10 : 3

(2:2,2:0,6:1)

Jungle Fever Kladno

Na závěr neúplné sezóny vysoká výhra nad Junglem a třetí místo v LP

Po nepovedeném sobotním představení v Berouně a vysoké porážce 8:2 nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí o několik hodin později k zápasu o 3. místo. V něm změřili síly s tradičním rivalem z Kladna - Junglem. Strašečtí se chtěli v posledním zápase neúplné sezóny rozloučit s domácími fanoušky výhrou, což se jim nakonec po vysokém vítězství 10:3 povedlo.

Oproti sobotnímu zápasu dával trenér Václav Pavlík již od úvodních minut příležitost všem hráčům v poli, kteří byli k tomuto duelu nominovaní. Změnu pak musel provést v brankovišti, kde zraněného Lukáše Dvořáka nahradil Jan Čadek.

Na domácích hráčích byla od prvních minut vidět chuť odčinit sobotní blamáž v Berouně. Naproti tomu Jungle působil odevzdaně a nebojovně. Toho Strašečtí dokázali využít a poměrně rychle si došli pro dvoubrankové vedení. Dvěma zásahy se blýskl útočník Roman Omrai, který po nahrávkách Zděňka Husáka, respektive Honzy Falaře uplatnil svůj důraz na brankovišti - 2:0. Jak rychle však domácí dvougólový náskok získali, tak rychle jej dokázali i ztratit. Kladenské přitom dostali do zápasu sami po zbytečných chybách v obranném pásmu. Nejprve využil nedůrazného vyhození Samšuka Gotthard, který propálil Čadka z pravého kruhu - 2:1. Následně využil špatné komunikace a rozehrávky v podání dvojice Štěpán Lev - Falař Müller, který našel mezi kruhy volného Vosyku, jenž pohotově srovnal skóre - 2:2. Strašečtí po vyrovnávající trefě působili nervózně a nedokázali se dostat pořádně zpátky do zápasu. Chyběla lepší nabídka, pohyb a rychlejší rozehrávka. Kladenští se v prvních 15 minutách na vyrovnaný stav 2:2 příliš nadřít nemuseli.

Po změně stran se přeci jen domácímu výběru podařilo svého soupeře více rozpohybovat a dobré střelecké pozice přicházely najednou samy. Své šance ale ke gólu nedotáhli postupně Vojta Frolík, Ondřej Duchoň, ani Pavel Čadek. Na druhé straně pak staršímu z batrů Čadků - Honzovi dělal nejvíce práce Milan Sýkora. Ten, jak je mu dobrým zvykem, využíval každou pozici k ohrožení domácí svatyně. Strašecké Čadek několikrát podržel a střelecky se zazelenalo přeci jen na druhé straně. Po nepřehledné situaci ve středním pásmu se na brankáře Fajta řítila osamocená dvojice Javůrek - Lukáš Lev. Ta si s tímto únikem poradila na výbornou, kdy prvně jmenovaný nahrával a druhý uklízel do prázdné klece - 3:2. Vedoucí branka Bubáky povzbudila a další trefa padla v přesilové hře, kdy se po střele Zdeňka Husáka prosadil z dorážky Víťa Samšuk - 4:2. Opětovné vedení o dvě branky tentokrát přineslo na domácí hokejky klid, který si žlutomodří přenesli také do záverečné třetiny.

V té hosté již naplno rezignovali na jakoukoliv snahu s výsledkem něco udělat a svěřenci trenéra Pavlíka si posledních 15 minut náležitě užili. Nejprve se po dobrém napadání Lukáše Lva s Michalem Javůrkem prosadil povedeným bekhendovým blafákem Vojta Frolík - 5:2. Následně využili Strašečtí další přesilovou hru, kdy si po střele Falaře srazil míček za záda Fajta jeden z bránících hráčů Junglu a bylo to 6:2. Tento stav vydržel na světelné tabuli pouhých osm vteřin. Ihned po vhazování ve středovém kruhu se domácí přemístili do útočného pásma, Lukáš Lev nabil Samšukovi, jenž propálil Fajta - 7:2. Strašečtí chtěli potěšit své fanoušky co nejvíce góly a ve třetí třetině se jim to dařilo náramně. Osmý zásah přidal po nahrávce Štěpána Lva střelou z mezikruží Pavel Čadek - 8:2. Devátý gól přidal následně důrazný Zdeněk Husák, který doklepl míček za Fajta po střele Falaře - 9:2. Jednu gólovou radost si poté užili také hosté, kdy se prosadil po nedůrazu domácí obrany Janský - 9:3. Poslední slovo měli ale znovu domácí hokejbalisté, kteří dokázali vsítit desátou branku osm vteřin před koncem zápasu. Zasloužil se o to další dvougólový střelec Vojta Frolík, který si ekfetně a zároveň efektivně narazil s Honzou Falařem a zakončoval do prázdné branky - 10:3.

Strašečtí tak zvládli závěrečný zápas neúplné sezóny a v rámci Letního poháru obsadili třetí místo. Děkujeme všem naším fanouškům a partnerům za podporu v této zvláštní sezóně a budeme se na Vás těšit znovu v Kocourek aréně!