(1:1,1:0,1:0)

HBC Kladno

HBC Kladno

Áčko porazilo Alpiq "B" a první místo po základní části má ve svých rukách!

Zápasy v nadstavbě jsou nyní v rychlém sledu a hned po středeční vysoké porážce v Čimicích se hokejbalisté Nového Strašecí představili vlastním fanouškům. Soupeřem bylo „béčko“ Alpiqu Kladno. Výsledkem pak výborný výkon a zasloužené vítězství 3:1.

Trenér Strašeckých Václav Pavlík měl při vytváření sestavy pro nedělní zápas plnou hlavu starostí. Nemohl totiž počítat se zraněnými Martinem Wittmayerem, ani s Duchoni Ondřejem a Honzou. Volný čas si pak na dovolené za velkou louží užívá Jirka Husák a do utkání nemohli zasáhnout ani vytížení junioři. Výsledkem bylo, že Bubáci nastoupili ke čtvrtému duelu v nadstavbě pouze s 8 hráči v poli. O to lepší a zkušenější výkon ale v zápase podali.

O tom, jak divoký a bláznivý zápas se Na Kocourku odehrál, svědčí počet trestných minut. Těch udělili sudí celkem 58 za 25 trestů. Delší úseky, kdy se hrálo pět proti pěti, bychom hledali marně, a o potřebný náboj a emoce nebylo nouze. Na domácích hráčích bylo od začátku vidět, jak k zápasu přistoupili zodpovědně a bojovně. Chtěli totiž rychle zapomenout na středeční kanonádu a od úvodních minut se tlačili na dostřel Keimarovy branky. Úvodního gólu se diváci dočkali v 5. minutě zápasu. Přihrávky Michala Kmetě využil Honza Falař, který z prostoru mezi kruhy překonal kladenského brankáře – 1:0. Ideální příležitost pro zvýšení náskoku se Strašeckým naskytla o dvě minuty později, kdy zahrávali dvojnásobnou početní převahu. Ta se jim ale nepodařila, a v momentě, kdy se vracel první vyloučený kladenský hráč, se hosté dokázali dostat do rychlého kontru. V samostatném úniku se objevil Michal Potekhin, který přesným zakončením nedal Dvořákovi šanci – 1:1. Vrátit vedení svému týmu mohl Michal Kmeť, kterého zpoza brány našel Falař. Jeho pokus ale skončil nad brankou kladenské klece. Zbytek třetiny přinesl vyrovnaný hokejbal. Dvojnásobnou přesilovku si pak vypracovali také hosté. I díky obětavosti domácích hráčů a jistotě Lukáše Dvořáka z ní ale nic nevytěžili, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé třetiny zachytili rozhodně lépe domácí, kteří si dokázali dobrými střídáními vypracovat solidní tlak a gólman Keimar měl plné ruce práce. K vidění bylo několik závarů, kdy míček poskakoval po brankovišti, ale domácí jej nedokázali dotlačit. Neujaly se ani pokusy Lva, Čadka, nebo Samšuka. Skvělou prací a pohybem si pak výhodnou střeleckou pozici vypracoval kapitán Tomáš Duchoň. Ani on se ale z gólu radovat nemohl. Novostrašečtí fanoušci se dočkali v 28. minutě zápasu. Po vyhození Lva z obranného pásma se míčku ujal Michal Kmeť, obhodil si jednoho z bránících hráčů, a byť byl faulovaný, tak dokázal najít na levé straně Františka Bradu. Ten postupoval sám na Keimara, a se zakončením si poradil zkušeně, když forhendem zvedl míček až pod horní tyč – 2:1. Dál se pokračovalo v častém módu trestů a nebylo snad minuty v kuse, kdy by se hrálo pět proti pěti. Kladenští, kteří nastoupili k zápasu na kompletní tři formace, nebyli extra nebezpeční, a když už se dostali na dostřel domácí svatyně, tak Bubáky podržel jistý Lukáš Dvořák.

Ve třetí třetině se mohlo čekat, že začnou domácí, kteří se dnes opravdu vydali, odpadat fyzicky. To se ale nedělo a hráči v žlutomodrých dresech chtěli stvrdit své vítězství. Nejblíže k tomu byl Pavel Čadek, který se po dobré práci v útočném pásmu dostal až před kladenskou branku. Bekhendovým zakončením ale bohužel pro domácí přestřelil. Uklidňující třetí gól ale na sebe nenechal dlouho čekat. Do rychlého protiútoku se hnali hned tři domácí hráči a po nahrávkách Lva a Falaře se z levého kruho prosadil Michal Kmeť – 3:1. Kladenští po třetí inkasované brance ještě více přitvrdili a snažili se domácí borce vyprovokovat. To se jim ale nepovedlo a především se jim nedařilo ještě zdramatizovat závěr utkání. K další brance byli naopak blíže opět Bubáci. Po nahrávce Kmetě ale z bezprostřední blízkosti nastřelil břevno Falař. V úplném závěru pak několikrát po sobě předvedl dobrou práci v útočném pásmu Samšuk, který zkušeně držel míček. Do útočných výpadů se pak nebál ani v závěru pouštět nejzkušenější hráč Douša. Kladenští se ještě pokusili o power play. Tu se jim ale gólově sehrát nepovedlo, a tak všechny body zůstaly zaslouženě Na Kocourku.

V posledním kole nadstavby vyjíždějí Strašečtí příští neděli 5.5. na Kladno, kde se od 16 hodin utkají s Junglem. Pojeďte nás podpořit.

L. Dvořák, J. Čadek, Š. Lev, V. Samšuk, R. Douša, T. Duchoň, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, J. Falař