2 : 3

(0:0,1:2,1:1)

TJ Blatná Datels

Muži "A" - Odevzdané tři body aneb prohra s Blatnou 2:3

K prvnímu mistrovskému domácímu utkání v sezóně nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí o posvícenskou neděli proti Blatné. Po nadějném výkonu z 1. kola v Suchdole nad Lužnicí, který ale body nepřinesl, chtěli Strašečtí tentokrát zvítězit. To se ale nepovedlo a po porážce 2:3 jsou po dvou odehraných kolech stále bez bodu.

Začátek nedělního zápasu přinesl sérii přesilových her domácích hráčů, kteří zahrávali necelé dvě minuty dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Přesilovky se ale Bubákům nepovedly, což také mohlo poznamenat jejich další výkon v zápase. Domácí působili nervózně, kupili celou řadu nepřesností a z týmu nebyl cítit ani hlad po vítězství. Přesto se v prvncíh patnácti minutách dostali k několika nebezpečným zakončením. Vše ale pochytal hostující Koubek, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině zahrávali Bubáci další přesilovku a tentokrát již byli úspěšní. Adam Slabý našel před brankou volného Víťu Samšuka, který nadvakrát překonal blatenského brankáře - 1:0. Vedoucí branka ale jak kdyby domácí hráče uspokojila, čehož využili hosté, kteří dvěma nenápadnými akcemi otočili skóre. Stalo se tak po laxnosti ve strašecké onbraně, čehož využili Pangrác s Maňaskou - 1:2. Zbytek třetiny přinesl neuhlazený hokejbal, rozkouskovanou hru a skóre se již neměnilo.

Po další změně stran domácí zapli, zlepšili pohyb a hnali se za vyrovnáním. V ložených šancích se dvakrát v rychlém sledu objevil Wittmayer, ale tváří tvář Koubkovi neuspěl. Na vyrovnání si tak solidně zaplněná Kocourek aréna musela počkat do 36. minuty. Od červené napřáhl Javůrek, míček se odrazil od sítě za brankou do brankáře Koubka a od něj do branky - 2:2. Šťastná trefa Bubáky povzbudila a vedoucí branka byla na spadnutí. Ihned po dalším vhazování se v dobré pozici objevil Slabý, jenž těsně přestřelil. V touze za třemi body ale svěřenci Jirky Veselého jaksi zapomněli bránit a po jedné situaci v obranné třetině Blatné také špatně vystřídali. Toho využili hosté, kteří nabídnuté přečíslení 3 na 1 využili dokonale, když se prosadil podruhé v zápase Ponhrác - 2:3. Strašečtí podruhé za sebou přišli o všechny body těsně před koncem, neboť na třetí gól Datlů již nedokázali najít odpověď a jejich hra připomínala spíše křeč.

Další příležitost k zisku bodů budou mít Bubáci v neděli 24.9., kdy na svém hřišti přivítají celek z České Třebové.