7 : 6

Po s.n.

(1:1,2:2,3:3)

Derby s velkým D! Po velikém boji bod po prohře 7:6 po samostatných nájezdech

V rámci 2. kola třetí nejvyšší hokejbalové soutěže vyrazili Bubáci do Rakovníka, tedy na půdu okresního rivala. Mistrovské utkání přišlo na řadu mezi těmito celky po několika letech a bylo to derby s velkým D! Souboj přinesl vše, co by podobný typ zápasu měl obsahovat. Spoustu gólů, emocí, zvratů a dramatických zápletek. Po šesti brankách na obou stranách byli v nájezdové loterii úspěšnější Rakovničtí a uzmuli tak bod navíc.

Ani pro druhý letošní zápas nemohl trenér Václav Pavlík počítat se všemi svými svěřenci. Zdravotní trable vyřadili ze sestavy hned trojici hráčů - Lukáše Lva, Zdeňka Husáka a Vojtu Frolíka. Z pracovních důvodů se pak zápasu nezúčastnil Jiří Husák.

Úvod uktání zachytili lépe domácí, kteří se od prvních minut tlačili do útočného pásma a jednoduchými kombinacemi se dostávali na dostřel Dvořákovy branky. Strašeščtí nemohli pořádně zachytit o poznání jiné tempo zápasu, než jak tomu bylo před týdnem s Hrdlořezy. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Za svoji aktitivu byli odměněni donácí, když se ve 4. minutě po nahrávkách Radka Šímy a Nedvěda prosadil Gerlich - 1:0. Ani po první brance neslevili domácí ze své aktivity a dál se tlačili do útoku. Několika zákroky pomohl svému týmu Lukáš Dvořák a dal tak příležitost svým spoluhráčům srovnat skóre. To se modrožlutým podařilo v přesilové hře, kdy se po nahrávce Štěpána Lva prosadil ranou z levého kruhu Ondřej Duchoň - 1:1. Takový stav vydržel až do konce úvodní patnáctiminutovky.

Po změně stran byl obrázek hry podobný, jako tomu bylo v začátku první třetiny. Větší iniciativu do ofenzivy vyvíjeli domácí, kteří se znovu dostali do vedení. Po faulu Honzy Bělouška zahrávali "Raci" početní výhodu, kterou zužitkoval pohotový Radek Šíma - 2:1. Z vedení se ovšem domácí neradovali dlouho. Přesilová hra byla následně nabídnuta také Strašeckým a ránu Reného Douši dorazil za záda Hubálka důrazný Daniel Patera - 2:2. Hosté tak využili i druhou přesilovku a začínalo se "od nuly". Prostřední pasáž zápasu přinesla vyrovnaný boj, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou a diváci se museli hokejbalem bavit. Slušeně naplněný hokejbalový stadion v Rakovníku pak byl ke konci třetiny svědkem dalšího vedoucího gólu Rakovnických. Postaral se o něj v 28. minutě Zechovský. Ani tentorkát se ale domácí neradovali z vedení příšliš dlouho, Když se Bubákům podařilo potřetí v utkání srovnat stav zápasu. Po nahrávce Honzy Falaře propálil Hubálka Pavel Čadek - 3:3. Po srovnávací trefě si hosté vytvořili ještě další šance a dostali se do zajímavého tlaku. Vedoucí branky se však nedočkali.

Přesto si svěřenci trenéra Pavlíka v úvodu třetí třetiny věřili a chtěli navázat na dobré pasáže z prostřední části hry. To se jim však vůbec nepovedlo a Rakovničtí je zmrazili dvěma rychlými zásahy. Po rychlých výpadech do strašecké obrany se prosadili Martin Tvarůžek a Leoš Gerlich - 5:3. V takové fázi utkání se mohlo zdát, že by již někdo nad výběrem kapitána Tomáše Duchoně mohl lámat hůl. Strašečtí to ale ani tentokrát nezabalili a fantastickým počinem obrátili skóre na svoji stranu. Nejprve se po dobré práci Víti Samšuka prosadil z mezikruží Michal Javůrek - 5:4. Následně svůj důraz a pohotovost v zakončení podruhé v zápase uplatnil Daniel Patera, který tak srovnal na 5:5. Ve 41. minutě pak zahrávali domácí dvojnásobnou přesilovou hru. Oproti předpokladům se ale z branky radovali na druhé straně. Michal Javůrek skvěle zapracoval v obranném pásmu, vypíchl míček Rakovnickým a v samostatném úniku nedal Hubálkovi šanci - 5:6! Strašečtí se ve třetí třetině dostali z nejhoršího, otočili vývoj utkání na svoji stranu a vedoucí branku vsítili při oslabení 3 proti 5! Bláznivý a dramatický zápas však ani tentokrát nebral konce.. Také domácí totiž prokázali solidní psychickou odolnost a dvě a půl minuty před koncem srovnali na 6:6. Po nahrávce Milana Sýkory st. zkompletoval hattrick Gerlich.

Skvělé utkání směřovalo po 45 minutách hry za stavu 6:6 do prodloužení. V něm byl bohužel pro hosty vyloučen Roman Omrai a Rakovničtí měli rozhodnutí na hokejce při následné přesilové hře. Několika zákroky ale svůj tým zachránil Lukáš Dvořák. Také na druhé straně se mohlo rozhodnout ještě v prodloužení. Po nahrávce Tomáš Duchoně však tváří tvář Hubálkovi neuspěl Ondřej Duchoň, a tak bylo jasné, že o vítězi parádního zápasu rozhodnou nájezdy.

Samostatná střílení se lépe povedla domácím. Za Strašecké se totiž neprosadili Štěpán Lev, Víťa Samšuk, ani Michal javůrek. Naopak na druhé straně potvrdil vynikající střeleckou formu Leoš Gerlich, který si tak k hattricku v základní hrací době připsal i vítězný gól a rozhodl, že bonusový bod zůstane v Rakovníku - 7:6 SN.

Strašečí tak brali bo povelkém boji "pouze" bod. Děkujeme všem fanouškům za podporu a zároveň Vás zveme na další utkání, které je na programu v sobotu 26.9. od 14 hodin v Kocourek aréně. Hostíme obnovený celek Ďáblů z Prahy.