6 : 7

Po prodl.

(0:2,5:2,1:2)

Muži "A" - Divoký zápas přinesl několik zvratů a první výhru v Letním poháru

Po více jak půlroční pauze způsobené koronavirem nastoupili k oficiálnímu zápasu hokejbalisté Nového Strašecí. Ti se v rámci Letního poháru 2. ligy představili v prvním zápase na půdě rezervy extraligového Kladna. Po divokém průběhu a několika obratech se mohl tým kapitána Tomáše Duchoně radovovat ze zisku 2 bodů po výhře 7:6 po samostatných náejezdech.

Strašečtí mohli ve své sestavě znovu počítat se "ztraceným synem" Michalem Kmetěm, který se na jaře vrátil ze životní zkušenosti z Nového Zélandu. Návrat Kmeťákovi vyšel velmi slušně, když se hned 2x zapsal mezi střelce! Pojďme ale postupně.

Úvod zápasu přinesl opatrný hokejbal se spoustou nepřesností na obou stranách. Na hráčích bylo vidět, že "ostrý" zápas hrají po opravdu dlouhé době. Postupem času vypadali herně lépe domácí, kteří si začali vytvářet střelecké příležitosti. Poprvé se však urodilo na druhé straně, kdy se k odraženému míčku dostal v 5. minutě Nicolas de Fin a přesnou střelou z mezikruží poslal Strašecké do vedení - 0:1. První gól hostující hráče povzbudil, což vedlo o další 3 minuty později k druhé brance. Po nahrávce Patery střílel z levého kruhu Ondřej Duchoň. Na brankovišti byl následně dostatečně důrazný de Fin, který vstřelil druhou branku a upravil na 0:2. Závěr třetiny pak patřil domácím, kterým se podařilo svého soupeře několikrát zamknout v obranném pásmu a Bubáky musel podržet brankář Dvořák.

Na prvních 10 minust prostřední části hry by však hosté nejraději úplně zapomněli. Během nich totiž inkasovali pětkrát, čímž se Kladenským podařilo otočit vývoj zápasu na svoji stranu, a to výrazným způsobem. Nejprve byl za sekání vyloučen Ondřej Duchoň a přesilovku domácích využil střelou z pravého kruhu Jan Prokop - 1:2. Srovnání skóre na sebe nenechalo dlouho čekat a hráčům v bílých dresech se to povedlo znovu v přesilové hře po vyloučení Tomáše Duchoně. Prosadil se Teinitzer - 2:2. Na hřišti v tuto chvíli vládlo pouze jedno mužstvo, to domácí. V rozmezí 24. - 26. minuty se pak Kladeňákům podařilo skórovat ještě třikrát a Strašečtí byli na ručník.. Postupně se prosadili Král, Kubík (hráč extraligových Rytířů Kladna) a druhou trefu v zápase přidal Prokop - 5:2. Až po páté inkasované brance začali znovu hrát také hosté, kterým se ke konci třetiny podařilo skóre snížit na rozdíl jediné branky. Nejprve se z gólu po nahrávce Falaře radoval po dlouhé době Kmeť, který se prosadil střelou z mezikruží - 5:3. V dalším střídání pak po přiťuknutích Němečka a Lukáše Lva mířil přesně Javůrek a bylo to 5:4.

Dramatické utkání, které už po dobu 30 minut přineslo několik zvratů, mělo vrcholit v poslední třetině. Aktivnější byli tentokrát Strašečtí, kteří si šli za vyrovnáním. Dobrou práci odvedl v útočném pásmu Tomáš Duchoň, aby se míček od Ondřeje Duchoně odrazil k Paterovi, který balónek doslova dotlačil za záda brankáře Keimara - 5:5. V 37. minutě se začínalo tzv. "od nuly". Blíže k vítězství měli následně hráči v modrých dresech, kterým se v 41. minutě podařilo zvrátit výsledek na svoji stranu. Po nahrávce Falaře střílel od modré Běloušek. Jeho pokus tečoval nohou šťastně Michal Kmeť, který druhým gólem zařídil vedení - 5:6. V barvách domácího Kladna ovšem řádil také bývalý hráč Sterašecí Prokop, který 2 minuty před koncem zkompletoval hattrick a bylo opět srovnáno - 6:6.

Divácky atraktivní zápas mělo rozhodnout prodloužení, nebo nájezdy. Jen možná škoda, že se hrálo oficiálně bez diváků...

V prodloužení nebyla k vidění ani jedna vyložená příležitost a zápas směřoval do samostatných střílení. V nich byli úspěšnější Strašečtí. Brankář Dvořák dokázal pokrýt všechny nájezdy Kladna. Neprosadili se Král, Kubík a Prokop. Za hosty nejprve nedal Lukáš Lev, aby si mohl rozhodující trefu připsat Michal Javůrek, který Keimara prostřelil mezi betony - 6:7SN.

Strašečtí tak v prvním zápase Letního poháru urvali po velikém dramatu 2 body. Jednoznačně však mají na čem pracovat. Další zápas odehrají v domácí aréně proti "béčku" Hostivaře. Konkrétně v neděli 6.6. od 17 hodin.