HBC Tygři Mladá Boleslav

1 : 3

(0:1,0:1,1:1)

Áčko vyloupilo Boleslav

Ke třetímu po sobě jdoucímu venkovnímu utkání odcestovali o víkendu hokejbalisté Nového Strašecí. Tentokrát zavítali na půdu Mladé Boleslavi a výjezd to byl povedený. Po výhře 3:1 si totiž Bubáci připsali velmi důležité tři body.

Pro nedělní utkání v rámci 4. kola mohli trenéři Pavlík s Falařem počítat s 14 hráči do pole. V brance dostal příležitost od první minuty Jakub Polanský.

Hned v první minutě se mohli do vedení dostat hostující hráči. Na nahrávku Brady ale jen těsně nedosáhl kapitán Duchoň. Další minuty se poté odehrávaly především v obranném pásmu strašeckého celku. Dvouminutové tresty totiž postupně vyfasovali Tomáš Duchoň, Ondřej Duchoň a Pavel Čadek. Boleslavští si v těchto přesilovkách dokázali vypracovat několik slibných příležitostí. Ve skórování jim však zabránil brankář Polanský. Ke konci hostující krizové šestiminutovky už to vypadalo, že domácí přeci jen půjdou do vedení. Přečíslení 2 na 1 zakončoval Jaroměřský do odkryté branky. Všichni domácí hráči a příznivci už se radovali z vedoucího gólu. Míček ale k údivu všech trefil nastavenou hokejku Polanského a odrazil se mimo tři tyče. Byť se jednalo o skvělý zákrok, který by mohl aspirovat na jeden z nejpovedenějších momentů v sezóně, tak je nutno podotknout, že měli hosté štěstí. I díky tomuto momentu ale přežili krizovou šestiminutovku a mohli se pustit do ofenzivy. Postupem času si vybudovávali územní převahu a při hře 5 na 5 byli lepším týmem. Za svou aktivitu byli Strašečtí odměněni v 14. minutě zápasu. Tomáš Duchoň si na levé straně vyměnil míček s Michalem Kmetěm, jeho střelu ještě Turczyn dokázal vyrazit, na pohotovou bekhendovou dorážku Kmetě však už nedosáhl – 0:1. Hosté se tedy dostali do vedení a takový stav už vydržel do konce třetiny.

Prostřední část hry, dá se říci, patřila jen a jen Strašeckým. Bubáci byli aktivnější, pohyblivější. Zejména pohyb dělal domácí defenzivě největší problémy. Do slibné šance se dostal po průniku Pavel Čadek. Po jeho zakončení ještě míček dorážel Ondřej Duchoň. Ani on však neuspěl. Při jedné z přesilových her pak loženou šanci spálil Falař a zajímavě se jevila také rána od modré v podání Samšuka. Strašečtí se navýšení náskoku dočkali v 26. minutě. Rychlou kombinaci na jeden dotek v podání útočné trojice Čížek – Falař – Samšuk zakončoval posledně jmenovaný přesnou střelou k tyči – 0:2. Dvoubrankové vedení bylo vzhledem k průběhu druhé třetiny zasloužené.

Do třetí třetiny vstoupil tým kapitána Duchoně tím nejlepším způsobem. Dál se totiž snažil vyvíjet aktivitu v útočném pásmu a také tentokrát byl za svoji snahu oceněn. Po skončení přesilové hry drželi hosté dál balónek v útočném pásmu. O. Duchoň posunul na velmi dobře hrajícího Kmetě, ten našel před brankou nepokrytého Víťu Samšuka, kterému se nadvakrát podařilo překonat Turczyna a svým druhým gólem navýšit vedení svého celku – 0:3. Zdálo se, že je rozhodnuto. Po třetí inkasované brance se však domácí dokázali vzchopit. Strašečtí byli najednou pod tlakem a po zbytek zápasu se bránili. Snížit se podařilo přesnou ranou do horního růžku Martinu Bydžovskému – 1:3. Další šance Boleslavských ale už pokryl Jakub Polanský, který tak přispěl ke třem bodům pro Nové Strašecí.

V dalším utkání narazí Nové Strašecí na nováčka z Prachatic. Utkání se odehraje ve čtvrtek 28. 9. Od 14:00 v Kocourek aréně.

Václav Pavlík: „Velmi důležité tři body. Utkání jsme zvládli poměrně slušně. Podali jsme kompaktní výkon. Přesto jsme měli v zápase dvě krize. Ta první přišla hned na začátku, kdy jsme se opět nechali několikrát vyloučit. Musíme ty fauly co nejvíce eliminovat, stává se nám to v každém zápase. Naštěstí nás však podržel brankář a také závěr zápasu, kdy už soupeř neměl co ztratit, jsme zvládli. Děkuji moc našim fanouškům, kteří nás jeli podpořit. Vážíme si toho!“