemoc do Ústí bohužel nepustila Tomáše Duchoně, Pavla Ćadka, Honzu Čadka a Vojtu Frolíka. Přesto, že nebyli Bubáci kompletní, tak dokázali předvést jeden z nejlepších výkonů v sezóně.

Začátek zápasu ale lépe vyšel domácí Smečce, která chtěla odčinit poslední zaváhaní z Českých Budějovic, kdy "Vlčáci" poprvé ztratili jakékoliv body v sezóně. Za aktivitu v úvodních minutách nedělního zápasu byli odměněni vedoucí brankou. Strašecká obrana nepokryla volného Rolanda Baxu, který po nahrávce Zdvořáčka snadno uklidli míček do odkryté klece - 1:0. První gól však hosty nepoložil. Ba naopak. Modrožlutí si zodpovědně plnili povinnosti v defenzivě a čím dál častěji ohrožovali na druhé straně brankáře Řehoře. Samostatné úniky Patery a de Fina ještě brankou neskončily. V 9. minutě se ale ujala střela Milana Schnaubelta, který po nahrávkách O. Duchoně a Štěpána Lva prostřelil Řehoře od pravého mantinelu - 1:1. Srovnávací trefa hosty ještě více povzbudila. O to větší škoda pro ně pak byla, když inkasovali 13 vteřin před koncem třetiny. Další chybu v defenzivě trestal Zdvořáček, který se prosadil přesnou střelou z první - 1:2. I přes velmi solidní výkon tak Bubáci po prvních 15 minutách prohrávali.

A inkasovaný gól v závěru úvodní periody je výrazně ovlivnil i zkraje druhé části. Domácí začali hrát mnnohem uvolněněji a začali svému soupeři zle zatápět. Jedna nacvičená kombinace v útočném pásmu střídala druhou a gólman Dvořák se měl co ohánět a svůj tým několikrát podržel. Po další zbytečné chybě v obranném pásmu Strašeckých ale i on kapituloval, když jej blafákem do bekhendu překonal Kuchynka - 3:1. Strašečtí se vrátili do zápasu až ke konci druhé třetiny. Nejaktivněji se jevil Schnaubelt, který se často dokázal dostat do zakočení. Jeho střelám ale tentokrát chyběla větší přesnost, a tak se dál pokračovalo za dvoubrankového vedení domácích.

Před třetí třetinou odstoupil ze hry zraněný René Douša a Strašečtí dohrávali zbytek utkání na 2 formace. O to více se ale semkli a vyhecovali ke zdramatizování zápasu. Vlčí Smečka se snažila hlídat vedení a soustředila se především na defenzivu. Strašečtí byli velmi aktivní a snažili se o snížení. To se jim povedlo v polovině poslední části hry, kdy dobrou práci odvedl v útočném pásmu Kmeť, Ondřej Duchoň našel před brankou Adama Slabého, jenž uklidil míček za záda Řehoře - 3:2. Ten samý hráč měl při dalším střídání šanci na vyrovnávací gól. Z bezprostřední blízkosti ale domácí brankář strašeckého juniora Slabého tentokrát vychytal. Bubáci následně v závěru zahrávali přesilovku a odvolali brankáře. Od červené domácí branku obstřeloval Schnaubelt. Ani jeden jeho pokus se ale bohužel pro něj a celý strašecký výběr neujal, a tak bylo jasné, že 3 body zůstanou v Ústí nad Labem.

Strašečtí se však za předvedený výkon stydět nemuseli. Poslední příležitost k získání bodů v podzimní části budou mít další víkend, kdy v neděli 14.11. hostí na svém hřišti Ještěry Ústí n. Labem. Úvodní buly tradičně ve 14 hodin. Přijďte naše borce podpořit!