SK Kelti 2008

8 : 2

(1:0,1:0,6:2)

Po vysoké porážce v Berouně si finále LP "áčko" nezahrálo

V sobotu 27.6. se v Berouně odehrálo semifinálové utkání Letního poháru 2.NHbL mezi domácím celkem Keltů a hostujícím Novým Strašecím. Jedná se o tradiční soupeře, kteří se těžko něčím překvapí. Náboj však těmto duelům nikdy nechybí. Oba celky nastoupily do utkání s početnou sestavou doplněnou o řadu mladých hráčů.

Vstup do zápasu se podařil lépe domácímu týmu, který si hned od úvodního střídání vypracovával množství střeleckých příležitostí. Nové Strašecí se jen těžko udrželo v útočném pásmu a do gólových šancí se dostávalo pouze ojediněle. Navíc je sráželo na kolena velké množství vyloučených, což se jim stalo osudným ve 14. minutě, kdy se v předbrankovém prostoru prosadil Kohout. Po první třetině se tak šlo do šaten za stavu 1:0, což vzhledem k průběhu první třetiny byl pro Nové Strašecí ještě příznivý výsledek.

Druhá třetina přinesla nejvyrovnanější hokejbal. Hosté se dokázali dostat do několika slibných příležitostí, avšak prosadit se z nich nedokázali. To se povedlo až týmu z Berouna ve 22. minutě. Po delším tlaku v útočném pásmu putoval míček po ose Beneš, Taufer, Krbec a poslední jmenovaný se dokázal prosadit přes hostujícího brankáře Dvořáka, který dlouho dobu držel svůj tým na dostřel i přes herní rozdíl, který dokumentuje i počet střel po druhé třetině v poměru 35:10.

Třetí třetinu začínal domácí tým přesilovou hrou. Na trestné lavici seděl Jan Falař za podražení, ale celé 2 minuty tam nevydržel. Jeho trest ukončil po nahrávce Malého povedenou střelou z první Hrabár a posunul tak skóre na 3:0. V tento moment již málokdo předpokládal větší zápletku, ale hosté se ještě přeci jen pokusili s vývojem utkání něco udělat. Ve 3. minutě poslední třetiny nahodil do rohu útočného pásma míček Ács, kde podstoupil souboj s obráncem Čadek, získal balónek a po obtočení kolem branky snížil vedení Berouna na 3:1. Hra se po vstřeleném gólu vyrovnala a krev do žil vliva Novému Strašecí i příležitost hrát 5 minut v početní výhodě, když vyšší trest za faul loktem obdržel Beneš. Avšak prosadit se v přesilové hře hosté nedokázali. Naopak domácí tým definitivně rozhodl zápas ve svůj prospěch. Postupně se nechali vyloučit Štěpán Lev, když zabránil domácímu hráči v samostatném úniku za cenu nedovoleného bránění, a Michal Javůrek za sekání. V této sekvenci si vytvořili domácí znovu značnou herní převahu, kterou přetavili v další vstřelené branky zásluhou Krbce a Urbana. Za stavu 5:1 došlo k další nepříjemnosti pro Nové Strašecí. Brankář Dvořák vystartoval z branky proti unikajícímu útočníkovi soupeře a při srážce si poranil prst na ruce. Do branky tak šel druhý brankář Čadek a nutno říci, že ani jeden z týmů mu nástup do branky nijak neulehčil. Domácí se před početnou skupinou diváků chtěli předvést a tak zavřeli hosty v jejich obraném pásmu a dokázali posunout skóre o další dvě branky. Nejdříve se zadovkou na brankovišti prosadil Taufer a následně dokázal brankáře Čadka prostřelit Malý. V závěru utkání ještě po úniku ze strany hřiště korigoval stav na 7:2 Javůrek, ale poslední slovo měli opět domácí. Zároveň se sirénou se dokázal znovu prosadit Malý a uzavřel tak účet semifinálového utkání.

Konečný výsledek 8:2 ukazuje kdo byl v tomto utkání lepším týmem a nezbývá než pogratulovat Keltům k vítězství. Zároveň bychom chtěli poděkovat fanouškům Nového Strašecí, kteří dorazili na utkání v hojném počtu.