Po prodl.

(3:1,1:1,0:2)

SK Suchdol nad Lužnicí

Muži "A" - Druhá výhra v řadě. Hattrick tenrokrát vstřelil Adam Slabý

Podruhé v sezóně se utkali hokejbalisté Nového Strašecí se Suchdolem nad Lužnicí. V září z toho byla prohra na jihu Čech poměrem 3:6. Zato nyní to byl pro žlutomodrý výběr veselejší příběh. Strašečtí zvítězili 5:4 po prodloužení a získali druhou výhru v řadě. Skvěle zachytal brankář Dvořák a hattrickem se blýskl Adam Slabý.

Utkání se hrálo ve vysokém tempu od úvodních minut a k vidění byl kvalitní hokejbal, který přinášel spoustu zajímavých momentů na obou stranách. Jako první se radovali domácí hráči, když po závaru před hostujícím brankářem dorazil míček do sítě Adam Slabý - 1:0. Jihočeši se první inkasovanou brankou nenechali zaskočit a šli si pro vyrovnání. To jim nejprve po jedné z útočných akcí zamezil fantastickým zákrokem Dvořák. V 11. minutě se ale hosté již dočkali. Před brankou nepokrytý Tácha využil přesné nahrávky Továrníka a srovnal - 1:1. Byli to ale domácí, kteří šli do šaten s vedením v zápase. Nejprve se po další dobré práci první formace prosadil podruhé v zápase Slabý a o 45 vteřin později přidal třetí gól obránce René Douša, který si seběhl až před branku Suchdola, kde se dobře zorientoval a zavěsil - 3:1.

Druhá třetina začala snižující brankou Jihočechů, kterou vsítil nenápadným nahozením zpoza modré čáry Kalát - 3:2. Hra se dále přelévala stejně jako v první třetině ze strany na stranu a další zásah měli na svědomí domácí hráči. Po nahrávkách Michala Kmetě a Lukáše Lva se prosadil další obránce, tentokrát Honza Běloušek - 4:2. Zbytek třetiny byli více aktivnější hosté. Strašecké ale držel Dvořák, který musel vytáhnout několik dalších povedených zákroků.

Zkraje třetí třetiny zahrávali domácí dvojnásobnou početní výhodu a měli tak ideální příležitost utkání definitivně rozhodnout: Přesilovka se jim ale nepodařila, nebyli v ni nebezpeční a dokonce při ní sami inkasovali! Chyby na červené čáře využil hostující Pavlík, který se zmocnil míčku a v samostatném úniku prostřelil Dvořáka - 4:3. Snižující trefa při dvojnásobném oslabení vlila hostům ještě více energie do žil a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Stalo se tak v přesilovce Suchdolských, kdy přesnou kombinaci zakončoval Tácha do prázdné branky - 4:4. Zbytek třetiny přinesl oproti předchozímu průběhu opatrnější herní pojetí a branky se již diváci v základní hrací době nedočkali.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější Bubáci. Nahození od červené v podání Ondry Kučery přesně ztečoval za záda Janáka Slabý, který tak zkompletoval hattrick a rozhodl o výhře Nového Strašecí - 5:4PP.

Další víkend mají Strašečtí volno. Příští utkání tak sehrají až v neděli 29.10., kdy se představí na půdě Mladé Boleslavi.