HBC Tygři Mladá Boleslav

8 : 4

(2:0,3:1,3:3)

Muži "A" - Prohra 8:4 v Mladé Boleslavi. Semifinále LP nakonec s Kelty

K poslednímu zápasu v rámci základní části Letního poháru 2. ligy vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí do Mladé Boleslavi. Ve značně okleštěné sestavě tahali výsledkově od první třetiny za kratší konec a připsali si druhou porážku. Naopak domácí hráči se mohli po výhře 8:4 radovat ze tří bodů.

Trenér Strašeckých Václav Pavlík nemohl pro tento duel počítat z různých důvodů s kapitánem Tomášem Duchoněm, Štěpánem Lvem, Honzou Falařem a Martinem Wittmayerem. I tak ale do Boleslavi přijela poměrně početná sestava Bubáků. Modrožlutí nastoupili k zápasu s 13 hráči do pole a brankářem Dvořákem. Role kapitána se pro tento zápas ujal mladší z bratrů Duchoňů - Ondřej.

Na poslední výjezd do města aut nevzpomínají ve Strašecí rádi. Bylo tomu letos v březnu, kdy se strašecká parta vracela z Boleslavi s ostudným debaklem 10:3. Podobný scénář si tentokrát hosté rozhodně nechtěli připustit a úvod zápasu je zastihl v dobrém rozpoložení. Strašečtí dobře bránili střední pásmo a sami několikrát nebezpečně zahrozili. V dobrých pozicích se objevili Pavel Čadek, nebo Lukáš Lev. Ani jeden si ale na brankáře Hnátka nepřišel a následně se v přečíslení 3 na 1 objevil třetí útok hostů ve složení Omrai - Vojna - Kot. Míček táhl po pravé straně Matyáš Kot. Nepodařilo se mu však bohužel pro modrožluté ani vystřelit, ani předložit míček některému ze spoluhráčů a do rychlého kontru se řítili pro změnu domácí. Ti se na dvě nahrávky dostali až před Dvořáka a povedený brejk zakončoval do odkryté klece Mrhálek - 1:0. Po úvodní trefě se domácí uklidnili a rázem byli oni tím nebezpečnějším týmem. Naopak hosté byli psychicky dole, což se dost možná projevilo na druhém inkasovaném gólu, kdy se v postatě "z ničeho" prosadili domácí zásluhou Lukáše Lhoty - 2:0. Takový stav vydržel až do konce první třetiny.

Po změně stran chtěli hosté navázat na dobré pasáže z úvodní patnáctiminutovky a rychlým gólem se vrátit do zápasu. To se jim ale vůbec nepodařilo a byli to právě oni, kteří inkasovali další dva rychlé góly. V rozmezí pětačtyriceti sekund se prosadili Lhota s Kovářem, kteří tak upravili na pohodlné skóre z pohledu domácích - 4:0. Až po čtvrté inkasované brance se konečně zazelenalo také na druhé straně. Míček v rohu hrací plochy vybojoval důrazný Omrai, který našel před brankou nepokrytého Kota, jenž uklidil míček bekhendem přesně za záda Hnátka - 4:1. Následovala pasáž, která mnoho náročných hokejbalových diváků nenadchla. Domácí Tygři zkušeně drželi míček a kontrolovali vývoj zápasu. Hosté se ve druhé třetině moc do hry nedostávali a nedařilo se jim utkání více zdramatizovat. Jejich trápení ještě více podtrhla vlastní přesilová hra, při které se nepodařilo Víťovi Samšukovi přesně rozehrát a po jeho chybě běžel Kovář sám na bránu. S jeho prvním zakončením si Dvořák ještě poradil. Od hostujících hráčů však obdržel dostatek prostoru na dorážku zpoza branky, kterou upravil na 5:1. Tento inkasovaný gól ještě více zamával s již nalomenou psychikou hráčů v modrých dresech, kteří se nemohli dostat ve druhé třetině vůbec do hry. Domácí mohli svůj náskok ještě navýšit. To se jim ale díky několika zákrokům Dvořáka nepodařilo.

Co se nepovedlo proměnit na konci druhé třetiny, dokázali Tygři zužitkovat v úvodu třetiny třetí. Dvěma rychlými zásahy zásluhou Maliny a Kováře si došli pro vysoké vedení 7:1, čímž vyhnali z branky strašeckou jedničku Dvořáka. Toho nahradil Jan Čadek, který si tímto startem odbyl letošní premiéru v A týmu. Hned po svém nástupu do branky musel svůj tým podržet a po jeho zákrocích konečně začali být nebezpeční a efektivní zároveň také hosté. Po tlaku v útočném pásmu operoval za brankou Pavel Čadek, našel mezi kruhy volného Radka Ácse, který si se skákavým balónkem poradil na výbornou a uklidil jej za záda Hnátka - 7:2. Další branka přišla v následujícím střídání, kdy se po vyhrané buly v útočném pásmu zásluhou Javůrka prosadil přesnou ranou Lukáš Lev - 7:3. Dva slepené góly hosty výrazně povzbudili a také další branka přišla v podstatě záhy. V útočném pásmu na sebe navázal dva hráče zkušený Roman Omrai a spolupráce s Matyášem Kotem, která zafungovala i ve druhé třetině, zafungovala i tentokrát. Kot vstřelil svůj druhý gól v zápase a snížil na již přijatelnějších 7:4. Do konce utkání zbývalo stále více jak 8 minut a Strašečtí byli odhodlaní ještě s výsledkem něco udělat. Jejich nápor ale zchladila osmá trefa Tygrů. Z dorážky překonal Čadka Řípa a bylo to 8:4. Osmý gól přinesl do domácích řad značné uklidnění. Zároveň pak tým trenéra Pavlíka již neměl dostatek sil na další a větší dramatizaci zápasu. Boleslavští si tak došli pro zasloužené vítězství, které jim nakonec stačilo na první místo v základní části LP.

Nedělní výsledek zápasu Keltů nad Junglem (7:1) pak rozhodl o dalším pořadí, kdy se na druhé místo dostali díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů právě Kelti, třetí je Nové Strašecí, čtvrtý pak další devítibodový celek - Jungle.

Semifinále tak budou hrát Bubáci nakonec s Kelty, zápas je na programu v sobotu 27.6. Upřesníme čas a místo zápasu (mělo by být v Berouně).