2 : 1

(1:1,0:0,1:0)

SK Kelti 2008

Áčko začalo nadstavbu za plný počet, tři body kalí ztráty hráčů!

Dne 7.4. 2019 vstoupili celky Nového Strašecí a berounských Keltů do nadstavbové části 2.NHbl. Domácí celek, stejně jako v posledních několika zápasech, nastoupil ve značně okleštěné sestavě. Zranění do zápasu nepustila Martina Wittmayera, Michala Kmetě a Jirku Husáka.

Hned od prvního vhazování bylo na domácích vidět, že nepůsobí jako celek okupující druhou pozici tabulky po základní části. Kelti byli vyrovnaným soupeřem a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Po první velké neproměněné šanci Čadka, který postupoval po dobré rozehrávce Lva sám na brankáře, si vzali vedení na svou stranu hosté. Vyražený míček si ze vzduchu stáhl rukavicí Beneš a nekompromisně zametl míček za Dvořáková záda. Hra dále pokračovala v podobném rytmu, ale domácím se podařilo využít jeden z několika závarů v útočném pásmu, když Čadek našel na modré osamoceného Lva, který propálil vše co mu stálo v cestě. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhou třetinu provázela znovu marnost domácích v zakončení, když se ocitli postupně tváří v tvář gólmanovi O. Duchoň, Čadek a Falař. Domácí nedokázali využít ani 4 minutovou přesilovou hru, kterou jim nabídli hosté po zasažení kapitána Duchoně do obličeje. Několik vyloučení, která ve druhé třetině následovala ve krátkém sledu, vyvolala emoce na obou stranách. V jedné z počerních výhod přišla první nepříjemnost. Tomáš Duchoň špatně došlápl v útočném pásmu a nepříjemně si poranil koleno. Následně se musel ještě několikrát vytáhnout povedenými zákroky domácí brankář Dvořák. V závěru třetiny přišel další z problémů. Zranění se nevyhnul ani druhý z bratrské dvojice Duchoňů. V jeho případě šlo o zranění kotníku. V druhé periodě se toho více nestalo, a tak stav na světelné tabuli zůstal nezměněn – 1:1.

Třetí část nenechala žádného účastníka utkání klidným. Začala znovu několika šancemi domácích, z nichž jedna byla úspěšná. Po dobré práci v útočném pásmu našel Samšuk osamoceného Falaře na vrcholu kruhů, a ten zavěsil míček do horního rohu branky – 2:1. Na začátku 5. minuty přišel okamžik, jenž změnil dosavadní průběh zápasu. Čadek napadal obránce Keltů Mička v obraném pásmu hostů a důraznou hrou v rámci pravidel ho obral o míček. Při následné šanci domácích Mičko, bez zájmu hrát balónek, trefil Čadka ramenem do hlavy. Následně se strhla rvačka, po které obdrželi tresty oba hlavní účastníci předešlé akce. U domácího hráče to byl trest 2+10, u hostujícího 5+OK. Přesilovou hru se domácím využít nepodařilo, a tak mohl přijít závěrečný nápor Keltů. Bubáci však bránili velmi zodpovědně a hosty pouštěli povětšinou jen ke střelám od modré čáry. S posledním hvizdem se spustila ještě jedna bitka, do které se zapojilo několik hráčů na obou stranách. Rozhodčí vše vyřešil desetiminutovými tresty na obou stranách a to byla poslední událost nedělního souboje.

Nové Strašecí vstoupilo za krásného počasí a atmosféry do nadstavbové části vítězstvím za 3 body. Další utkání sehraje žlutomodrý celek ve čtvrtek v Kocourek aréně od 19:00 hodin s Mladou Boleslaví.