SK Pedagog Ćeské Budějovice

7 : 0

(2:0,3:0,2:0)

"Áčko" prohrálo v Českých Budějovicích vysoko 7:0

Po nepovedených výsledcích zajížděli hokejablisté Nového Strašecí na náročný trip do Jižních Čech. Tam se utkali v sobotu nejprve s Českými Budějovicemi a v neděli poté zavítali do ještě vzdálenějšího Suchdola nad Lužnicí. První utkání Bubákům nevyšlo a s Budějovicemi prohráli podruhé za sebou vysokým rozdílem, tentokrát 0:7.

Strašecké trápila před tímto víkendem rozsáhlá marodka, a tak trenér Pavlík přivezl do Budějovic družinu čítající 12 hráčů do pole (včetně juniorů Slabého a de fina) a jediného brankáře Honzu Čadka. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří chtěli navázat na povedený výkon z předchozího utkání hraného ve Strašecí. Hosté přistoupili k zápasu s přílišným respektem a hráli v křeči. Toho využili s lehkostí hrající Budějovičtí, kteří si během první třetiny vypracovali po brankách Nýdla a Adama Bárty dvoubrankový náskok - 2:0. Ten mohl být i podstatně vyšší. S dalšími šancemi si však dokázal poradit brankář Čadek. Hosté si během prvních 12 minut nevypracovali jedinou vážnější situaci.

Až po změně stran se Bubáci začali osmělovat a dostávat se do šancí. Svěží vítr v sestavě představovala dvojice Slabý - de fin, která se v krátkém sledu dostala do dvou ložených šancí. Bohužel pro strašecké se ani jeden pokus neujal, a když z mezikruží netrefil ani Kmeť, projevoval se na hostujících hráčích zmar a frustrace. Toho opět dokázali využít v pohodě hrající domácí, kteří se v závěru druhé patnáctiminutovky dokázali prosadit hned třikrát, čímž v podstatě rozhodli o vítězi tohoto duelu - 5:0. Střelecky se prosadli Matyáš Malecha, Pavel Chudomel a Václav Kovařík.

Ve třetí části utkání hosté již nenašli dostatek fyzických a psychických sil cokoliv s výsledkem udělat. Na každou střeleckou příležitost se nadřeli a jejich hře chyběla potřebná lehkost a jednoduchost. Zato domácí se příliš nezpotili a zodpovědným výkonem ve třetí části si došli pro zasloužené tři body. Navíc se jim podařilo ještě přidat dva zásahy, když své další góly přidali Matyáš Malecha a Pavel Chudomel, kteří uzavřeli konečný účet tohoto zápasu na 7:0.

Komentář trenéra Václava Pavlíka: "První třetina jasně v režii domácích, za stavu 2:0 jsme měli několik gólovch šancí, bohužel jsme žádnou neproměnili a soupeř nás potrestal. Ve třetí třetině nám došly síly, na zápasy na jihu jsme se z důvodů marodky a zranění dali sotva dohromady ze dvou týmů (mužů a juniorky)."