HBC Tygři Mladá Boleslav

4 : 7

(2:2,0:2,2:3)

Muži "A" - Třetí výhra v řadě a návrat "ztraceného syna"

V rámci 8. kola druhé národní hokejbalové ligy vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí na půdu známého soupeře – do Mladé Boleslavi. Strašečtí podali poctivý a bojovný výkon, a po divokém průběhu brali všechny tři body za výhru 7:4.

Trenér Václav Pavlík přivezl do Mladé Boleslavi 10 hráčů do pole a jediného brankáře Dvořáka. Po více jak půlroční pauze se pak v dresu A týmu objevil navrátilec Ondřej Duchoň. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se dala očekávat vyrovnaná a kvalitní partie.

Úvod zápasu byl pro hosty velmi příjemný. Hned ve 20. vteřině se totiž hráči ve žlutých dresech dostali do vedení. Nepřesné domácí rozehrávky využil Tomáš Duchoň s Víťou Samšukem, na odražený míček si na hranici brankoviště počkal Michal Kmeť, který otevřel skóre zápasu – 0:1. Již tento moment naznačil, že se nebude jednat o nikterak takticky svázanou bitvu. Zahanbit se nechtěli nechat ani Boleslavští, kteří se postupem času dostali do tempa, a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 5. minutě pláchl hostující obraně Lukáš Kollman, který překonal stejného jmenovce v brance Strašeckých Dvořáka – 1:1. Vedení mohl hostům vrátit vzápětí Ondřej Duchoň. Po nahrávce Pavla Čadka ale trefil z mezikruží jen horní tyč Hnátkovy branky. Utkání se hrálo ve velkém tempu a divákům se muselo líbit. V pasáži, kdy se Bubákům nepodařilo zužitkovat několik solidních náznaků, udeřili hosté. Na levé straně se uvolnil Marcel Malina a v samostatném úniku překonal Dvořáka povedeným zakončením do bekhendu – 2:1. Strašečtí však na vedoucí gól Tygrů dokázali zareagovat tím nejlepším možným způsobem a ještě do třetiny zvládli srovnat krok. Po souhře Falaře s Kmetěm zachoval hladnou hlavu Samšuk, jenž si počkal na vhodný moment a z pravého kruhu zavěsil pod horní tyč – 2:2. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu a mohlo se začínat „od nuly“.

Nástup do druhé třetiny zachytili lépe domácí, kteří si dokázali vypracovat několik solidních střeleckých příležitostí. Strašecké ale několika zákroky podržel Lukáš Dvořák, který tak dal svému týmu šanci dostat se zpátky do vedení. Po tlaku v útočném pásmu ztečoval za záda Hnátka střelu Michala Kmetě Falař, a o krok vpřed byli tentokrát hosté – 2:3. Pro ně bylo ještě veseleji o minutu později. Ondřej Duchoň v útočném pásmu posunul míček na Čadka, ten nabil Lvovi, jehož ránu dorazil za domácího brankáře pohotový Jiří Husák – 2:4. Strašečtí byli na koni a domácí hráči se jen stěží vraceli do zápasu. To jim však umožnil strašecký Samšuk, který za zbytečný faul na domácího brankáře inkasoval 5 + OK a musel předčasně do sprch. Dlouhé pětiminutové oslabení však strašecká obrana v čele s výborným Dvořákem zvládla na výbornou, byť přečkala několik opravdu horkých chvil. Tento moment se později dost možná jevil jako klíčový. Po 30 minutách totiž hosté stále vedli o dvě branky.

Další dost možná klíčový moment přišel na řadu hned zkraje třetí třetiny, kdy domácí hráče vychytal ve velikých šancích Dvořák, aby rychlý protiútok využili Bubáci. Akci rozjel Falař, který vybídl Kmetě. Jeho nahození do předbrankového prostoru sklepl náhradní brankář Turczyn přímo na prsa kapitána Tomáše Duchoně, od kterých se míček odrazil za brankovou čáru – 2:5. Za tohoto stavu bylo pro domácí hráče již těžké se vracet do zápasu a snažit se se zápasem ještě něco udělat. Přesto to Tygři nebalili. V polovině druhé třetiny využil přesilovou hru z pravé strany Malina – 3:5. Novostrašečtí však přišli s bleskovou odpovědí a také oni dokázali využít početní výhodu. Vyhození domácích zachytil na hranici kruhů Štěpán Lev, jenž přesnou střelou překonal Turczyna – 3:6. Divoká přestřelka ale neměla konce. O poslední mini drama se postaral opět Malina, který zkompletoval hattrick – 4:6. V poslední minutě pak domácí i odvolali brankáře. Toho ale využili hosté. Vysokým lobem našel rozeběhnutého Čadka Brada, a pro prvně jmenovaného se jednalo o jednoduchou úlohu – 4:7.

Hokejbalisté Nového Strašecí si tak připsali třetí vítězství v řadě a upevnili si druhé místo v neúplné tabulce. Příští víkend vyjíždí tým kapitána Tomáše Duchoně na pražskou Palmovku, kde v neděli 11. 11. změří od 17:00 síly s rezervou Kova. Pojeďte nás do Prahy podpořit.