Jungle Fever Kladno

6 : 3

(1:1,2:1,3:1)

Souboj o průběžné první místo vyzněl lépe pro Jungle

V rámci 3. kolo Letního poháru 2. ligy změřili hokejbalisté Nového Strašecí síly s odvěkým rivalem z Kladna - Junglem. Oba celky byly po dvou zápasech stoprocentní, a tak se v sobotním dopoledni hrálo na Kladně o průběžné prvenství v tabulce. Zápas zvládli lépe Kladenští, kteří si došli pro zasloužené vítězství 6:3 a osamostatnili se tak na prvním místě.

Strašečtí trenéři Václav Pavlík s Honzou Falařem mohli pro tento zápas počítat s navrátilcem Romanem Omraiem, který se do strašeckého dresu oblékl po téměř desetileté pauze. Do sestavy se vrátil také Pavel Čadek a Bubáci nastoupili od začátku, stejně jako v předchozích zápasech, na tři formace.

Jungle, který v Letním poháru prokazuje solidní kvalitu a v minulém kole přivezl všechny body z Mladé Boleslavi, začal lépe. Domácí se poměrně jednoduše dostávali na dostřel Dvořákovy branky. Strašečtí se nemohli dostat do potřebného tempa a za svoji neaktivitu a chybné střídání byli v 10. minutě potrestáni první inkasovanou brankou. Od červené čáry nachytal nenápadnou střelou Dvořáka Milan Sýkora a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Ještě před pauzou se  však hostům podařilo srovnat skóre. Po nepovedené přesilové hře vyřešil situaci tím nejjednodušším způsobem Martin Wittmayer, jenž od červené propálil Solara dělovkou mezi betony - 1:1. Nutno podotknout, že za vyrovnaný stav mohli být po první třetině Bubáci rádi.

Do druhé třetiny pak celek kapitána Tomáše Duchoně nastoupil podstatně lépe a odměnou byla vedoucí branka. Samšuk rozehrál na Omraie, který našel na levé straně volného Lukáše Lva. Ten si v klidu počkal, zamířil a přesně umístěnou střelou nedal Solarovi šanci - 1:2. Z vedení se však Bubáci neradovali dlouho. Ihned po vhazování se do útoku hnali Kladenští, kdy Voráček zatáhl míček do útočného pásma a po jeho nahrávce se prosadil Vosyka - 2:2. Ani po této trefě nězůstalo skóre dlouho nezměněné. Po faulu Martina Wittmayera zahrával Jungle přesilovou hru, kterou také zužitkoval. Míček se po tlaku v útočném pásmu dostal k Sýkorovi, jenž měl dostatek klidu si připravit dalekonosnou ránu, které skončila až za zády Dvořáka - 3:2. Strašečtí byli po dvou rychle obdržených gólech psychicky dole a ztěží se dostávali zpět do zápasu. Vedení mohli naopak navýšit domácí. Proti byl ale Lukáš Dvořák, který svůj celek na konci třetiny podržel a do šaten se šlo za jednogólového vedení Junglu.

Na začátku třetí třetiny si svěřenci trenéra Pavlíka vybojovali útočné pásmo a po čistě vyhrané buly v podání Lukáše Lva vymetl horní růžek Solarovy branky Michal Javůrek - 3:3. Stejně jako ve druhé třetině ale hosté po vstřelené brance nevystřídali a také tentokrát záhy inkasovali. Za obranou modrožlutých zůstal neobsazený Řebík, který si v samostatném úniku poradil se strašeckým gólmanem a Jungle šel opět do vedení - 4:3. Po dalším srovnání skóre pak po zbytek třetiny marně toužili hosté. Těm v tomto zápase chyběla v řešení finálních situací potřebná lehkost. Když už si vypracovali střelecké příležitosti, tak s nimi nedokázali potřebně naložit a potěšit tak své skvělé fanoušky. Za své chyby v defenzivní činnosti a neefektivitu v řešení situací v útočném pásmu pak byli v závěru dueulu potrestáni dalšími dvěma góly, které přidali Řebík a Gotthard. Ti tak stanovili konečné skóre 6:3 a nutno říci, že se jednalo o zasloužené vítězství Kladenských.

Děkujeme za podporu v zápase na Kladně a budeme rádi, když nám přijdete opět zafandit v dalším zápase. Tentokrát se představíme na domácím hřišti v sobotu 13.6. v souboji s rezervou pražského Kova. Úvodní buly tradičně ve 14 hodin.