6 : 7

Po prodl.

(3:2,1:1,2:3)

Famózní obrat přinesl dva body

Ve druhém jarním kole nastoupili svěřenci trenéra Pavlíka na půdě berounských Keltů. Po divokém průběhu a několika obratech ve skóre se Novostrašečtí mohli radovat ze zisku dvou bodů, přestože ještě čtyři a půl minuty před koncem prohrávali o tři branky.

Utkání těchto celků, které se velmi dobře znají, vždy přinese zajímavou podívanou. Takový vývoj utkání a celkový počet 13 branek ale snad nemohl čekat nikdo. Zápas se hrál za velmi složitých podmínek, když téměř po celý průběh střetnutí vydatně pršelo. Podmínky byly ale pro obě mužstva stejné a čekalo se, kdo se s nimi lépe popasuje.

V úvodu zápasu se zdálo, že tomu tak bude na domácí straně. Kelti vstoupili do zápasu odhodlaně, lépe se pohybovali a aktivní hrou si vytvářeli šance. I díky dobrému pohybu si ve 4. minutě zápasu vybojovali první přesilovou hru. Ta se jim ale vůbec nepovedla a do vedení se dostali Strašečtí. Rozehrávku domácích totiž na modré čáře skvěle přečetl Tomáš Duchoň, „hodil“ si balónek tzv. do výhody a v samostatném úniku překonal domácího brankáře Günthera střelou pod horní tyč – 0:1. Ani vedoucí branka však hostující hráče „neprobrala“ z lehkovážného pojetí hry, domácí byli dál aktivnějším týmem a v krátkém časovém rozmezí se dočkali zaslouženého obratu ve skóre. Nejprve se po nahrávce Gottharda prosadil Beneš, následně využil přihrávky Kohouta Hrabár, který měl na pravém kruhu tolik prostoru, že se mohl zeptat Lukáše Dvořáka, kam že chce míček umístit, aby se nikým nehlídaný Bureš dokázal prosadit po rychlém kontru, při kterém jej nikdo výrazněji neobtěžoval – 3:1. To vše se událo během pouhých dvou minut, domácí hráli s výraznou lehkostí a dávali tak absolutně zapomenout na momentální postavení obou celků v tabulce. Postupem času se hra přeci jen srovnala a na řadě byli tentokrát hosté, které vrátil do zápasu Michal Kmeť, jenž se dokázal prosadit střelou z levého kruhu – 2:3. Více už první třetina nepřinesla a přítomní diváci, před kterými je potřeba smeknout, že v takovém počasí vůbec dorazili na zápas, se tak mohli těšit na další vývoj tohoto zajímavého duelu.

Začátek druhé třetiny přinesl snad ještě silnější a vytrvalejší déšť ale především zvýšenou aktivitu a chuť ze strany hostů. Bubáci totiž dokázali zachytit začátek třetiny mnohem lépe, než tomu bylo v úvodu zápasu a za svou snahu byli odměněni. Při přesilové hře a dalším signalizovaném faulu zahrávali početní výhodu 6 proti 4 a po střele Falaře se na brankovišti nejlépe zorientoval Ondřej Duchoň, který dorazil míček za záda Günthera – 3:3. V 19. minutě se tak začínalo „od nuly“. Za tohoto stavu byla k vidění asi nejvyrovnanější pasáž celého zápasu. Oba celky vyvíjely snahu o útočení, v obraně však byly daleko obezřetnější. Po vyhození míčku mimo hřiště z obranného pásma putoval na trestnou lavici hostující Zdeněk Husák a domácím se tentokrát přesilovka podařila využít. Střílenou nahrávku Musila ztečoval mezi betony Dvořáka Vrkoč a Berounští se tak opět dostali do vedení – 4:3. Hra se dál přelévala ze strany na stranu a do konce třetiny museli několikrát předvést své umění oba brankáři, kteří to v těchto podmínkách neměli vůbec jednoduché. Do konce prostřední části hry se už žádné branky diváci nedočkali, a tak si na úplný vrchol nedělního dramatu museli počkat až do třetí části.

