Kocourek Aréna, 3.10.2021 14:00

4 : 9

(2:3,1:1,1:5)

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

"Áčko" si připsalo třetí porážku v řadě, tentokrát padlo doma s Českými Budějovicemi

K pátému zápasu v sezóně nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí v domácím prostředí, kde změřili síly s Českými Budějovicemi. Po nepříliš povedeném a přesvědčivém výkonu si připsali třetí porážku v řadě, když s Jihočechy padli vysoko 4:9.

Trenér domácích nemohl pro tento zápas počítat se stále dovolenkujícím brankářem Dvořákem. Ze zdravotních důvodů pak vypadli také Ondřej Duchoň, Milan Schnaubelt a Honza Eitler. V průběhu utkání navíc museli kvůli zranění odstoupit Michal Kmeť a Víťa Samšuk, čímž se marodka Bubáků ještě více rozrostla.

Vstup do zápasu se hráčům ve žlutých dresech vcelku povedl. Po dvou porážkách chtěli uspět, v dnešním utkání bodovat a hned ve 2. minutě se dokázali střelecky prosadit. Střelu Michala Javůrka dorazil za záda hostujícího gólmana pokusem ze vzduchu Víťa Samšuk – 1:0. Z vedení se však domácí neradovali dlouho. Konkrétně 8 vteřin. Ihned po buly ve středovém kruhu se totiž hosté vrhli za vyrovnáním a po nahrávce Ondřeje Bárty se gólově prosadil přesnou střelou Bárta Adam – 1:1. Po vyrovnávající brance se hrálo především v obranném pásmu Bubáků. Ti měli problém s rychlým pohybem hostů a svými chybami a nedůrazem dostávali svého soupeře ještě více na koně. Jihočeši nabídnutými šancemi nepohrdli a dvěma slepenými góly dokázali odskočit na 1:3. Dvakrát se trefil Jan Nýdl. Po následných dalších šancí hostů se do hry v závěru třetiny dostali také domácí. V útočném pásmu vybojoval míček Pavel Čadek, předložil Honzu Falařovi, jenž prostřelil gólmana Davídka mezi betony – 2:3.

Druhá třetina nabídla vyrovnaný herní obrázek. Oba celky se snažily vycházet ze zabezpečené obrany, aby mohly následně vyrážet do rychlých protiútoků. Z jednoho z nich se bohužel pro Bubáky dokázali prosadit Budějovičtí, kdy se prosadil Matyáš Malecha – 2:4. S dalšími šancemi si brankář Jan Čadek dokázal poradit, čímž dal šanci svým spoluhráčům ke snížení skóre. Jirka Husák našel rozeběhnutého Michala Javůrka, který se dokázal z levé strany nadvakrát prosadit – 3:4. Ten samý hráč měl poté další šanci. V samostatném úniku jej ale vychytal Davídek, a tak se pokračovalo za jednogólového vedení hostů.

Vstup do třetí třetiny se svěřencům Václava Pavlíka, stejně jako minulý týden v Ústí nad Labem, absolutně nevydařil. Svou laxností, mdlým přístupem a spoustou individuálních chyb nabídli hostům střelecké pozice, kterými Budějovičtí nepohrdli a během několika málo minut vstřelili 4 branky, čímž v podstatě rozhodli o svém vítězství. Prosadili se znovu Jan Nýdl, Jaroslav Talíř, Adam Bárta a Matyáš Malecha. Za Strašecí korigoval na 3:8 svým druhým gólem Javůrek, aby definitivní tečku za tímto duelem provedl hostující Zelenka, který upravil na konečných 4:9.

Novostrašečké hokejbalisty čeká další víkend trip na jih Čech, kdy nejprve v sobotu zamíří k odvetě do Českých Budějovic a v neděli poté do ještě vzdálenějšího Suchdola nad Lužnicí.

Děkujeme Vám za podporu a držte nám na jihu palce!

J. Čadek, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, Z. Husák, L. Lev, M. Kmeť, P. Čadek, J. Falař, V. Frolík, D. Patera, M. Javůrek, M. Kot