TJ Snack Dobřany

9 : 4

(2:1,2:3,5:0)

Áčko - zmar ve třetí třetině

K sobotnímu utkání vycestovali hráči novostrašeckého A týmu k dobře známému soupeři z Dobřan. Od prvních minut se zápas vyvíjel lépe pro domácí. Díky dobrému pohybu se ujali vedení o 2 góly a nic nenasvědčovalo následující zápletce, na kterou zadělal Michal Kmeť svým důrazem před brankou v závěru první periody.

Druhá třetina byla po většinu času v režii Bubáků. Bohužel na začátku si vybrala obrana slabší chvilku, když nepokryla Vaška Šlehofra ml., a ten si v samostatném úniku počínal suverénně. Následoval však úsek, ve kterém se nejprve podařilo po nádherné kombinaci Pavla Čadka a Michala Kmetě do prázdné branky zakončit René Doušovi. Na 3:3 srovnal v přesilové hře Jan Falař. A obrat ve skóre dokonal Vít Samšuk po důrazu druhé formace v předbrankovém prostoru. Bohužel se tento nadějný stav nepodařilo udržet, když v přesilové hře vymetl šibenici Kovařík.

Třetí třetina se dá z pohledu hostů popsat jediným slovem: „zmar“. Hned v úvodu se nepodařilo Kubovi Polanskému zastavit nahození od modré čáry a tento gól složil Bubáky na kolena. Následovala destrukce novostrašecké obrany. Dobřanští hráči si dělali v útočném pásmu, co chtěli, a na konci zápasu svítilo na časomíře hrozivé skóre 9:4.

Jan Falař: „Mrzí mě, že nedokážeme hrát celý zápas konstantně. Ale bohužel musím uznat, že výsledek odpovídá hře, domácí jsou o parník před námi ve všech činnostech. Ať už herních jednotlivce, tak i herním myšlením. Musíme se zvednout, je to na každém z nás, nikdo za nás ty zápasy neodehraje. Každý do sebe musí zase dostat zodpovědnost tak, jako tomu bylo loňskou sezónu.“