Její úvod vyšel naprosto perfektně domácím, kteří během úvodních třech minut znovu odskočili na rozdíl tří gólů, a zdálo se být rozhodnuto. Nejprve se po chybném vyhození hostující defenzivy dokázal prosadit po střele Beneše Kohout, aby pak další lehkovážné rozehrávky strašecké obrany využil Bohumil Gotthard – 6:3. Pro hráče Nového Strašecí se tak jednalo a další citelný zásah do už tak pochroumané psychiky a trenér Pavlík si musel vzít oddechový čas. Během něj došlo i k překvapivému tahu na domácí straně, když Günthera vystřídal náhradní brankář Foukal. Ze začátku se zdálo, že ani „time out“ Bubákům nikterak nepomohl. Hostům chyběl větší klid na hokejce, lepší kombinace a především chuť a hlad po vítězství. Přesto se Strašečtí dočkali snížení a částečného vrácení do zápasu. To obstaral po dobré práci Pavla Čadka v rohu hrací plochy Martin Wittmayer, jenž se z mezikruží trefil přímo do horního růžku domácí svatyně – 6:4. Tato branka nastartovala další bláznivou pasáž, ve které se hostům podařilo vyrovnat na 6:6! Pátou branku přidal nenápadnou střelou Michal Kmeť, který překonal Foukala mezi betony a rázem to bylo jen o gól – 6:5. Poslední minuta základní hrací doby pak přinesla spoustu vyloučení na obou stranách a především hostující snahu o vyrovnání. Tu Bubáci ještě podpořili odvoláním brankáře, čehož málem využili Kelti, když jen o několik čísel minuli prázdnou branku. Po zakázaném uvolnění následovalo vhazování před domácí brankou, po kterém se od modré do míčku opřel obránce Lev, jehož střelu dorazil do odkryté klece bekhendem Michal Kmeť, který tak 16 vteřin před koncem srovnal na těžko uvěřitelných 6:6 a zkompletoval již druhý hattrick v sezóně!

Nervy drásající duel mělo rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy. Prodloužení, které je nově zavedeno od aktuální sezóny, se hraje 4 proti 4. I díky vyloučením na obou stranách však oba týmy začaly s třemi hráči do pole a k vidění byl hokejbal doslova nahoru dolů. Zápas mohl nejprve rozhodnout Ondřej Duchoň. Ten se ale v nadějné pozici unáhlil a vůbec netrefil branku. Zodpovědnost na sebe nakonec vzal Pavel Čadek, který se natlačil z pravé strany před obránce, posunul si míček na forhend a překonal ležícího Foukala střelou pod horní tyč – 6:7! Na hostující straně tak mohla propuknout radost ze zisku dvou bodů, kterou si po zápase užili hráči i s věrnými fanoušky, před kterými tímto ještě jednou smekáme.

Přestože se nejednalo o ideální výkon, tak Strašečtí dokázali několikrát srovnat se soupeřem krok a do tabulky si připsali důležité dva body. Další utkání čeká tým kapitána Tomáše Duchoně v neděli 13.3., kdy se netradičně již od 12 hodin střetnou na Kocourku s Rafany Praha. Přijďte nás v dalším zápase podpořit!

Václav Pavlík: „Průběh zápasu bych přirovnal k počasí, které během něj panovalo Chvíli jasno, pak zataženo a průtrž mračen…U našich hráčů se střídaly jasné chvilky s těmi zataženými, které po většinu zápasu převládaly. Naštěstí si hráči vzpomněli na minulý zápas a závěr utkání, včetně prodloužení, „rozjasnili“ v náš šťastný konec! Pochvalu si zaslouží náš brankář. Lukáš i přes „nacucané“ betony tým držel, jak jen mohl. Ostatní hodnocení předvedené hry je na kabinu, kde si vše musíme vyříkat… Velmi pozitivně hodnotím, že to hráči nevzdali!!! Za to také byli odměněni v podobě zlatých bodů! Veliké díky pak patří několika věrným fanouškům, kteří přijeli a vydrželi s námi až do konce!