HBC Tygři Mladá Boleslav

5 : 6

(3:1,1:2,1:3)

Muži "A" - Povedený obrat z 0:3 a třetí výhra v řadě

Po týdenní přestávce se do kolotoče 1. ligy vrátili hokejbalisté Nového Strašecí. Představili se na půdě Tygrů z Mladé Boleslavi a po skvělém obratu z 0:3 si přivezli domů plný počet bodů po vítězství 6:5. Strašečtí tak zapsali třetí výhru v řadě a upevnili si svoji pozici ve středu tabulky.

Kvůli zraněním a nemocem přivezl trenér Jiří Veselý do Mladé Boleslavi pouze 11 hráčů do pole a dva brankáře. Boleslavští nastoupili do zápasu na tři útoky a dvě obrany. Začátek utkání přinesl ofenzivní hokejbal a obra brankáři měli plné ruce práce. Do větších příležitostí se dostávali Bubáci. V zakončení ale nebyli přesní, a tak se do vedení dostali domácí. Po buly v útočném pásmu zůstal na zadní tyči nepokrytý Marušinec, který pohodlně zavěsil - 1:0. Strašečtí se snažili o vyrovnání, ale koncovka jim nevycházela. Míček kolikrát poskakoval okolo brankoviště domácí branky, ale do cíle nezamířil. Naopak na druhé straně byli útočníci Tygrů mnohem efektivnější. Konkrétně Marcel Malina, který po nahrávkách Lukáše Lhoty vstřelil v rychlém sledu dva góly a zvýšil již na 3:0. Ani třígólové ztráty se hosté nezalekli a vytrvalým tlakem si konečně došli pro snížení skóre. Jan Běloušek našel před brankou Tomáše Duchoně, který usměrnil míček za záda brankáře Fukárka - 3:1. Bubáci tak důležitým gólem před koncem první třetiny byli dále ve hře.

Nástup do prostřední části hry pak zachytili fantasticky, zvýšili napadání domácí rozehrávky a šance střídala šanci. V 19. minutě vybojoval míček v útočném pásmu Adam Slabý, Michal Kmeť následně našel mezi kruhy Lukáše Lva, který prostřelil Fukárka - 3:2. V minutě 20. pak Bubáci smazali náskok soupeře a srovnali na 3:3! Z rohu hrací plochy přihrál Pavel Čadek skvěle hrajícímu Adamovi Slabému, který se taktéž z mezikruží trefil přesně - 3:3. Po vyrovnání skóre měli hosté ještě další příležitosti. Střely Michale Kmetě, Ondřeje Duchoně, nebo Vojty Frolíka ale nenašly svůj cíl a do hry se postupně vraceli domácí Tygři. Ti byli ve druhé polovině třetiny lepší a vytěžili z toho jednu branku. Vedení na jejich stranu vrátil Lukáš Lhota, který si tentokrát vyměnil role s nahrávajícím Malinou - 4:3.

Začátek třetí třetiny ale opět vyšel lépe novostrašeckým. Hned v prvním střídání našel dlouhou nahrávkou Michal Kmeť Lukáše Lva. Ten převzal míček na modré čáře, obtočil se kolem obránce a mezi betony prostřelil Fukárka - 4:4. Několik minut se poté hrál vyrovnaný hokejbal a hra se zklidnila. Vše změnila akce Adama Slabého, jehož nenápadná střela od levého mantinelu skončila až za zády boleslavského gólmana - 4:5. Strašečtí se tak poprvé dostali do vedení, které mohl vzápětí navýšit Nicolas de Fin. V samostatném úniku ale trefil jen tyč. Po několika šancích Mladé Boleslavi, kdy hosty podržel Lukáš Dvořák, se znovu radovali Strašečtí. Pavel Čadek se prosadil po individuální akci, kdy byl nejprve podražen. Stihl se ale rychle dostat na nohy, míček znovu vybojovat a střelou pod víko přidat šestý zásah modrožlutých - 4:6. V závěru domácí odvolali brankáře a zahrávali přesilovou hru. Z tlaku ale vytěžili jen jeden gól zásluhou Bydžovského, a tak bylo jasné, že všechny body se odvezou do Nového Strašecí - 5:6.

Strašečtí si týmovým a bojovným výkonem došli pro třetí výhru v řadě. Daší utkání mají na programu v neděli 5.11., kdy na svém hřišti přivítají od 14 hodin Vlčí Smečku Ústí nad Labem.