Po prodl.

(1:1,2:1,1:2)

Rafani Praha

Na úvod výhra s Rafany za dva body

V prvním mistrovském zápase roku 2020 přivítali hokejbalisté Nového Strašecí na svém hřišti soupeře z Prahy - Rafany. Po podzimní porážce 5:1 v pražských Čimicích měli svému sousedovi v tabulce rozhodně co vracet. Po zajímavě se jevícím průběhu utkání však uzmuli domácí "pouze" dva body po výhře 5:4 po prodloužení.

Strašecký trenér Václav Pavlík měl se složením sestavy pro úvodní jarní kolo spoustu starostí. Ze hry vypadl na rok klíčový útočník Michal Kmeť, pro dlouhodobé zranění není stále k dispozici Honza Falař a počítat nemohl domácí lodivod také s brankářem Dvořákem, Reném Doušou a Františkem Bradou.

Do branky se od úvodních minut postavil Marek Skalický a hned v úvodní minutě zápasu si bohužel pro strašecké vybral slabší moment. Nahození od modré čáry v podání hostujícícho Bureše totiž skončilo až za jeho zády - 0:1. Domácí hráči se však dokázali postupem času po brzy inkasované brance oklepat a srovnat skóre zápasu. Prosadila se třetí formace, které předváděla bojovný a nadějný výkon. Po spolupráci Tomáše Hamouze s Radkem Ácsem se prosadil premiérovým gólem v A týmu dorostenec Matyáš Kot - 1:1. Tato branka také určila definitivní podobu skóre po první třetině.

V rámci prostřední části hry se hrál vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. Hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou a jednu z brejkových situací se podařilo využít Bubákům. Přečíslení 2 na 1 využila dvojice Llukáš Lev - Vít Samšuk naprosto parádně, kdy první jmenovaný přesně nahrával a druhý zakončoval pod horní tyč - 2:1. O několik minut později pak bylo pro domácí ještě veseleji. Další rychlý výpad tentokrát využil znovu třetí útok, který si připsal již druhý zásah v zápase. Po nahrávce Matyáše Kota se z předbrankového prostoru prosadil další dorostenec Tomáš Hamouz - 3:1. Také Rafani však začali být velmi nebezpeční a při velikém tlaku dokonce dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Snižující branky se pak dočkali v poslední minutě druhé třetiny, kdy se po střele na zadní tyč radoval z gólu Michal Vosmik - 3:2.

Úvod třetí třetiny se naopak povedl domácím, kteří se dokázali prosadit  již po několika vteřinách. Ondřej Duchoň předložil míček zpoza branka Pavlu Čadkovi, který překonal brankáře Turczyna bekhendovým pokusem - 4:2. Strašečtí poté v průběhu třetí třetiny víceméně kontrolovali vývoj zápasu a nic nenasvědčovalo případnému dramatu. Přesto se Rafani dočkali v posledních pěti minutách vyrovnání, které jim svými chybami darovali domácí doslova na zlatém podnose. Nejprve zaváhal na útočné modré čáře Jiří Husák, aby se z rychlého protiútoku prosadil Vacek - 4:3. O pár momentů později poté předvedl v obranném pásmu těžce pochopitelnou chybu Ondřej Duchoň, který doslova vybídl ke skórování hostujícícho Bureše - 4:4. Dvě minuty před koncem se tak začínalo "od nuly". V úplném závěru pak bylo ještě k vidění po jedné šanci na obou stranách. Zápas ale dospěl až do prodloužení.

V něm byli přeci jen aktivnější a hladovější domácí, kteří dokázali strhnout vítězství na svoji stranu. Postaral se o to Štěpán lev, který po nahrávce Pavla Čadka prostřelil Turczyna a získal tak pro svůj tým bod navíc - 5:4.

Domácí mohl po utkání mrzet zpackaný závěr třetí třetiny. Přesto by přd zápasem dva body nejspíše brali. Další utkání je na programu na půdě vedoucí Mladé Boleslavi, kam zajíždějí Bubáci v sobotu 7.3. Úvodní buly již v 10 hodin.