Suchdol nad Lužnicí, 3.9.2023 15:00

SK Suchdol nad Lužnicí

6 : 3

(0:2,2:1,4:0)

Muži "A" - Bojovný výkon na body nestačil. Áčko odjelo ze Suchdola po prohře 6:3 s prázdnou

K prvnímu mistrovskému utkání v sezóně 2023/2024 vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí na horkou jihočeskou půdu do Suchdola nad Lužnicí. Pod vedením staronového trenéra Jirky Veselého dlouho vyhlíželi velmi nadějný výsledek. Za stavu 3:3 utkání rozhodl minutu a deset vteřin před koncem jeden prohraný souboj a střela domácího Pavlíka. Domácí poté vsítili další dvě branky a hosté tak domů odjížděli po prohře 6:3 s prázdnou.

Strašecký trenér Jirka Veselý přivezl na jih Čech dva brankáře a 11 hráčů do pole. I přes oslabenou sestavu předvedli Bubáci kvalitní a bojovný výkon. Vše se začalo dobře vyvíjet v první třetině, kdy se hostům podařilo přečkat dvě přesilovky suchdolských, po kterých sami uděřili. V útočném pásmu zachytil na modré čáře míček Renda Douša, posunul jej na Pavla Čadka, který našel mezi kruhy nepokrytého Víťu Samšuka, jenž se přesnou střelou nemýlil - 0:1. Následně zahrávali žlutomodří také početní výhodu a byli v ní úspěšní. Byť s notnou dávkou štěstí. Po nepřehledné situaci v předbrankovém prostoru vrátil míček do ohně zpoza branky Ondra Duchoň. Po teči Víti Samšuka a několika šťastných odrazech se míček objevil až za brankovou čarou a Strašečtí tak vedli po patnácti minutách o dvě trefy - 0:2.

Začátek prostřední části hry přinesl očekávaný tlak domácích. Ti na svého soupeře vlétli od úvodního buly a brankáře Dvořáka zasypali střelami. Dvořák se v brance měl co ohánět a jen díky jeho několika fantasktickým zákrokům svítilo na tabuli stále skóre 0:2. Na přesnou kombinaci domácích v 18. minutě již ale reagovat nedokázal. Ani nemohl. Po nahrávce Táchy uklízel Kalát do prázdné klece - 1:2. Strašečtí se po inkasovaném gólu probudili a také dokázali zaútočit. A hned z toho byla branka! Po dobré práci Martina Wittmayera střílel bekhendem Michael Drechsler, míček se od tyče odrazil k volnému Adamovi Slabému, který pohotově zavěsil - 1:3. Zbytek druhé třetiny přinesl vyrovanou podívanou a nastavené tempo lehce opadlo. Z letargie vytrhl hráče a fanoušky domácí Sup, který mezi červenou a modrou napřáhl a jeho projektil skončil až za Dvořákovými zády - 2:3. Zbytek třetiny již nic zajímavého nepřinesl, a tak se šlo do šaten za pokračujícího vedení Strašeckých.

Také začátek třetí třetiny zachytili lépe domácí, kteří se hnali za vyrovnáním. To bylo na spadnutí hned v prvním střídání, kdy se po chybě v obraně hostů objevili před Dvořákem hned dva útočící hráči a jen díky skvělému přesunu hostujícího gólmana zůstalo skóre nezměneno. Vyrovnání se domácí dočkali po nepřehledné situaci v brankovišti, kdy si míček do vlastní branky kopl nešťastně Pavel Čadek - 3:3. Zbytek třetiny přinesl nejhezčí hokejbal z celého zápasu. Oba týmy toužily po všech bodech a hrálo se nahoru dolů. Větší šance si vypracovaly hosté. Po jedné ze střel zachránila jihočeského gólmana Janáka tyč, podruhé pak ve skvělé pozici nemířil přesně Víťa Samšuk. Když už se zdálo, že se oba týmy o body podělí, strhli utkání na svou stranu Jihočeši. Jan Pavlík zvládl úspěšně souboj na modré čáře s Pavlem Čadkem, dostal se k míčku a přesným pokusem prostřelil Dvořáka - 4:3. Zhrzení hosté následně vsadili vše na jednu kartu a v poslední minutě odvolali brankáře. Nic zajímavého si ale vypracovat nedokázali a sami ještě dvakrát z hokejek Kaláta a Laurince inkasovali - 6:3.

Po nadějném výkonu tak Bubáci na body nedosáhli. Šanci na opravu mají hned tuto neděli, kdy změří o posvícení síly s Blatnou. Začátek utkání je naplánovan v neděli 10.9. na 14:00. Přijďte nás podpořit.