TJ KOVO Praha

0 : 5

(0:1,0:1,0:3)

Muži "A" - Třetí výhra v řadě!

V neděli v podvečer čekalo na hráče Nového Strašecí utkání na Palmovce, kde byl jejich soupeř tým Kovo Praha "B". Až na několik pasáží, hlvně ve druhé třetině, bylo hráči Nového Strašecí lepším týmem a tak si došli pro vítězství 5:0. Pro tým z Nového Strašecí to už bylo třetí vítězství v řadě od začátku ligy, a hosté tak potvrdili, že je začátek podzimu zastihl v dobré formě.

Trenér Pavlík se pro tento zápas rozhodl dát důvěru v brance dorostenci Markovi Skalickému a ten se mu odvděčil čistým kontem. Jediný s kým pro tento zápas nemohl trenér počítat, byla absence Ondřeje Duchoně, který si užívá krás Kypru.

Hned od úvodního buly se hosté snažili praktikovat nátlakovou hru. Soupeře dokázali několikrát uzavřít v jeho pásmu. A byli za to odměněni hned v šesté minutě, kdy střelu od modré Zdeňka Husáka golman vyrazil před sebe, Pavel Čadek míček nedokázal sám dorazit do brány, poté ale našel zadovkou volného Víťu Samšuka a ten střelou k tyči z hranice brankoviště prostřelil domácího golmana. Hosté se dokázali dostat ještě k pár závarům, ale v první třetině se více gólů nedočkali. Jedinou kaňkou za první třetinou bylo zranění Jana Falaře, pro kterého zápas skončil po loupnutí v levém koleni.

Druhou třetinu začali hosté naopak velmi špatně a domácí hráči Kova se dokázali probojovat k několika slibným šancím. Po jedné z nich dokonce zvonilo břevno a s ostatními si dokázal poradit jistý Marek Skalický v bráně. Pro hosty to byl impulz ke zvýšení aktivity a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Další dorostenec ve strašeckém týmu, Nik de Fin vybojoval míček v rohu útočného pásma, posunul jej na Tomáše Duchoně a ten mířil přesně do horní části branky. Po druhé části tedy svítilo na tabuli skóre 0:2 pro hosty.

Třetí třetinu začali lépe hráči z Nového Strašecí, první lajna se hned dokázala prosadit, kdy nenápadnou střelou od modré skóroval Pavel Čadek. Domácí se poté ještě snažili zápas zdramatizovat, ale jejich náznak tlaku přerušovaly časté fauly a hra ve čtyřech. Pět minut před koncem po výměně s Jirkou Husákem poslal Štěpán Lev dlouhý pas na rozběhnutého Michala Kmetě a ten nadvakrát překonal domácího golmana. Na konečných 5:0 upravil skóre další "mlaďas" Vojta Frolík. Ten si doslova pohrál s domácí obranou a přesnou střelou do horního rohu branky mohl oslavit svůj krásný gól.

Moc děkujeme fanouškům, kteří nás jeli podpořit v tento podvečerní čas do Prahy a budeme se na ně těšit v sobotu 5.10. od 14 hodin na Kocourku proti hráčům Jungle Kladno.