Rafani Praha

12 : 2

(3:0,3:1,6:1)

Ostudná porážka v Čimicích

V rámci dalšího kola nadstavby vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí do pražských Čimic, kde se utkali s výběrem Rafanů. Utkání hrané nezvykle ve středu mělo jednoznačný průběh a přineslo vysokou, až drtivou výhru Pražanů 12:2. Strašečtí si tak z Prahy přivezli ostudný debakl.

Třináct zápasů. Přesně tolik zápasů drželi Strašečtí sérii, ve které dokázali vždy alespoň bodovat. Většinu zápasů dokonce Bubáci vyhráli za tři body. Ano, každá série jednou končí, ale nejspíše nikdo nečekal, že se tak stane takovým způsobem, jako tomu bylo ve středu v Praze. Rafani byli po celý průběh zápasu jasně lepším celkem, dominovali ve všech činnostech hry a s chutí si zastříleli.

Paradoxem je, že se hostům vstup do zápasu v rámci možností povedl. S domácím výběrem dokázali hráči ve žlutých dresech držet krok, chytili první minuty, které mnohdy bývají pro další vývoj klíčový. Zlomový byl první gól. Z přesilovky se přesnou střelou prosadil Král, který odstartoval domácí kanonádu – 1:0. O minutu později to bylo o dvě branky, kdy domácí obranou projel doslova jako nůž máslem Strejček a střelou na zadní tyč překonal Dvořáka – 2:0. O další minutu později to bylo již o tři góly, kdy nachytal Dvořáka střelou mezi betony Tomáš Ruda. Strašečtí se po třech rychle inkasovaných brankách nedokázali dostat do tempa, Pražané byli myšlenkově i pohybově všude o krok dřív a na hřišti dominovali.

Nic na tom nezměnila ani první přestávka, po které z první akce domácích zvýšil na 4:0 Matějček. Až po této trefě dokázali zahrozit také Bubáci. Největší šance si vypracovali při přesilových hrách. Z nadějné pozice dvakrát střílel Falař a obránce Douša nastřelil tyč domácí branky. K hostům se tedy nepřiklánělo ani střelecké štěstí a zdálo se, že v tomto zápase se zkrátka nepodaří vůbec nic. Pátý zásah domácích přidal Pospíšil, který vyhnal Dvořáka z branky. Nutno ale podotknout, že hostující obrana brankáři vůbec nepomohla, a nechala jej v tom doslova „vykoupat“. Dvořáka nahradil v brance Jan Čadek, který se dokázal chytit několika prvními zákroky. Přesto i on byl po několika minutách překonán. Šestý zásah Rafanů přidal opět Matějček. Až po šesté inkasované trefě se střelecká štěstěna přiklonila také na hostující stranu. Střelou od pravého mantinelu se prosadil obránce Lev – 6:1.

Dalším paradoxem tohoto zápasu byl fakt, že ke třetí třetině přistoupili domácí hráči nejspíš „nejlaxněji“. Přesto ji dokázali vyhrát hrozivým poměrem 6:1. Bubácí si dokázali vytvořit optický tlak, předvedli několik velmi solidních střídáních. Na rozdíl od domácích borců ale nebyli tolik nebezpeční. Pražané předváděli neuvěřitelnou efektivitu v zakončení. Jejich střelecké pokusy totiž končili většinou v horních rozích Čadkovy branky. Další dva zásahy přidali ve třetí třetině domácí Matějček, jenž zkompletoval hattrick a Průcha. Na 8:2 vzápětí zkorigoval po dobrá práci Pavla Čadka kapitán Tomáš Duchoň, jehož návrat do sestavy byl snad jedinou dobrou zprávou pro tým trenéra Pavlíka v tomto zápase. Tři minuty před koncem utkání pomalu směřovalo ke svému konci za stavu 8:2. V posledních dvou minutách ale hosté naprosto propadli a inkasovali další čtyři branky.. Domácí tak jen demonstrovali lepší herní myšlení, kombinaci, střeleckou potenci, a po drtivém vítězství si zaslouženě došli pro tři body.

Šanci na nápravu mají Strašečtí hned tuto neděli, kdy hostí od 15 hodin rezervu extraligového Alpiqu.