HBC Prachatice

3 : 6

(1:3,0:1,2:2)

"Áčko" porazilo Prachatice i na jejich hřišti! Hattrick tentokrát vstřelil kapitán Tomáš Duchoň

Hokejbalisté Nového Strašecí vyjeli v sobotu 18.9. ke svému druhému zápasu v 1. lize. A stejně, jako minulý víkend, se střetli s Prachaticemi. Utkání nabídlo podobný vývoj jako týden zpátky ve Strašecí a ze zisku tří bodů se znovu radovali Bubáci, kteří předvedli v nekompletním složení skvělý týmový a bojovný výkon. Hattrickem tentokrát sestřelil domácí Horaly kapitán Tomáš Duchoň.

Oproti prvnímu zápasu přijeli do Prachatic Bubáci v oslabené sestavě. O to více se ale dokázali semknout a podat zodpovědný a týmový výkon. Z lavičky vše řídil zraněný Jiří Husák, který mohl pro tento zápas počítat jen s 10 hráči do pole. V brance nastoupil Lukáš Dvořák, kterému kryl záda Matěj Jakoubek. Na střídaččce pak byli ještě připraveni junioři Adam Slabý a Nicolas de Fin. Ti však měji již zápas v nohách.

Na domácích borcích bylo od prvních minut vidět, že chtějí v odvetném duelu uspět a tlačili se do ofenzivy. Strašečtí ale hráli kompaktně, dobře bránili a sami využívali každou příležitost k zaútočení. A ve 4. minutě se dokonce dostali do vedení! Dobrou práci za brankou odvedli Dan Patera s Lukášem Lvem. Mezi kruhy si následně seběhl Zdeněk Husák, jehož bekhendový pokus skončil až za zády brankáře Pixy - 0:1. Domácí hráče první inkasovaný gól nikterak nezaskočil a v 8. minutě si došli pro vyrovnání. Po nahrávkách Štěpánka a Turka se prosadil Šaršok - 1:1. Ze strašeckého pohledu bylo pro následující vývoj důležité hned to další střídání, při kterém si hosté vzali vedení zpět. V útočném pásmu přiťukl Víťa Samšuk Michalu Kmeťovi, který nic složitého nevymýšlel a přesnou střelou mezi nohy nedal domácímu gólmanovi šanci - 1:2. Až druhá strašecká trefa domácí hráče rozhodila a po zbytek třetiny se hrálo v podstatě na jednu branku. Za Bubáky zajímavě pálili Štěpán Lev, nebo Honza Falař. Ujala se však až přesilovka v úplném závěru periody. Po nahrávce Falaře zavezl míček do útočného pásma Ondřej Duchoň, křižnou nahrávku našel na modré Michala Kmetě, jehož ránu pohotově doklepl do sítě kapitán Tomáš Duchoň - 1:3. Strašečtí hráli poměrně uvolněně a zaslouženě vedli o 2 góly.

Po změně stran se na hřišti přitvrdilo, což vedlo následně ke zvýšenému počtu trestů na obou stranách. Strašečtí se v prostřední části hry bránili při oslabení hned čtyřikrát! I díky dobrému bránění a několika solidním zákrokům Lukáše Dvořáka se jim všechny početní nevýhody podařilo přestát bez inkasovaného gólu, aby se jim pak následně podařilo skóre navýšit. Tomáš Duchoň v útočném pásmu podsotupil za brankou souboj s brankářem Pixou. Domácí gólman po něm upadl, zmatků v obranném pásmu dokázal využít Dan Patera, který předložil následně Tomáši Duchoňovi před odkrytou branku - 1:4. V dalším průběhu třetiny byli při hře 5 na 5 dál nebezpečnější hosté, kteří měli další šance. V dobrých pozicích se tentokrát ocitli Ondřej Duchoň a Lukáš Lev. Ty však vychytal novů muž v brankovišti Jihočechů - Jan Holub, jenž po 4. inkasovaném gólu vystřídal Pixu.

Závěr třetí třetiny zachytili lépe domácí, kteří nic nevzdávali a chtěli se o výsledek ještě poprat. Odměneni byli ve 3. minutě, kdy se z dorážky prosadil Jan Bárta - 2:4. Snižující trefa vlila Prachaticím novou krev do žil a na řadu přišly další šance. Ty se Bubákům podařilo ustát a následně se hostům podařilo vybojovat přesilovou hru. Tu zahrávali modrožlutí trpělivě, rozvážnou kombinací. Po ose O. Duchoň - Kmeť - Douša doputoval krásnou nahrávkou od posledně jmenovaného míček na hokejku Tomáše Duchoně, který stál znovu přesně tam, kde měl a další "doťukávkou" zkompletoval hattrick - 2:5. Pátý gól Prachatice definitivně zlomil a zbytek zápasu dohrávali hosté v klidu. Dále se jim povedlo ještě vedení navýšit, kdy se po přihráve Lukáše Lva prosadil Dan Patera - 2:6. V úplném závěru zápasu pak z pohledu domácích zkorigoval na konečných 3:6 z trestného střílení Reindl.

Bubáci tak porazili Prachatice podruhé za sebou a připsali si po velmi dobrém výkonu další tři body. V dalším střetnutí na ně čekala v neděli 19.9. Vlčí Smečka Ústí nad Labem.