TJ Snack Dobřany "B"

0 : 5

(0:2,0:0,0:3)

"Áčko" zvládlo zápas v Dobřanech a po výhře 5:0 bere další tři body

Zápasy 1. ligy jdou v rychlém sledu za sebou a k dalšímu utkání vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí na známou půdu do Dobřan. Tam se utkali s místní rezervou extraligového týmu "Šneků" a po výhře 5:0 se jim podařilo potvrdit zisk tří bodů ze Suchdola nad Lužnicí.

Oproti minulému víkendu se podařilo trenérskému tandemu Pavlík - Falař poskládat papírově silnější sestavu, ve které nechyběli např. Milan Schnaubelt a Michal Javůrek. "Béčko" Dobřan bylo před tímto duelem v tabulce poslední bez zisku jediného bodu, a tak byli favoritem hosté.

Strašečtí začali aktivně a od úvodních minut si vypracovávali střelecké příležitosti. Velmi agilní byl ve třetí formaci hrající Schnaubelt, který si dokázal vypracovat několik šancí. Ty mu ale vychytal jistý brankář Jaroslav Fukárek a jednou mu radost zkazila tyč. Tu následně nastřelil v další šanci také obránce René Douša. První branka přišla na řadu v 8. minutě. Nejprve po nahrávce Pavla Čadka netrefil poloodkrytou branku Ondřej Duchoň, aby následně našel před brankou přesnou nahrávkou Michal Kmeť Tomáše Duchoně, který míček tečoval přesně za záda domácího brankáře - 0:1. První branka strašecké uklidnila a dál se hrálo především v obranném pásmu domácích. Ze druhé trefy se radovali Strašečtí po střele Schnaubelta a následného odrazu míčku od hrudi Michala Javůrka - 0:2. Domácí v první třetině trpělivě kombinovali v obranném pásmu a snažili se o rychlé výpady. Jeden se jim v závěru třetiny povedl na jedničku. Samostatný únik ale vychytal gólman Dvořák.

Po změně stran si diváci v dobřanské hale příliš pohledného hokejbalu neužili. Hra se soustředila až příliš často ve středním pásmu, kde proti sobě hráči bojovali o větší procento držení míčku a vybudování následného tlaku. To se zprvu dařilo více domácím, kteří se začali více a více osmělovat. Bubáky tak několikrát musel podržet brankář Dvořák, který si přenesl solidní formu z posledního zápasu v Suchdole. Až v posledních 5 minutách prostředního dějství znou hrozili spíše modrožlutí. Ti se několikrát usídlili na delší čas v útočném pásmu a v největších šancích se objevili Lukáš Lev a Nicolas de Fin. Ani jeden se však neprosadil, a tak se pokračovalo dál za stavu 0:2 z pohledu Dobřan.

Strašečtí hráli ve třetí třetině více takticky, dařilo se jim držet míček v útočném pásmu a "Šnekům" postupem času docházely síly. To se projevilo v závěru utkání, kdy se hosté dokázali více prosadit také střelecky a ve třetí třetině využili hned tři nabídnuté přesilové hry. Nejprve v 35. minutě nahrál na levou stranu Schnaubelt Lukáši Lvovi, ten našel křižným pasem Reného Doušu, který si míček zpracoval a chladnokrevně zakončil - 0:3. Čtvrtou branku Bubáků přidal v další početní výhodě Michal Javůrek, který se prosadil střelou z první ihned po vhazování - 0:4. Asiastence si zde připsali Milan Schnaubelt a Adam Slabý. Povedený výkon pak dvě minuty před koncem potvrdil nejlepší hráč na hřišti Milan Schnaubelt, který při zavážení přesilovky napřáhl od červené a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:5. Pátou brankou také vyhnal z branky domácího Fukárka, kterého nahradil na zbytek zápasu Lukáš Hlaváček. Naopak strašecký brankář Dvořák si připsal první nulu v sezóně a "odměna" do klubové kasy jej zcela jistě nemine. Jedinou kaňkou na povedeném a zodpovědném výkonu Strašeckých bylo zranění kapitána Tomáše Duchoně, který si ve 3. třetině poranil koleno. Věřmě, že bude brzy v pořádku a nebude se jednat o nic vážného!

Hodnocení trenéra Jana Falaře: "Chtěli jsem potvrdit zisk tří bodů ze Suchdola, což se povedlo. Stále nás trápí efektivita, stav 5:0 měl být v polovině zápasu, ne na konci. Třikrát netrefíme prázdnou branku, čtyřikrát orazítkujeme tyč, to jsou věci, které nás v jiných zápasech mohou mrzet. Soupeř hrozil jen ze dvou přesilovek, které měl. Celý zápas jsme ale drželi pod kontrolou. Jsem rád, že se nám podařila vzadu udržet nula, takže musím hráče pochválit za zodpovědný výkon. Chtěl bych ještě zmínit jednu věc, která se mi na hokejbale snad nikdy nestala, a která zaslouží obrovský RESPEKT. Mladý rozhodčí Jonák po zápase uznal chybu, které se dopustil, přiznal že jsem měl pravdu a omluvil se. To je něco, z čeho by si nejen ostatní rozhodčí, ale i my funkcionáři, hráči či diváci měli vzít příklad. Jen tak můžeme všichni posouvat náš sport dále."

V dalším kole přivítají Bubáci na svém hřišti Suchdol nad Lužnící. Utkání je na programu v sobotu 23.10. od 13:30. Přijďte nás na Kocourek podpořit!