Rafani Praha

3 : 8

(0:4,0:3,3:1)

Muži "A" - Povedený víkend završilo áčko další výhrou v Čimicích

V neděli 20. 6. nastoupili hráči Nového Strašecí k druhému venkovnímu zápasu v rámci Letního poháru 2. ligy. Soupeřem jim byl celek z Čimic, Rafani Praha. Utkání měli po celou dobu strašečtí pod kontrolou a domácí, kteří do zápasu nastoupili v 8 hráčích v poli, dokázali hrozit pouze z ojedinělých protiútoků. Hráči Nového Strašecí nakonec odjížděli z Prahy s třemi body o výhře 8:3

V první třetině si Strašečtí dokázali vytvořit několik gólových příležitostí. První gól slavil Michal Javůrek, který po pasu od Lukáše Lva postupoval sám na gólmana a kličkou do bekhendu poslal hosty do vedení – 0:1. V 11. minutě už to bylo 0:2, když Michal Kmeť našel křižnou nahrávkou rozběhnutého Vojtu Frolíka, který předložil míček Víťovi Samšukovi, a ten střelou do horní poloviny chladnokrevně proměnil. O chvíli později Michal Javůrek zamotal domácímu gólmanovi hlavu a zasunul mu míček přesně k tyči zpoza branky – 0:3. Půl minuty před koncem našel Jirka Husák střílenou nahrávkou čepel Romana Omraie, který tečoval míček za bezmocného gólmana a potvrdil tak velmi povedenou patnáctiminutovku Bubáků – 0:4!

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Strašečtí měli hru stále pod kontrolou a hráči Rafanů spoléhali spíše na brejky a rychlé protiútoky. Po dlouhém tlaku první formace nakonec skóroval od modré čáry Vít Němeček, pro kterého to byla vůbec první trefa v „A“ týmu, což samozřejmě zaznamenal i správce novostrašecké kasy – 0:5. Na 6:0 z pohledu hostů následně zvyšoval Vojta Frolík, který využil nahození Víti Samšuka a tečoval míček za záda gólmana. Sedmý gól pak přidal dobře hrající Lukáš Lev, když běžel ve dvojici s Michalem Javůrkem na samotného gólmana kterého naprosto vymíchali a Lukáš uklízel do prázdné brány – 0:7. Svěřenci kouče Vaška Pavlíka byli na vlně a do třetí třetiny mohli jít opravdu s velkým klidem.

Třetí třetina byla od hráčů v modrých dresech nejhorší, došlo k polevení výkonu a toho dokázali domácí využít. Vstřelili nakonec 3 góly, který vyplynuly z chybných rozehrávek hostů, nebo nedůrazu na brankovišti.  Další branky však Rafani nepřidali a konečný výsledek završila další trefou skvělě hrající třetí formace Bubáků. Trefil se podruhé v zápase Roman Omrai, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil míček po střele Javůrka -  3:8.

Tým kapitána Tomáše Duchoně tak po sobotní výhře nad Hrdlořezy přidal do tabulky Letního poháru další 3 body a zajistili si tak účast v první čtyřce, která zaručuje finální program druhý víkend v červenci. Poslední zápas v rámci základní části poháru sehrají strašečtí doma v neděli 27. 6. proti Mladé Boleslavi. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit do Kocourek Arény. Úvodní buly v tradičním čase, tedy ve 14 hodin.