Jungle Fever Kladno

5 : 3

(0:1,2:0,3:2)

Muži "A" - Druhá porážka v řadě. Strašecké sestřelil čtyřmi góly Gotthard

Stejně jako minulý týden nastoupili k zápasu hokejbalisté Nového Strašecí v pracovním týdnu. Tentokrát tomu bylo v úterý večer na Kladně, kde změřili síly s Junglem. Tradiční soupeř vrátil Bubákům porážku ze začátku října a zvítězil 5:3. V utkání se zaskvěl čtyřgólový Bohumil Gotthard.

Oproti minulému týdnu mohl přivítat v sestavě tranér Pavlík uzdraveného Jiřího Husáka, Vojtu Frolíka, Ondřeje Pešulu a Pavla Čadka. K utkání tedy nastupili modrožlutí téměř v kompletní sestavě. Absentovali "pouze" Honza Falař a Jakub Ševčík. Do branky se pak vrátil Lukáš Dvořák.

Úvod utkání přinesl opatrný hokejbal. Hrálo se na mokrém plastu a oba celky se "oťukávaly". Domácí se snažili o rychlé přenášení hry dlouhými přihrávkami a pro přechod středního pásma volili jednoduché, byť účinné řešení. Hosté vyvíjeli na svého soupeře tlak aktivním napadáním a po dobré práci druhé formace se v 8. minutě dostali do vedení. Michal Kmeť zachytil míček na červené čáře, posunul na Ondřeje Pešulu, jenž nabil Víťu Samšukovi, který prostřelil Solara - 0:1. Domácí se však záhy dostali do velkého tlaku, a to při přesilové hře. Svůj tým však dokázal několika povedenými zákroky podržet Lukáš Dvořák. V závěru úvodní patnáctiminutovky se pak do střeleckých pozic probojovali Frolík s Bradou. Ani jeden však na Solara nevyzrál a z gólu se nemohl radovat ani Ondřej Duchoň, který z úhlu nastřelil břevno.

Pro další vývoj utkání byla velmi důležitá druhá třetina. V té hráči v modrých dresech naprosto vypadli z tempa, Kladenští byli všude o krok dříve a herní převaha byla v této fázi zápasu jednoznačná. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Vyběhnutí z branky bohužel pro hosty nezvládl ideálně brankář Dvořák, který umožnil Gotthardovi lehce skórovat do odkryté klece - 1:1. Vyrovnávací branka nalila domácím hráčům ještě více energie do žil a zanedlouho se již mohli radovat z vedení. Na modré čáře se dobře uvolnil Gotthard, který v samostatném úniku překonal Dvořáka povedeným blafákem do forhendu - 2:1. Hosté toho ve druhé třetině směrem dopředu moc nepředvedli. Za zmínku však stojí střela Nicolase de Fina z mezikruží. S tou si však Solar dokázal poradit a při rychlém kontru v podání dvojice Kmeť - Samšuk jej zachránilo břevno. Do šaten se tak šlo za zaslouženého jednogólového vedení Junglu.

Po změne stran zahrávali Strašečtí přesilovku, kterou se jim nepovedlo sehrat nikterak závratně. Přesto se mohli radovat z vyrovnání. Po chybě obránce Rejthara se dostal míček k úplně volnému Ondřeji Duchoňovi, který však z bezprostřední blízkosti pouze "vyprášil" Solarovy betony. Jinak se hra ve třetí třetině srovnala a hosté začali opět být nebezpeční. Monohem produktivnější byli však Kladenští, respektive Bohumil Gotthard. Ten nejprve zužitkoval přesilovku, když jeho "bombu" od modré zastavila až síť Dvořákovy branky - 3:1. Touto trefou zkompletoval bývalý hráč Strašecí hattrick a stále neměl dost. O minutu později se opět uvolnil na levé straně a přesnou ranou prostřelil Dvořáka počtvrté - 4:1. Sedm minut před koncem se zdálo být rozhodnuto. Bubáci to však nechtěli zabalit a ještě se jim podařilo zápas zdramatizovat. Po tlaku v útočném pásmu se na brankovišti nejlépe zorientoval nejproduktivnější hráč týmu Kmeť, který nadvakrát překonal Solara - 4:2. O minutu a půl později to pak bylo ještě zajímavější. Na pravé straně se totiž šikovně uvolnil Frolík a nechytatelnou střelou vymetl šibenici - 4:3. V úplném závěru pak tým kapitána Tomáše Duchoně odvolal brankáře a vypracoval si solidní tlak. Neujaly se ale pokusy Štěpána Lva, Pavla Čadka, ani tradičně do ofenzivy aktivního Tomáše Duchoně. Tři vteřiny před koncem pak střelou do prázdné branky stvrdil vítězství Junglu Vosyka - 5:3.

Hokejbalisté Nového strašecí tak prohráli podruhé za sebou. Šanci na opravu mají hned tuto sobotu 19.10., kdy si to na domácím hřišti rozdají od 14 hodin s Mladou Boleslaví.

Děkujeme za podporu na Kladně a budeme rádi, dkyž nás podpoříte také v domácím zápase.