14 : 1

(2:1,5:0,7:0)

SK Ďáblové Praha

Muži "A" - Sedm statečných Ďáblů vzdorovalo jen první periodu

V sobotu 26.9. sehráli domácí hráči Nového Strašecí utkání proti v minulosti tradičnímu soupeři - pražským Ďáblům. Jelikož toto byl pro hosty premiérový zápas ve 2. lize, tak domácí celek nechtěl nic podcenit a kromě absentujících Lukáše Lva a dua Husáků nastoupil v plné sestavě. To samé bohužel nelze říci o týmu Ďáblů, kterým se souhrou událostí nakupily omluvenky. Ke své premiéře tak nastoupili pouze se šesti hráči do pole a brankářem Lukášem Jirsou, který v minulosti prošel i naším klubem.

Již zmíněné okolnosti měly zásadní vliv na průběh zápasu. Již od prvních minut si Nové Strašecí vytvářelo velké množství střeleckých příležitostí. První však udeřily překvapivě Pražané. Po vhazování v útočném pásmu se dostaly kvůli zmatkům v domácí obraně ke střele a následné dorážce, kterou překonal Josef Klíma domácího brankáře Jana Čadka. Strašecký celek se však nenechal rozhodit a ještě do konce třetiny, se zásluhou dobré práce dvojice Omrai, Samšuk, dostali do vedení. Nejprve první jmenovaný uklízel míček do odkryté branky a následně Samšuk prostřelil Jirsu mezi betony.

Druhá třetina se již odehrávala zcela v režii Nového Strašecí. Ďáblové se odvažovali pouze k ojedinělým výpadům na útočnou polovinu a všem již začínalo být jasné, že už jde jen o to, jak vysoko se výsledné skóre zastaví. O první gól v prostřední části se postaral ranou od modré Štěpán Lev. Následoval ho po kombinaci v útočném pásmu další obránce Tomáš Duchoň. Jedinou branku v této periodě z hole útočníka vstřelil tradiční střelec Michal Javůrek. Dalšími dvěma přesnými střelci se stali dorostenec Běloušek a podruhé v utkání kapitán Duchoň. Oba se prosadili z předbrankového prostoru. Což jen dokazuje útočné choutky domácích v celém utkání. Do šaten se šlo za stavu 7:1 a hosté z Prahy byly již zralí na sprchu a cestu domů.

Nové Strašecí si však pro ně přichystalo ještě sedmi gólovou nadílku. A nutno říci, že nebýt nepřesností v zakončení, mohl výsledný rozdíl ve skóre být ještě vyšší. Na listinu střelců se zapsali dvakrát Falař, po dobrých nahrávkách od spoluhráčů a Čadek z dorážky před brankou. Tomáš Duchoň zkompletoval hattrick, Štěpán Lev propálil Jirsu od modré a po vyloučení hostů využil Samšuk přesilovou hru. Vše završila akce v poslední minutě. Brankář Jan Čadek rozehrál na polovinu hřiště na volného Falaře, který v situaci 2 na 1 vybídl Pateru k upravení skóre na konečných 14:1.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň i přes deštivé počasí. Těšíme se na Vás i v dalších zápasech.

L. Dvořák, J. Čadek, Š. Lev, V. Samšuk, R. Douša, T. Duchoň, R. Omrai, P. Čadek, O. Duchoň, J. Falař, D. Patera, R. Ács, M. Javůrek, J. Běloušek