9 : 1

(2:1,5:0,2:0)

HC Kert Park Praha

Do jarní části soutěže vstoupilo áčko vysokou výhrou!

K prvnímu mistrovskému utkání v roce 2019 nastoupili Bubáci v 11 hráčích do pole a jejich branku kryl Lukáš Dvořák. Úvod utkání vyšel domácím na jedničku, když se hned ve 2. minutě dokázali dostat do vedení. Míček zatáhl do útočného pásma Tomáš Duchoň, zpětnou nahrávkou našel nepokrytého Michala Kmetě, který prostřelil brankáře Kertu Vargu - 1:0. Po inkasované brance však Pražané dokazovali, že body nepřijeli odevzdat lacino a také oni se tlačili do ofenzivy. V 7. minutě pak po faulu Čadka zahrávali přesilovku, kterou dokázali zužitkovat. Z dorážky se na hranici brankoviště prosadil Martin Šimůnek - 1:1. Na vyrovnávající branku však dokázali domácí odpovědět tím nejlepším možným způsobem. A opět se stal střelcem Michal Kmeť. Toho vysunul do útočného pásma Jan Falař a zakončení se domácímu útočníkovi povedlo náramně - 2:1. Po zbytek třetiny vyvíjeli více aktivity hráči v modrých dresech. Mnohdy však chyběla lepší finální fáze, či přesnější zakončení. Pražané se do hry dostali opět až díky přesilové hře. Tu se tentokrát Strašeckým podařilo ubránit a do šaten se tak šlo za jednogólového vedení domácích.

Pro další průběh zápasu byla klíčová druhá třetiny, respektive pasáž mezi 18. až 23. minutou. V tomto časovém rozmezí, které trvalo přesně 5 minut a 27 vteřin totiž Strašečtí dokázali rozvlnit síť hned pětkrát a v podstatě tak rozhodli o svém vítězství. Pojďme tedy popořádku. Třetí strašeckou branku vstřelil po nahození od modré v podání Štěpána Lva Pavel Čadek, který míček úspěšně ztečoval za záda hostujícího brankáře - 3:1. O 21 vteřin později zatáhl míček po levé straně Michal Kmeť, našel před brankou Jana Falaře, který v pádu dokázal procedit balónek až za brankovou čáru - 4:1. Nyní pátá branka domácích, ve které měla prsty opět dvojice Kmeť - Falař. První jmenovaný našel Falaře na levém kruhu a na přesné zakončení pod horní tyč Varga neměl nárok - 5:1. Hráči Kert Parku v této pasáži absolutně nestíhali, byli všude pozdě a šestá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Po nahození Lva neudržel míček ve své výstroji gólman Varga, čehož využil dobíhající Ondřej Duchoň, který dorazil balónek do sítě - 6:1. Strhující kanonádu pak završil kapitán Tomáš Duchoň, který se vytočil po pravém kruhu a prostřelil nešťastného Vargu - 7:1. Kocourek aréna byla na nohou, taková gólová smršť tu dlouho nebyla! Jak už to tak bývá, z domácí strany přišlo po velmi povedené pasáži polevení a do hry se dostali hosté, kteří toužili výsledek alespoň zkorigovat. Se všemi ošemetnými situacemi si ale poradil brankář Dvořák, který působil jistým dojmem. Po 30 minutách tak stále svítilo na tabuli skóre 7:1 a bylo v podstatě po zápase.

Ve třetí třetině tempo hry výrazně polevilo, domácí se snažili kontrolovat hru, držet míček na svých hokejkách a nepouštět se do bezhlavého útočení. Přesto se dokázali ještě dvakrát prosadit. Nejprve zkompletoval hattrick po další povedené kombinaci první formace Jan Falař, který využil naprosto přesné "paterovky" v podání Michala Kmetě a pohodlně zasunul míček za záda bezmocného Vargy - 8:1. Poslední trefu pak přidal po nahrávce Pavla Čadka František Brada, který zůstal před brankou trestuhodně volný a mohl si dovolit i jedno zaváhání. Míček totiž za záda pražského brankáře dostal až na podruhé - 9:1.

Žádnou další branku už domácí nepřidali. I tak se ale mohli radovat ze tří bodů a vysokého vítězství. Po úspěšném vstupu do jarní části soutěže čeká tým kapitána Tomáše Duchoně příští víkend utkání v Berouně s týmem Keltů. Úvodní buly je na programu v neděli 10.3. od 15 hodin. Pojeďte nás podpořit.

L. Dvořák, Š. Lev, V. Samšuk, Z. Husák, R. Douša, T. Duchoň, O. Pešula, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, J. Falař