Po s.n.

(2:3,2:1,1:1)

HBC Plzeň-Litice

Áčko přetlačilo Litice po nájezdech

Domácí dvojzápas zahájili Novostrašečtí hokejbalisté v sobotu 7. 10. zápasem se známým soupeřem z Plzně. Utkání, které nabídlo divokou přestřelku, nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli Strašečtí tentokrát úspěšnější.

Pro sobotní duel se musel hrající trenér Honza Falař spolehnout jen na 12 hráčů v poli a jediného brankáře. Plzeňští, povzbuzeni vysokým vítězstvím nad Třemošnou, přijeli do Strašecí na kompletní tři formace a rozhodně chtěli navázat na plný bodový zisk z minulého víkendu. Vzhledem k postavení v tabulce se ale favorizovalo domácí mužstvo.

Strašečtí chtěli roli favorita potvrdit a hned v první minutě se mohli dostat do vedení. Ondřej Duchoň však po nahrávce svého bratra Tomáše v nadějné pozici minul. Úvodní dobré střídání žlutomodré nakoplo a dál se hrálo v pásmu hostů. Úvodní branka visela ve vzduchu a diváci na ni nemuseli čekat nikterak dlouho. Michal Kmeť zpoza branky přistrčil Doušovi, který z ostrého úhlu dokázal překonat brankáře Třísku – 1:0. Vedoucí branka ale domácí hráče natolik uspokojila, že se mohli iniciativy chopit Západočeši. Ti dělali solidním pohybem v útočném pásmu domácí obraně veliké problémy a vyrovnávací trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Po nahrávce Tůmy se prosadil Voves – 1:1. Plzeňští dál pokračovali v tlaku a několik závarů přežili domácí jen díky notné dávce štěstí. Krizové momenty tedy přestáli bez úhony a sami dokázali vytěžit z minima maximum. Pavel Čadek prostrčil do útočného pásma Tomáši Duchoňovi, který prostřelil Třísku mezi betony – 2:1. Domácí hráči podruhé v utkání vedli a také tentokrát úplně přestali hrát. Toho opět využili hosté, kterým se povedlo rychle srovnat krok. Po buly v útočném pásmu se prosadil přesnou ranou Šiman – 2:2. Záhy mohl domácí výběr poslat do vedení David Ryss. Ten se po průnikové nahrávce Lva řítil na Třísku zcela sám. Bekhendový blafák mu ale nevyšel podle představ. A tak udeřilo na druhé straně. Po pravém mantinelu pláchl dorostenec Hurt a povedeným zakončením mezi betony Polanského poslal Plzeňské poprvé v utkání do vedení – 2:3.

Po divokém průběhu úvodní patnáctiminutovky začali i druhou třetinu lépe domácí. Ti působili, zejména v obranné fázi mnohem kompaktněji, a díky zlepšenému pohybu a bojovnosti se dostávali na dostřel Třískovy branky. Odměna přišla po pěti minutách hry. Honza Čížek našel volného Davida Rysse, který z mezikruží prostřelil Třísku – 3:3. Stav byl opět srovnaný a o několik málo vteřin bylo pro domácí ještě veseleji. Vít Samšuk zatáhl balónek do útočného pásma, přesně načasovanou nahrávkou našel Kmetě, jenž se bekhendovým pokusem nemýlil – 4:3. Divoký průběh utkání tedy pokračoval i ve druhé třetině. Domácím se však ani tentokrát nepodařilo zklidnit hru a po faulu Rysse dokázali srovnat hosté v přesilovce. Odražený míček zkrotil před brankou nejlépe Kastner, který uklízel do prázdné – 4:4. V závěru třetiny pak zahrávali dvě početní výhody také domácí. Místo nebezpečných střeleckých pokusů a šancí však ukázali pouze to, že budou muset na přesilovkách výrazně zapracovat.

Třetí třetina nabídla vyrovnaný herní obrázek a oproti předchozím 30 minutám opatrnější hokejbal. Nikdo nechtěl ztratit všechny body. Přesto se postupem času za vedoucí brankou tlačili více domácí, kteří v 41. minutě zahrávali další přesilovou hru. Po střele Čadka uplatnil svůj důraz na brankovišti Ondřej Duchoň, jenž dokázal protlačit balónek až za záda hostujícího gólmana – 5:4. Z vedoucí trefy se však Bubáci neradovali příliš dlouho. Ostatně, jak tomu bylo již zvykem v dnešním zápase. Nevýraznou střelu Kastnera Polanský jen vyrazil před sebe, kde byl připravený Kamien, který přesnou střelou k tyči srovnal na 5:5. Hektické utkání se v úplném závěru mohlo strhnout jak na jednu, tak i na druhou stranu. Nejprve v ideální pozici selhal Honza Čížek, který přestřelil branku. Obrovské šance pak měli také hosté. Branka už ale nepadla, a tak bylo jasné, že o vítězi budou muset rozhodnout nájezdy.

Za Strašecké neuspěli kapitán Tomáš Duchoň a Pavel Čadek, zatímco do vedení poslal Plzeň kapitán Šiman. Domácí útočník Michal Kmeť tedy nečelil jednoduchému úkolu. Další porážku v nájezdech pro strašecký celek však odmítl povedeným blafákem. Pokračovalo se náhlou smrtí. Plzeňský kapitán tentokrát neproměnil a Michal Kmeť prokázal, že se dostává do střelecké pohody a také svůj druhý nájezd proměnil – 6:5 SN.

Strašečtí se po dvoubodovém zisku a ostatních sobotních výsledcích vyhopli na čtvrté místo v tabulce. V neděli je pak čekal další duel, a to s Opavou.