(0:1,0:2,0:3)

HbK Karviná

HbK Karviná

Nepovedený vstup do jarní části soutěže

V prvním "jarním" utkání ročníku 2017/2018 přivítali na svém hřišti hokejbalisté Nového Strašecí soupeře z Karviné. V utkání, které se hrálo za mrazivého počasí, jednoznačně dominovali hosté, kteří si po vítězství 6:0 odvezli zasloužené tři body. Utkání nám pro klubový web zhodnotil hlavní trenér A mužstva Václav Pavlík.

V prvním utkání letošního roku nám rozpis soutěže určil jako soupeře mužstvo HbK Karviná, které „přezimovalo“ s 34 body na třetím místě prvoligové tabulky. Rozdíl 15 bodů mezi námi jsme si nechtěli připouštět a do utkání jsme šli s cílem bodovat.

Nastupovali jsme bez dvou hráčů základní sestavy, a to Honzy Čížka (zranění nohy) a Pavla Čadka (viróza).

První třetina sice skončila za stavu jedna nula v náš neprospěch, ale nevypadalo to beznadějně pro náš tým. Když ale v úvodních minutách druhé třetiny  trefil míček z hokejky soupeře našeho obránce Štěpána Lva přímo do obličeje, úplně nám zatrnulo. Mrazivé počasí, díky kterému měl míček abnormální tvrdost a rána z „voleje“, to nevěstilo nic dobrého.. Štěpán Lev utkání nemohl dohrát a další oslabení pro naše mužstvo znamenal naprosto zbytečný a hloupý faul v podání Ondřeje Duchoně, který obdržel po právu 2 + 10.. Našim zbylým hráčům braly početní nevýhody síly a soupeř toho dokázal využít a ve zbytku druhé třetiny navýšit své vedení..

Ve třetí třetině se Karvinští bavili hokejbalem a dokázali přidat další tři branky..

Žádné výmluvy se nepřipouští, soupeř byl nad naše síly… Nedokázali jsme dát do naší hry maximální bojovnost, která by mohla dát šanci na skórování a soupeři by tím narušila jeho pohodu a kompaktnost, kterou předváděl.

Patnáctibodový rozdíl mezi námi a soupeřem se ukázal jako tvrdou realitou. Nedali jsme soupeři ani jeden gól, i když jsme ojedinělé šance měli…

V současné době se naše herní snaha musí zaměřit na zápasy s týmy, které se pohybují v „našich spodních vodách“ tabulky. Musíme s nimi bojovat a bodovat, aby námi získané body, posloužily jako záchrana, která nás udrží nad hladinou zajišťující odplutí z „barážových vod“.

Pozitivní na utkání bylo, že i přes velmi mrazivé počasí přišli naši věrní fanoušci a většina jich vydržela až do konce utkání. Doufáme, že po našem „předvedeném výkonu“ ještě přijdou na dvě zbylá domácí utkání, kdy je budeme chtít přesvědčit, že chceme první ligu v Novém Strašecí udržet!

L. Jirsa, L. Dvořák, D. Tománek, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, J. Hlavsa, F. Brada, M. Kmeť, O. Duchoň, J. Falař, D. Patera