3 : 2

Po prodl.

(0:1,1:0,1:1)

Áčko bodovalo, přesto poprvé na jaře padlo!

Netradičně ve čtvrtek se v dalším kole 2. hokejbalové ligy představili hokejbalisté Nového Strašecí opět na kladenském stadionu, kde tentokrát změřili síly s výběrem Jungle fever Kladno. Přestože strašečtí jako první vedli, nakonec se z vítězství radovali domácí hokejbalisté a potvrdili tak první příčku v tabulce. Pro tento zápas nemohl trenér Pavlík počítat s Ondrou Duchoněm a Ondrou Pešulou.

Hned v úvodu bylo jasné, jak bude souboj sousedů v tabulce vypadat. Hrál se velice rychlý hokejbal, kterému nechyběla tvrdost ani několik slibných šancí, které museli řešit gólmani na obou stranách hřiště. Jako první se radovali hosté, kteří na několik chvil zavřeli domácí ve třetině, aby pak střelu Jana Falaře od modré ze vzduchu dorazil František Brada. Ke konci první třetiny pak hosté zahrávali 4 minutou přesilovku, ale několika skvělými zákroky udržel gólman Lukáš Dvořák vedení na strašecké straně.

Nástup do druhé třetiny vyšel lépe domácím. Strašečtí sice dokázali ubránit i zbytek ze 4 minutového trestu, ale pak se bohužel nechal trestuhodně na modré čáře obehrát Michal Kmeť domácím útočníkem Gengelem, který vyrovnával střelou mezi nohy gólmana Dvořáka. Po tomto gólu měli více ze hry domácí, ale strašeckým se podařilo tlak ustát a dokonce zahrozit z několika šancí kdy se výborně hrající Martin Wittmayer vytáčel od mantinelu, ale na svůj gól si musel ještě počkat.

Začátek třetí třetiny a opět brzký gól domácích. Vyhození z obraného pásma bohužel nezachytil jeden ze strašeckých obránců a ze strany nabíhající Vosyka překonal bekhendem hostujícího gólmana. 2:1 pro domácí. Strašečtí se poté hnali za vyrovnáním. Jan Falař posunul na útočné modré míček nabíhajícímu Kmeťovi, který byl malým háčkem zbaven míčku. Bohužel za zbytečné řeči tuto akci doprovázející dostal Kmeť 10 minutový osobní trest. Naštěstí hostující hráči neubrali z tempa a po nahrávce od Štěpána Lva vsítil střelou mezi betony vyrovnávající gól rychlík Martin Wittmayer. Ke konci třetiny měli ještě šanci urvat všechny tři body hráči Nového Strašecí, kdy jim byla nabídnuta 4 minutová přesilová hra, bohužel z několika závarů branka nepadla a tak se šlo do prodloužení.

V něm musel Tomáš Duchoň hned v úvodu hasit faulem rozbíhající se akci 2 na 1. Přesilovou hru využil svým druhým gólem Gengel, když tvrdou ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bonusový bod z prodloužení tak získali hráči Junglu.

Moc děkujeme našim skvělým fanouškům, kteří nás i v nepříznivém počasí přijeli v hojném počtu na Kladno podpořit. A tímto všechny fanoušky HBCNS zveme na poslední utkání základní části v neděli 31.3 do Kocourek Arény, kde od 14 hodin změříme síly s Tygry z Mladé Boleslavy.