2 : 3

Po prodl.

(1:0,0:1,1:1)

Po třech porážkách vítězství s rezervou extraligového Kladna

Hokejbalisté Nového Strašecí se po týdenní pauze představili v rámci dalšího kola druhé hokejbalové ligy na Kladně. Zde změřili síly na hřišti u zimního stadionu s rezervou extraligového Kladna a po výhře 3:2 po prodloužení si domů odvezli dva body.

Trenér Strašeckých Václav Pavlík nemohl pro tento duel počítat se stále zraněným Honzou Falařem a k dispozici nebyli také Vojta Frolík, nebo Jakub Ševčík. Strašečtí nastoupili s 11 hráči do pole a v brance od úvodních minut s Lukášem Dvořákem.

Úvod utkání zastihl v lepším rozpoložení domácí hráče, kteří se jednoduchými kombinacemi dostávali na dostřel Dvořákovy branky. Ložené šance ale nepřicházely, a tak se hra postupem času srovnala a také Bubáci dokázali zahrozit. Bohužel pro ně v momentě, kdy začínali vyvíjet větší aktivitu, inkasovali. Po nepřesné nahrávce Jirky Husáka se k míčku dostal na modré čáře Michal Potekhin, jehož ránu zastavila až síť hostující klece – 1:0. Po inkasované brance se ovšem hráči v modrých dresech vrhli do útoku a zejména druhá formace si dokázala vypracovat několik slibných závarů. V ložených šancích se pak objevili Michal Kmeť, nebo Víťa Samšuk. Oba si vylámali zuby na brankáři Keimarovi a jelikož se Strašeckým nepodařilo využít ani přesilovou hru, šlo se do šaten za jednogólového vedení domácích.

Hned v prvním střídání ve druhé třetině se mohli radovat hosté z vyrovnání. Po dobré práci Pavla Čadka našel František Brada mezi kruhy nepokrytého Ondřeje Duchoně, jenž však ve stoprocentní šanci selhal, když jej vychytal gólman Jaroslav Keimar. Domácí vycházeli ze zabezpečené obrany a hrozili zejména z rychlých kontrů. Několik velmi ošemetných situací musel vyřešit Lukáš Dvořák, který v dnešním zápase působil jistým dojmem. Na druhé straně bylo pak pořádně horko domácí defenzivě a zejména brankáři Keimarovi, který dál trápil strašecké střelce. Postupně si na něm vylámili zuby v dobrých šancích Tomáš Duchoň, František Brada, nebo Michal Kmeť. Kýžené vyrovnání skóre přišlo až 13 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy se nenápadnou střelou prosadil René Douša, který využil dobré práce v předbrankovém prostoru v podání Víti Samšuka – 1:1. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu a vše bylo otevřené.

Úvod třetí třetiny zachytili lépe Bubáci, kteří v dnešním zápase zkrátka chtěli odčinit tři předchozí porážky a po delší době zvítězit. Třem bodům šli naproti a byli za svoji práci odměněni vedoucí brankou. Pavel Čadek vyhrál v útočném pásmu buly na Štěpána Lva, který od modré propálil Keimara – 1:2. Do konce zápasu zbývalo 10 minut, které tedy dělily svěřence trenéra Pavlíka od plného bodového zisku. Kladenští to ale nezabalili a zvýšenou aktivitou si došli pro vyrovnávající gól. Střelu Čermáka dorazil do odkryté branky Arlt – 2:2. Závěr zápasu přinesl vyrovnaný hokejbal. Více šancí bylo ale k vidění na strašecké straně. Rozhodnutí měli na hokejkách Pavel Čadek, nebo Ondřej Duchoň. Ani jeden ale neuspěl, a tak se o vítězi zápasu muselo rozhodnout v prodloužení.

V něm fauloval Lva domácí Zmeškal a početní výhodu 4 na 3 se hostům podařilo po trpělivé kombinaci využít. Zodpovědnost vzal na sebe Pavel Čadek, který po nahrávkách Lva a Kmetě uklidil míček z pravého kruhu přímo pod horní tyč. Strašečtí tedy zvítězili 3:2 po prodloužení a připsali si do tabulky důležité dva body.

Děkujeme fanouškům za podporu a zveme Vás na další utkání, které sehrajeme v neděli 10.11. od 14:30 na půdě berounských Keltů. Pojeďte nás do Berouna podpořit.