3 : 2

(1:1,1:0,1:1)

Série s Třebízí nerozhodně, rozhodne se ve středu!

Článek z prvního čtvrfinále zde

V neděli 12.5. nastoupili Novostrašečtí hokejbalisté na kladenském hřišti ke druhému zápasu čtvrtfinálové série proti domácímu Defektu Třebíz. Bohužel se hostům nepovedlo stvrdit výsledek prvního zápasu, a po prohře 3:2 dojde série do rozhodujícího třetího utkání.

První třetinu zachytila ve větším tempu hosty, kteří si dokázali vytvořit několik šancí. Ujala se ale až akce, kdy dobře napadající Martin Wittmayer obral domácího obránce o míček, který posunul mezi kruhy, odkud prostřelil brankáře přesnou trefou Ondřej Duchoň – 0:1. Místo uklidnění však přišlo z hostující strany spíše polevení. Domácí z narůstajícího tlaku donutili strašecké k faulům, které vedly k přesilovce 5:3. Tu pak dokázali domácí využít přesně mířenou střelou od modré v podání Tyburce a bylo vyrovnáno – 1:1. Po první třetině byl tedy stav 1:1.

Strašečtí bohužel i ve druhé třetině pokračovali v mdlém výkonu a po několika spálených šancích byli potrestáni v podobě druhého gólu domácích. Po naprostém nedůrazu v obranné třetině míček proklouzl mezi betony gólmana a došoural se za brankovou čáru – 2:1. Domácí hráli jednoduchý přímočarý hokejbal, který nesl ovoce. V závěru třetiny přesto mohli srovnat skóre hosté. Do nadějných příležitostí se dostali Martin Wittmayer a Honza Falař. První jmenovaný však nedokázal v samostatném úniku překonat domácího gólmana a druhého zastavila po buly v útočném pásmu horní tyčka.

Ve třetí třetině Strašečtí chtěli s nepříznivým stavem něco udělat a potěšit fanoušky, kterých na Kladno přijelo minimálně na tři desítky. Jejich nešťastný výkon však podtrhla situace z 34. minuty, kdy si Vít Samšuk nerozuměl s brankářem Dvořákem a po jeho nešťastném přikopnutí míček skončil až za zády zkoprnělého gólmana – 3:1. Domácí se tak velmi snad a lacino dostali do dvougólového vedení. Hosté se poté snažili ještě zápas strhnout na svoji stranu a předvedli asi nejlepší pasáž z celého zápasu. Najednou byli všude první a pokud by v takovém stylu přistoupili k celému zápasu, o jejich postupu by nejspíše pochyboval málokdo. Domácí hráče se jim podařilo přikovat na jejich polovinu a dočkali se tíženého snížení. Samšuk posunul míček Martinu Wittmayerovi, který střílenou nahrávku vybídl ke vstřelení svého druhého gólu v zápase Ondru Duchoně, jenž poslal balónek přímo k tyči domácí branky – 3:2. Do konce zápasu zbývalo čtyři a půl minuty a vyrovnání viselo ve vzduchu. Závěrečné minuty ale byly ovlivněny vyloučením kapitána Duchoně, který ze souboje s Novákem odešel ze zakrváceným nosem a musel na pohotovost do nemocnice. Verdikt rozhodčích byla ale nekompromisní, kdy strašeckého kapitána vyloučili za nedovolené bránění.. I při hře v oslabení se ale Bubáci dostali do ložených šancí. Při hře bez brankáře se ve velkých šancích objevili Kmeť s Duchoněm. Ani jednomu se bohužel pro hosty skórovat nepodařilo, a tak bylo po zápase jasné, že se o postupujícím semifinalistovi rozhodne ve středu 15.5. v Kocourek aréně. O začátku zápasu Vás budeme informovat.

Moc děkujeme našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, a chceme je tímto pozvat na rozhodující středeční duel. Budeme Vás potřebovat.