HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs HC Red Wings Hrdlořezy

Datum a čas konání: 19.6.2021 11:00
Místo: Kocourek Aréna

2. liga - střed 2020/2021
4.kolo

Kladno u ZS, 4.10.2020 11:00

HBC Kladno "B"

HBC Kladno "B"

4 : 3

(2:0,0:3,2:0)

HBC Nové Strašecí

HBC Nové Strašecí

Muži "A" - Hrát pouze jednu třetinu se nevyplácí!

V neděli 4.10. nastoupili hráči Nového Strašecí k dalšímu z utkání 2. ligy - střed, tentokráte proti dobře známému soupeři HBC Kladno „B“. Vzhledem k dosavadním výkonům obou týmů v probíhající sezoně se dal očekávat vyrovnaný duel a tato očekávání také hráči naplnili.

Nástup do utkání zachytili lépe domácí. Již od prvního střídání se dostávali do tlaku v útočném pásmu a netrvalo dlouho aby se dostali poprvé v utkání do vedení. Ve 2. minutě se po delším pobytu v útočném pásmu dostal do dobré pozice domácí útočník Arlt a dokázal překonat brankáře Dvořáka  – 1:0.  Hráči Nového Strašecí pokračovali i nadále v laxním přístupu ke hře a jen velmi těžko se dostávali do střeleckých příležitostí. Z domácích byl po celou první třetinu cítit větší chtíč po gólech, avšak i přes velké množství střeleckých příležitostí zůstával na tabuli dlouho stav 1:0 pro domácí. Změnilo to až vyloučení hostů a dobře sehraná přesilová hra. Po delším zámku v útočné třetině posunul Zdrůbecký míček na Krále a ten z první trefil přesně ke vzdálenější tyči Dvořákovi branky – 2:0. Ani po druhé brance se na herním projevu obou týmů nic nezměnilo a domácí si vytvářeli další střelecké příležitosti. Kladenští hráči ale již další branku nepřidali a stav po první třetině zůstal 2:0 pro domácí.

Do druhé periody jako by nastoupili jiné týmy. Strašečtí se začali více prosazovat do třetiny domácích a celé snažení vyústilo po dvou odehraných minutách. Čadek našel v útočném pásmu volného Samšuka, který ještě chtěl nahrát volnému spoluhráči. Přihrávku však domácí obránci srazili mezi kruhy, kde si míček našel znovu Čadek a střelou tahem nad Keimarovu lapačku snížil průběžný stav na 2:1. A to nebylo ze strašeckých holí zdaleka vše. Již za další dvě minuty mohli ruce nad hlavu zvedat podruhé. Po přečíslení v útočném pásmu putoval balónek po ose Javůrek – Falař, druhý jmenovaný ještě Keimara překonat nedokázal, avšak na brankovišti byl pohotový Frolík a ten již dokázal vsítit vyrovnávací branku. Nové Strašecí se nadále snažilo vyvíjet tlak na domácí obranu a znovu se jim to vyplatilo ve 21. minutě, při zahrávání přesilové hry. Falař našel zpoza brány volného Samšuka a ten poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení - 2:3. Během šesti minut dokázalo Nové Strašecí vstřelit tři branky a zcela tak otočit průběh zápasu. Třetí inkasovaná branka dokázala hráče Kladna povzbudit a od poloviny druhé části jsme již sledovali velmi vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách, avšak bez třešničky na dortu v podobě branek. Spokojenější tak do kabin odcházeli hosté.

Začátek třetí třetiny byl velmi peprný pro domácí. Třetina ještě ani nezačala a na světelné tabuli již pro ně svítil trest pro pozdní příchod z kabiny. Jako by tento moment, který domácí hráči nesli s velkou nelibostí, předznamenal závěr utkání, jenž nenechal klidným ani nezaujatého diváka. Vše začalo v 39. minutě. Domácím se podařilo nahodit z rohu nepříjemný míček před brankoviště, kde se staly pro hosty dvě pohromy naráz. Brankář Dvořák se pokusil zachytit míček před kladenskými útočníky, to se mu však nepovedlo a v následném závaru před brankou jeden z hráčů Kladna spadl na Dvořákovo koleno. Druhý z hráčů navíc dorazil míček do odkryté branky. Jak se ukázalo, Dvořák se v souboji nepříjemně zranil a v brance ho musel nahradit druhý brankář Jan Čadek. Do konce utkání zbývalo šest minut a skóre bylo vyrovnané 3:3. Rozuzlení této zápletky však přišlo za nedlouho. Za necelé dvě minuty spáchali hostující hráči dva smolné fauly naráz a nabídli tak Kladnu dvouminutovou výhodu 5 na 3. Po několika střelách, se kterými si poradil brankář Čadek, se udála kontroverzní situace. Kladenský útočník dorážel před brankou míček ze vzduchu, dokázal ho nasměřovat ke svému spoluhráči, který dostal míček za brankovou čáru. Rozhodčí pak po společné poradě usoudili, že dorážka byla zahrána vysokou holí a branka nemůže být uznána. Radost hostů však netrvala dlouho. Král vyslal z kruhu dělovku nad branku, kde domácím velmi pomohlo specifikum místního hřiště, jímž je plexisklo nainstalované za brankou místo sítí. Míček se od něj odrazil přímo před branku, kde se od zad brankáře odrazil do branky – 4:3. Novému Strašecí zbyly tři minuty na vyrovnání. V poslední minutě se pokusili i o hru bez brankáře, avšak bezvýsledně. Domácí si již konec zápasu pohlídali a Nové Strašecí pustili pouze k několika střelám z větší vzdálenosti.

Nové Strašecí tak po velkém boji utrpělo první porážku v rámci 2. ligy a k tomu se musí vypořádat se ztrátou brankáře Dvořáka, který budu určitě několik následujících zápasů mimo hru. Rádi bychom poděkovali našim věrným fanouškům, kteří zavítali i na venkovní utkání a doufáme, že se s nimi brzy znovu setkáme na některém z dalších zápasů, když v následujících čtrnácti dnech jsou hřiště pro diváky uzavřena.

Informace o utkání

HBC Kladno "B":

Branky:

Tresty:

HBC Nové Strašecí:
L. Dvořák, J. Čadek, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, Z. Husák, R. Omrai, L. Lev, P. Čadek, J. Falař, V. Frolík, D. Patera, R. Ács, M. Javůrek

Branky:
18. P. Čadek (V. Samšuk, Z. Husák),
19. V. Frolík (J. Falař, M. Javůrek),
21. V. Samšuk (J. Falař, L. Lev)

Tresty:
11. V. Frolík (2. min.)
14. T. Duchoň (2. min.)
28. V. Samšuk (2. min.)
41. V. Samšuk (2. min.)
41. V. Samšuk (2. min.)
41. P. Čadek (2. min.)

« Zpět na rozpis

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
SK Kelti 2008
4:6
Podrobnosti

Tabulka

1. Rafani Praha 3 14:11 6
2. SK Kelti 2008 2 10:7 6
3. HBC Nové Strašecí 3 17:13 5
4. HBC Tygři Mladá.. 2 11:8 3
5. HBC Kladno "B" 1 6:7 1
6. HC Red Wings Hrdlořezy 1 3:7 0
7. HBC Hostivař "B" 2 4:12 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.06.2021 František Linke (19)
25.06.2021 Lukáš Lev (36)

Najdete nás na Facebooku

MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o. ALBATROS MOVING, s.r.o.

Počet návštěv: 56377
Posledních 30 dnů: 1025 | Posledních 7 dnů: 334 | Poslední den: 26

© 2021 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne