8 : 7

(1:1,5:1,2:5)

SK Kelti 2008

Divoká přestřelka, obrovské drama v závěru a čtyři góly Javůrka

Poprvé od 7.3. nastoupili k zápasu hokejbalisté Nového Strašecí. Po "koronavirové" pauze změřili v prvním kole Letního poháru 2. ligy síly se známým soupeřem z Berouna - Kelty 2008. Zápas hraný před velmi solidně zaplněnou Kocourek arénou přinesl spoustu branek, dramatickou zápletku v závěru zápasu, čtyři trefy domácího Javůrka a konečné vítězství Bubáků 8:7.

Domácí trenéři Václav Pavlík s Honzou Falařem poskládali své mužstvo po jarní "přípravě" mixem stabilních hráčů A mužstva, navrátilců do kádru a hned několika dorostenců. Podobným mixem se prezentoval také výběr Keltů, a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání, kdy si nikdo nemohl být jistý, jak na tom bude po delší pauze v zápasovém tempu.

Od úvodních minut se hrálo ve velmi slušném tempu a rozehranějším dojmem působili v začátku hosté. Ti si dokázali vypracovat několik  střeleckých pokusů a po vyloučení Reného Douši pak zužitkovali hned první přesilovou hru. Po nahrávkách Urbana a Beneše mířil z levého kruhu přesně Hrabár - 0:1. Po inkasované brance se hra srovnala a také domácí svému soupeři několikrát zavařili. Vyrovnání skóre přišlo ve 14. minutě zápasu, kdy v útočném pásmu dobře zapracoval de Fin a po nahrávce Tomáše Duchoně se z mezikruží prosadil Michal Javůrek - 1:1. Ten se představil Strašeckým fanouškům vůbec poprvé a domácí premiéra byla více než povedenou.. Pojďme ale postupně.

Pro další vývoj zápasu byla klíčová druhá třetina. V té se podařilo domácím, kteří hráli na svoji oblíbenou stranu "do hospody", vstřelit pět branek a výrazně tak odskočit svému soupeři. Strašeckým fungoval skvěle první útok ve složení Javůrek - Samšuk - Lukáš Lev. Posledně jmenovaný předložil hned zkraje třetiny do dobré pozici Javůrkovi, který se ani podruhé nemýlil - 2:1. O další tři minuty později pak Bubáci zamkli svého soupeře v obranném pásmu, Javůrek se obtočil kolem branky gólmana Günthera, chladnokrevně zakončil a završil tak čistý hattrick - 3:1. Strašečtí byli v této fázi zápasu tzv. "na koni" a další zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Kvalitní práci odvedl v útočné třetině útok mladíků a po přistrčení Kedera a následné střele de Fina se z dorážky prosadil navrátilec do sestavy Martin Wittmayer - 4:1. Svěřenci trenérů Pavlíka a Falaře byli těžko zastavitelní a ve 25. minutě se dočkali další branky. Ofenzivní   obránce a kapitán týmu Tomáš Duchoň zavezl míček do útočného pásma, našel Nicolase de Fine, který umístěnou střelou překonal Günthera - 5:1. Keltům se na gólovou smršť podařilo zareagovat ve 27. minutě, kdy se trefil Marek Kohout - 5:2. Poslední slovo v rámci prostřední části hry však měli znovu domácí a opět u toho byl útok dorostenců. Po nahrávce Matyáše Kota a střely Ondřeje Kedera se z dorážky prosadil svým druhým gólem Nicolas de Fin - 6:2.

Na povedenou druhou třetinu se domácím podařilo navázat také zkraje třetiny třetí, kdy si v pohodě hrající první útok pohledně zakombinoval a po nahrávkách Víti Samšuka a Lukáše Lva uklízel Michal Javůrek svým čtvrtým zásahem do prázdné klece - 7:2. O další minutu později pak po vyhození Reného Douši postupovali v přečíslení 2 na 1 Samšuk s Lukášem Lvem. Prvně jmenovaný vybídl chytrou žabičkou "Lefu" do samostatného úniku, který zkušený útočník proměnil precizně provedeným blafákem do forhendu - 8:2. Deset minut  před koncem zřejmě nikdo v Kocourek aréně nepochyboval o hladkém průběhu zbytku zápasu a vysokého vítězství domácích. Hosté se však nadechli k úžasné stíhací jízdě, stáhli sestavu na dvě formace a byli to oni, kteří diktovali tempo hry. Bubáci naprosto vypadli ze hry a na Lukáše Dvořáka se valil jeden útok za druhým. Po slepených gólech Ubrana a Hrabára to bylo rázem 8:4, přesto si Bubáci nepřipouštěli žádné drama a dál pokračovali poněkud v ležérním stylu. Kelti neměli co ztratit a veškeré úsilí vrhli do útoku. Odměněni byli dalšími dvěma trefami v rychlém sledu v podání Marka Krbce a na tabuli svítilo těžko uvěřitelné skóre 8:6. Dvě minuty před koncem pak na rozdíl jediného gólu snížil Hrabár, jenž zkompletoval hattrick - 8:7. Až poslední dvě minuty sehráli domácí zkušeněji, svého soupeře už k vážnější příležitosti nepustili a přeci jen si došli pro první tři body v rámci Letního poháru.

Po nečekaném dramatu a krásném hokejbalovém večeru čeká další zápas žlutomodré borce hned tuto sobotu 30.5., kdy na svém hřišti změří síly s pražskými Rafany. Úvodní buly tradičně ve 14:00.

Děkujeme všam fanouškům za skvělou podporu v prvním zápase a budeme se ná Vás znovu těšit v sobotu!