HBC Defekt Třebíz

3 : 4

(1:0,2:2,0:2)

Áčko prodloužilo vítěznou sérii!

V dalším kole 2. hokejbalové ligy se představili hokejbalisté Nového Strašecí na kladenském stadionu, kde změřili síly s výběrem Třebíze. Přestože svěřenci trenéra Pavlíka dohrávali v 8 hráčích do pole a v průběhu zápasu třikrát prohrávali, tak si odvezli tři body za výhru 4:3.

Z různých důvodů chybělo trenéru Pavlíkovi hned několik hráčů základní sestavy - Tomáš Duchoň, Jiří Husák, Ondřej Pešula, Zdeněk Husák, nebo Martin Wittmayer. Do nedělního boje tak vstoupilo pouze 9 hráčů v poli a brankář Dvořák. Kvůli absenci výše zmíněných hráčů musel do obrany naskočit po dlouhé pauze Jirka Benda. Funkci kapitána pak pro tento duel místo Tomáše Duchoně zastával jeho bratr Ondřej.

V úvodu zápasu se Strašečtí až příliš přizpůsobili hře domácích. Ti ovládli střední pásmo a jednoduchými kombinacemi se dostávali na dostřel Dvořákovy branky. Přechody do útoku byly v podání Třebízských opravdu nebezpečné a Dvořák se měl co ohánět. V momentě, kdy se hra začala srovnávat a několika pokusy zahrozili také Bubáci, udeřili domácí. Po jednom z mnoha rychlých brejků posunul Bednář na Hulcra, který si již se zakončením věděl rady – 1:0. Strašečtí se jen ztěžka dostávali ke své hře a mnoho nebezpečných momentů před svatyní brankáře Dítěte k vidění nebylo.

O to víc pak musel strašecké fanoušky potěšit moment z úvodní minuty druhé třetiny, kdy se do míčku těsně za červenou čarou opřel Ondřej Duchoň, jehož rána krásně zaplavala do horního růžku branky – 1:1. Po vyrovnávající trefě byl k vidění vyrovnaný hokejbal. Hrálo se tzv. nahoru dolů a postupem času začalo zajímavých momentů přibývat zejména na strašecké straně. Hráči ve žlutých dresech ale kolikrát v dobrých pozicích vůbec netrefili branku. Střelecky si nepomohli ani přesilovou hrou, při které sice vypálili pár pokusů, jinak ale působila početní výhoda až příliš staticky. Po sérii dalších šancí, kdy se zastřelili Douša, Lev, nebo Kmeť, udeřili z dalšího brejku domácí. Po nahrávce Nováka se prosadil Pavlík a Defekt byl zase o něco blíže k vítězství – 2:1. Na tuto trefu ale dokázali Strašečtí zareagovat tím nejlepším možným způsobem. Michal Kmeť táhl míček po levé straně, před brankou našel přesným pasem Honzu Falaře, jenž uklízel míček efektivně a efektně pod horní tyč – 2:2. Ani tohoto vyrovnání si ale hosté neužili příliš dlouho. Ještě do konce třetiny se totiž dokázali znovu prosadit domácí, kteří se minutu před koncem dostali opět do vedení. Po zmatcích ve strašecké obraně se střelecky tentokrát prosadil kapitán Bednář – 3:2.

Po 30 minutách hry musel odstoupit ze strašecké sestavy Jirka Benda, a tak Bubáci dohrávali třetí třetinu v 8 hráčích do pole. O to více se ale semkli a dokázali zvrátit výsledek na svoji stranu. Nejprve jim byla nabídnuta další přesilovka, se kterou tentokrát naložili parádně. Bránící čtyřku se jim dokázalo rozpohybovat natolik, že se po nahrávce Falaře otevřela cesta pro Štěpána Lva, jehož ránu zastavila až síť domácí branky – 3:3. Strašeckým se tak podařilo potřetí v zápase srovnat skóre a tentokrát to chtěli být oni, kteří se dostanou do vedení. To se jim povedlo v 37. minutě zápasu, kdy využili další početní výhodu. Po nahrávce Samšuka střílel Kmeť, jehož pokus nadvakrát dostal za brankovou čáru důrazný Honza Falař a hosté tak poprvé v zápase vedli – 3:4. V závěrečných minutách se hnali za vyrovnáním pro změnu domácí, kteří si i díky dvojnásobné přesilové hře vypracovali drtivý tlak. Klíčové zákroky celého utkání ale předvedl Lukáš Dvořák, který několik opravdu kritických momentů dokázal ustát bez inkasované branky, a tak všechny body z tohoto mače putovaly do Strašecí.

I čtvrtý jarní duel tak hokejbalisté Nového Strašecí zvítězili a v příštím týdnu je čekají hned dva zápasy. Nejprve změří síly netradičně ve čtvrtek 28.3. od 19:15 na kladenském stadionu s Junglem Kladno, aby v neděli 31.3. od 14 hodin přivítali Mladou Boleslav. Pojeďte a přijďte nás na tyto klání podpořit.