5 : 2

(2:0,3:2,0:0)

TJ KOVO Praha

Výhra nad Kovem = definitivně potvrzená účast mezi nejlepší čtyřkou

Ve 4. kole Letního poháru přivítali na svém hřišti hokejbalisté Nového Strašecí soupeře z Prahy - rezervu extraligového Kova. Pražané byli zatím v tabulce bez jediného získaného bodu jednoznačně poslední a domácí tak měli ideální příležitost si pojistit účast v hře o prvenství v poháru. To se po výhře 5:2 nakonec povedlo. Výkon však přesvědčivý příliš nebyl.

Utkání, které začalo za obrovského vedra a končilo za silného lijáku, rozehráli lépe hosté. Ti nepřijeli do Strašecí pouze bránit a od úvodních minut se sympaticky tlačili do útoku. V největší šanci v rámci první třetiny pak dokonce nastřelili břevno Dvořákovy branky. Domácí se do tempa dostávali postupně. Byli to ale oni, kteří převzali v polovině třetiny větší iniciativu, za kterou byli odměneni vedoucí brankou. Míček do útočného pásma potáhl kapitán Tomáš Duchoň, předložil jej Lukáši Lvovi, který si blafákem do forhendu poradil s brankářem Kova Lukášem Vargou - 1:0. Vedoucí branka domácí hráče uklidnila a následně byla k vidění pasáž, ve které se hráči ve žlutých dresech usadili v útočném pásmu. Ve 14. minutě pak dobře zapracovala celá třetí formace a po přistrčení Romana Omraie zachytil míček na červené čáře obránce Zdeněk Husák, jehož nenápadné nahození skončilo až za zády hostujícího gólmana - 2:0. Strašečtí se tedy radovali z dvougólového vedení a tento stav již vydržel do konce úvodní periody.

Po změně stran bylo na svěřencích trenéra Václava Pavlíka vidět, že došlo k výraznému snížení aktivity a chuti hrát. Profesorský hokejbal bez pohybu a nabídky příliš úspěchů nepřináší, o čemž se následně mohli domácí hráči přesvědčit sami. Nejprve tedy mohl na 3:0 upravit Michal javůrek. Ten ale v samostatném úniku neuspěl a z protiakce se opět potvrdilo nepsané pravidlo nedáš - dostaneš. Od levého mantinelu napřáhl z dálky Matěj Kopf, který překvapil Dvořáka a dostal svůj tým do zápasu - 2:1. Pražanům vlila snižující trefa novou energii do žil a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po nedůrazu v obranném pásmu se míček dostal opět k Matěji Kopfovi, který ani napodruhé nezaváhal - 2:2. Až po vyrovnávací trefě se domácí dokázali probrat a naštěstí pro ně přišla rychlá odpověď. Lukáš Lev vybídl do samostatného úniku Víťu Samšuka, který zakončil nekompromisně pod horní tyč a vrátil svému výběru vedení - 3:2. Rychle inkasovaná branka hosty poněkud zlomila a domácí se následně uklidnili dalšími dvěma zásahy. Nejprve Jiří Husák ve spolupráci s Ondřejem Duchoněm našel Honzu Falaře, který si potáhl míček na osu hřiště a přesně umístěnou střelou překonal Vargu - 4:2. Po zranění kolene se "Prágr" dokázal vrátit po několikaměsíční pauze a hned v prvním zápase otevřel svůj střelecký účet! Před koncem třetiny pak pátou branku přidal střelec Michal Javůrek, který se po nahrávce Víti Samšuka řítil na Vargu opět zcela sám a tentokrát byl úspěšný - 5:2.

Ve třetí třetině se hrálo za vydatného deště na již mokrém plastu a tempo hry výrazně polevilo. Hosté, kteří přijeli do Kocourek arény pouze v 10 hráčích do pole, již na případný obrat rezignovali a zápas se pouze dohrával. Za zmínku stojí pěkný přechod do útoku po buly v obranném pásmu v podání první formace Bubáků. Honza Falař vyhrál vhazování na Jiřího Husáka, ten nastřelením míčku po mantinelu vyslal na zteč Pavla Čadka. Ten protečoval ze třetiny na Ondřeje Duchoně, kterému se povedlo najít již naběhnutého Falaře, jenž se najednou objevil zcela sám před Vargou. Zakončení se mu ale nepovedlo jako ve druhé třetině, a tak této akci chyběla potřebná třešnička na dortu. I tak si ale žlutomodří došli pro tři body a definitivně si tak zajistili účast mezi nejlepší čtyřkou, která si to o posledním červnovém víkendu rozdá o první místo v Letním poháru 2. ligy.

Předtím ale ještě nastoupí Bubáci k poslednímu utkání v základní části, a to na půdě Mladé Boleslavi. Utkání je na programu v sobotu 20.6. od 11 hodin.