SHC Opava

2 : 1

(0:0,1:1,1:0)

Na závěr podzimu prohra v Opavě

V úplně posledním utkání podzimu 2017 se Bubáci představili na půdě Opavy. Právě Slezané uštědřili Strašeckým na začátku října těžký direkt, když na Kocourku zvítězili 7:0. Tentokrát šlo o vyrovnanější souboj. Alespoň výsledkově. Tři body však nakonec po výhře 2:1 i nyní brali Opavští.

Po sobotní výhře nad Přeloučí čekal hokejbalisty Nového Strašecí daleký trip do Opavy, odkud si body vozí jen málokdo. Po dlouhé a náročné cestě tak čekal na Bubáky ještě náročnější zápas. Slezané, jejichž sestava se ani nevešla do kolonek v zápise, chtěli odčinit sobotní prohru na Kladně a do svého soupeře se zakousli od prvních minut. Drtivou většinu času se hrálo v obranném pásmu hostů a jen díky skvělému Dvořákovi svítil na světelné tabuli po první třetině stav 0:0. Strašečtí dokázali přežít i dvojnásobnou přesilovku domácích a sami si ji o několik minut později mohli také zahrát. Tato početní výhoda se jim ale vůbec nepodařila a nejvíce se tak osmělili v závěru třetiny, kdy se v dobré šanci objevil Samšuk. I tak ale mohli být rádi za bezgólový výsledek.

Druhá třetina, dá se říci, plynule navázala na tu první. Opavští se dál hrnuli do útoku, byli u většiny míčků jako první a dostávali svého soupeře pod tlak. Lukáš Dvořák předváděl jeden zákrok za druhým a svůj tým opravdu držel nad vodou. Také tentokrát se dokázali osmělit také hosté. Nahrávku Brady však před brankou nezkrotil Patera. Zaslouženého vedení se domácí dočkali v 29. minutě zápasu. Na zadní tyč si seběhl Vladař, který využil přesně načasované nahrávky Přibyly a pohodlně zavěsil pod horní tyč – 1:0. Z vedení se však Slezané neradovali příliš dlouho. Přesněji 47 vteřin. Hosté totiž zareagovali tím nejlepším možným způsobem a srovnali stav zápasu. Balónek vyvážel z obranného pásma František Brada, který vyslal do brejku nádherným lobem za obranu Ondřeje Duchoně. Ten si sklepl míček, který mu od jeho kolegy z útoku spadl do rukavice snad na centimetr přesně, do útočného pásma a samostatný únik vyřešil nekompromisní střelou pod horní tyč – 1:1. Vyrovnávající gól domácí hokejbalisty opařil a po 30 minutách se mohlo začít „od nuly“.

S remízovým stavem se ale Opavští rozhodně spokojit nechtěli. Sestavu stáhli na dvě formace a ještě více zvýšili tlak. Rozhodující branka přišla na řadu v 36. minutě. Málik našel ve středním pásmu Přibylu, který pláchl strašecké defenzivě a střelou na zadní tyč nedal Dvořákovi šanci – 2:1. Strašečtí neskládali zbraně. Dál, tak jako celý zápas, bojovali. Proti kvalitnějšímu soupeři se jim však již podruhé vyrovnat nepodařilo. Nejblíže tomu měl Michal Kmeť, který pálil z nebezpečné pozice. S jeho pokusem si ale gólman Blažek poradil. Úplný závěr zápasu už si Opava zkušeně pohlídala a zaslouženě brala všechny tři body.

Novostrašečtí hokejbalisté tak zakončili podzim na 12. místě tabulky se ziskem 19 bodů. Tímto bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří nás nejen v domácích zápasech podporovali. Děkujeme!

Jan Falař: „Opava byla jednoznačně pánem na hřišti. Pro nás je výsledek víceméně milosrdný, ale kdybychom bodovali, tak se taky nemohl nikdo divit. Dneska jsme si ukázali, že nám chybí veškerá herní činnost jednotlivce - důraz, chytrost, šikovnost. Ale když se maká a plní se taktické pokyny, dá se zápas znepříjemnit tak, aby se jakýkoli soupeř bál o výsledek.“