3 : 1

(0:0,0:1,3:0)

Rafani Praha

Také druhé domácí utkání přineslo výhru. Tentokrát 3:1 s Rafany

Po středečním dramatu s berounskými Kelty čekal na hokejbalisty Nového Strašecí další zápas. V rámci "anglického týdne" tentokrát přivítali na svém hřišti pražského soupeře - Rafany, kteří byli po většinu tohoto zápasu střelecky aktivnější. Strašečtí, které podržel brankář Dvořák, si však počkali na své šance a po bojovném výkonu uzmuli další tři body.

Domácí lodivod Václav Pavlk nemohl pro tento duel počítat s Martinem Wittmayerem, kterého do hry nepustilo zranění ze středečního zápasu. Wittmayera nahradil v sestavě Jiří Husák, který chyběl ve středu kvůli pracovním povinnostem. Ještě před samotným utkáním popřál za celý klub hlasatel Ivo Duchoň společně s trenérem Pavlíkem kapitánovi Tomáši Duchoňovi, jenž v dubnu oslavil kulaté 30. narozeniny. Ještě jednou všechno nejlepí, kapitáne!

Úvod zápasu zachytili lépe hosté, kteří se nacvičenými kombinacemi dostávali na dostřel Dvořákovy branky. Ten se díky výživnému začátku dostal rychle do zápasového tempa a hned několikrát musel svůj tým podržet. Tlak Rafanů vygradoval při první přesilové hře. Tu se podařilo domácím ubránit a také Bubáci dokázali několikrát ohrozit branku gólmana Opaleckého. Ten si však s pokusy Víti Samšuka a Reného Douši poradil a pokračovalo se za bezbrankového stavu.

Po změně stran přinutili dalekonosnými střelami k zákroku Opaleckého Ondřej Duchoň se Štěpánem Lvem. Oba pokusy zmíněných borců však Opalecký vytěsnil mimo tři tyče a zbytek třetiny patřil víceméně Pražanům. Ti si v každém střídání vytvořili minimálně jednu nebezpečnou střeleckou pozici a obrana domácích v čele s brankářem Dvořákem měla plné ruce práce. Tlak Rafanů znovu gradoval při přesilové hře. Ta byla tentokrát po vyloučení Javůrka a Ondřeje Duchoně dvojnásobná. Oslabení 5 na 3 domácí ještě zvládli. Záhy však inkasovali při klasické početní nevýhodě, kdy se z dorážky prosadil důrazný Matějček - 1:0. Rafani diktovali tempo hry a chtěli své vedení navýšit. Domácí hráče musel znovu podržet skvělý Dvořák, kterému jednou pomohla také tyč. Až v závěru třetiny zahrozili také domácí. Po dobré práci Vojty Frolíka a Radka Ácse si vynutili Bubáci hned dva fauly a v pokračující výhodě našel mezi kruhy Ondřej Duchoň nepokrytého Štěpána Lva. Toho však vychytal Opalecký a strany se měnily za jednogólového vedení hostů.

Na začátku třetí třetiny zahrávali domácí dvojnásobonu přesilovou hru, kterou si vybojovali na konci druhé periody. Po poněkud kostrbatém průběhu se jim nakonec přesilovku podařilo využít. Tomáš Duchoň nabil Štěpánu Lvovi, jehož ránu pohotově dorazil Lev Lukáš - 1:1. Před poslední třetinou stáhl domácí trenér Pavlík sestavu na dvě formace, Strašečtí byli v dobrém tempu a svému soupeři se dokázali herně vyrovnat. Povzbudila je také srovnávací trefa a krátce po vyrovnání měl na hokejce rozdílový gól Michal Javůrek. Ten však v samostatném úniku neuspěl a následně zahrozili také Pražané. Po dobrých kombinacích pálili Strejček, nebo Bureš. Ani jeden si ale na Dvořáka nepřišel. Hrál se vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. Po výborném napadání v podání Víti Samšuka se v další šanci objevil Ondřej Duchoň. Opalecký však svůj tým podržel a v dalším úniku Javůrka ani zasahovat nemusel, neboť míček strašeckému útočníkovi na poslední chvíli uskočil z hokejky. Skvělí strašečtí fanoušci se dočkali rozdílové trefy dvě minuty před koncem. Lukáš Lev zpoza branky vybídl Samšuka, ten ještě přistrčil na brankovišti Javůrkovi, který nadvakrát překonal Opaleckého - 2:1. V úplném závěru zahrávali hosté po faulu Ondřeje Duchoně ještě jednu přesilovou hru a zároveň odvolali brankáře. Oslabení však domácí zvládli bravurně a po vyhození Samšuka míček doběhl rychlík Javůrek a gólem do prázdné branky potvrdil povedený týden ve strašeckém dresu - 3:1.

Novostrašečtí hokejbalisté tak zvládli tříbodově i druhý duel a momentálně jsou v tabulce Letního poháru 2. ligy stoprocentní spolu s kladenským Junglem. A právě s Junglem se utkají Bubáci v další konfrontaci. Utkání je na programu v sobotu 6.6. od 10 hodin na hřišti u kladenského ZS.