SK Suchdol nad Lužnicí

4 : 5

(2:0,0:4,2:1)

"Áčko" po čtyřech prohrách zabralo a ze Suchdola si odvezlo všechny tři body!

Po nepovedném utkání v Českých Budějovicích čekal na hráče Nového Strašecí nedělní zápas v Suchdole nad Lužnicí, kde se představili po několika letech. Oproti sobotnímu utkání posílil strašecké brankář Lukáš Dvořák, naopak chyběl René Douša. Bubákům se po bojovném výkonu podařilo domácí výběr porazit, když dramatický souboj rozhodl dvě a půl minuty před koncem Dan Patera!

Úvod zápasu se však podstatně lépe podařil domácím. Ti poměrně snadno přecházeli přes střední pásmo a dostávali se do šancí. Hned v prvních minutách měl plné ruce práce gólman Dvořák a své spoluhráče několikrát skvělými zákroky podržel. Strašečtí však bohužel pokračovali v mdlém výkonu a po nedůrazu v defenzivě poslal Jihočechy do vedení Zdeněk Fical - 1:0. Suchdolští měli přechod do útočného pásma orpavdu velmi dobře propracovaný a po dalším výpadu do strašecké obrany se z levé strany prosadil v 8. minutě Matěj Tácha - 2:0. Bubáci se nemohli dostat do zápasu. V závěru třetiny se jim to však přeci jen podařilo, a to díky dvojnásobné početní výhodě. Tu hosté nezahráli zle. Nejnebezpečnější střely v podání Štěpána Lva se však neujaly, a tak se pokračovalo za dvougólového vedení domácích.

Po změně stran jak kdyby z šatny hostů vstoupilo na hrací plochu úplně jiné mužstvo. Modrožlutí se na svého soupeře vrhli, byli všude první a během druhé třetiny bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Za svou aktivitu byl následně tým trenéra Falaře odměněn kontaktním gólem. Za brankou si míček vyměnili Tomáš Duchoň s Pavlem Čadkem, druhý jmenovaný našel volného Nicolase de fina, který pohotově uklízel - 2:1. První gól hosty ještě více nakopl a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Lukáš Lev našel křižnou nahrávkou Adama slabého, který se taktéž nemýlil a vstřelil svoji premiérovou trefu v A týmu - 2:2. Domácí si po druhé inkasované brance vzali oddechový čas. Ani ten jim však příliš nepomohl a Strašečtí dál přikládali pod kotel. Do vedení je poslal Michal Kmeť, který nejrpve svoji šanci neproměnil, aby se prosadil z následné dorážky bekhendovým pokusem - 2:3. Po třetí brance vystřídal v domácím brankovišti Janáka Jakub Hlaváč. Nejlepší strašeckou třetinu v sezóně pak hosté završili další přesilovkou 5 na 3. Tu sehráli oproti prvnímu dějství lépe a po nahrávkách Štěpána Lva a Michala Kmetě rozvlnil síť z levého kruhu přesnou střelou Lukáš Lev - 2:4.

Přestože sehráli novostrašečtí skvělou druhou třetinu, věděli, že domácí hokejbalisté rozhodně nic nezabalí. To se také potvrdilo a poslední perioda nabídla pořádné drama. Nejprve se po faulu Štěpána Lva dostali Suchdolští zpět do zápasu přesilovkou, kterou sehráli trpělive a na konci úspěšné kombinace byl Tomáš Sládek - 4:3. Strašečtí se na obrat ve druhé periodě nadřeli a docházeli jim síly. O to více, když kvůli zranění nedohrál Jiří Husák a desetiminutový osobní trest obdržel Ondřej Duchoň. Naděje na 3 body držel dlouhé minuty skvělý Dvořák. Při dalších přesilovkách po vyloučení Tomáše Duchoně a Pavla Čadka už ale kapituloval, když jej prostřelil Kalát - 4:4. Pět minut před koncem se tak začínalo znovu "od nuly". Modrožlutí se v posledních minutách vydali. A za svůj bojovný a obětavý výkon byli odměněni. V útočném pásmu vybojoval míček neúnavný Tomáš Duchoň a nenápadnou střelou našel mezírku mezi Hlaváčovými betony Daniel Patera, který dvě a půl minuty před koncem rozhodl o vítězství Nového Strašecí - 4:5.

Hodnocení trenéra Jana Falaře: "Do branky se nám po dovolené a nemoci vrátila stabilní jednička Lukáš Dvořák a toto vítězství jde hlavně za nim. První část zápasu kopírovala poslední nezdařené duely. Jen díky Lukášovi jsme šli do kabin za stavu dva nula. O přestávce jsme trochu proházeli sestavu, kontaktní gól nás nakopl a na hřišti jsme pak byli v podstatě jen my. Třetí třetina byla opět už o našich silách, soupeř srovnal z přesilovek, ale kluci ukázali obrovskou soudržnost a silou vůle vstřelili vítězný gól. Kdo ho viděl, musí uznat že nebyl z nejkrásnějších, ale platí stejně jako kterýkoli hezký. Ukázali jsme si, že pokud se budeme držet nastaveného herního plánu a budeme se soustředit jen sami na sebe, pak se dá hrát s každým v jakékoli sestavě. Velký dík také patří dvěma juniorům De Finovi a Slabému, kteří s námi absolvovali cely víkend, druhý jmenovaný dokonce dnes vstřelil první branku v kategorii mužů, a tak ho zápisné nemine. Dobře jsme se naladili na další víkend, v Dobřanech toto vítězství budeme muset potvrdit, jelikož pokud ne, pak jakoby tato výhra nebyla."

Novostrašečtí hokejbalisté tak po 4 prohrách zabrali a odvezli si z jihu Čech 3 body. Potvrdit je budou mít příležitost v neděli 17.10., kdy se od 15 hod. představí na půdě Dobřan. Pojeďte nás na západ Čech podpořit!