HBC Tygři Mladá Boleslav

10 : 3

(4:1,1:2,5:0)

Muži "A" - Nejhorší výkon sezóny znamenal vysokou porážku v Mladé Boleslavi

Ke druhému jarnímu zápasu vycestovali hokejbalisté Nového Strašecí na půdu vedoucího celku tabulky, Mladé Boleslavi. Utkání se hrálo v sobotu již v 10 hodin dopoledne, a tak vyjížděli Bubáci ze Strašecí v brzkých ranních hodinách. Oproti minulému utkání byli téměř v kompletním složení. Přesto přišla po nejhorším výkonu sezóny vysoká a zasloužená porážka 10:3.

Trenérské duo Pavlík - Falař mohlo pro tento zápas počítat s brankářem Lukášem Dvořákem. Do sestavy se vrátili také René Douša s Františkem Bradou a ve svých řadách přivítali Strašečtí novou posilu z Kladna - Michala Javůrka.

Lepší vstup do zápasu měli jednoznačně domácí, kteří hýřili od úvodních minut lepším pohybem, získávali většinu balónků a tlačili se do zakončení. Strašečtí dokázali odolat velikému tlaku Tygrů, aby následně inkasovali dvakrát v rychlém sledu po vlastních chybách ve středním pásmu. Boleslav poslal do vedení Malina - 1:0, aby na něj o pár chvil později navázal obránce Řípa - 2:0. Hosté se zvládli po úvodních trefách domácího celku oklepat a sami se vrátili do zápasu. Postaral se o to nový hráč ve strašeckém dresu - Michal Javůrek, jenž po nahrávce Lukáše Lva prostřelil brankáře Hnátka - 2:1. Ze snižující trefy se ovšem hosté neradovali dlouho. Ihned po vhazování ve středovém kruhu se dostali do útočného pásma domácí a povedenou kombinaci zakončil do odkryté klece Lhota - 3:1. 15 vteřin před koncem úvodního dějství pak na 4:1 upravil Malina.

Nejlepší pasáž z celého utkání předvedli hosté na začátku druhé třetiny. Nejprve využili přesilovou hru, kdy se po nahrávkách Ondřeje Duchoně a Pavla Čadka prosadil na hranici brankoviště Tomáš Duchoň - 4:2. Rázem Bubáci ožili a byli to oni, jenž převzali iniciativu. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po buly v útočném pásmu propadla nenápadná střela Zdeňka Husáka až do sítě Hnátkovy branky - 4:3. Následovaly další šance, do kterých se postupně dostali Ondřej Duchoň, Vít Samšuk, nebo Lukáš Lev. Domácí ovšem podržel brankář Hnátek a dal tak možnost vyniknout svým spoluhráčům v útoku. Ti toho využili zásluhou trefy Kosiny, který vrátil Tygrům dvoubrankové vedení - 5:3. Takový stav vydržel až do konce druhé třetiny.

Ve třetí třetině chtěli hosté utkání zdramatizovat a nejlépe alespoň srovnat stav zápasu. Realita byla ale poněkud jiná a tým kapitána Tomáše Duchoně předvedl trestuhodný výkon, kdy nechal vyniknout lepší boleslavský pohyb, který zákonitě vedl k šancím a následným gólům. Domácí Tygři si pohodlně zatrénovali a bavili se hokejbalem. Během třetí třetiny nasázeli do strašecké sítě dalších pět branek a zápas skončil pro hosty debaklem. Postupně se trefili 2x Bydžovský, Malina, Lhota a Mařán. Strašečtí tak měli po utkání o čem přemýšlet a čeká je spousta práce. Prostoru ke zlepšení je totiž více než dost...

Šanci na reparát pak mají hned tento víkend, kdy v sobotu 14.3. hostí rezervu Kladna. Úvodní buly tradičně ve 14 hodin. Prosíme naše fanoušky, aby nás přišli podpořit v co největším počtu. Budeme Vaši podporu potřebovat!