Kocourek Aréna, 9.4.2023 14:00

6 : 8

(0:1,3:1,3:6)

Vlčí Smečka Ústí nad Labem

Muži "A" - Těžko uvěřitelný zkrat v posledních šesti minutách znamenal ztrátu tří bodů a konec nadějí na postup do play off

Poslední utkání v domácím prostředí v rámci základní části sehráli hokejbalisté Nového Strašecí. Soupeřem jim byli Vlci z Ústí nad Labem. Pokud chtěli Bubáci pomýšlet na zachování teoretické naděje postupu do play off, museli vyhrát za tři body. To se po zkratu v posledních šesti minutách nepodařilo a díky dalším výsledkům přišli Strašečtí o poslední naděje na postup do vyřazovacích bojů.

Obrovská škoda, zmar, frustrace, naštvání. Přesně takové emoce zavlály Kocourek arénu po závěrečném hvizdu nedělního zápasu. Strašečtí odehráli s Vlčí Smečkou velmi solidní partii, po většinu utkání byli lempším celkem a kráčeli pro tři body. Těžko uvěřitelný zkrat v posledních šesti minutách je ale připravil o naděje na play off. Zápas se hrál od začátku v solidním tempu. Více ze hry měli v první části domácí, ale střelecky se v úvodní třetině prosadili pouze hosté zásluhou Baxy - 0:1.

Po změně stran srovnával za domácí střelou od modré v přesilovce Javůrek. Do vedení šli vzápětí znovu hosté, zásluhou Tůmy, aby zbytek druhé třetiny patřil jen domácím. Ti dalšími dvěma brankami z hole Javůrek otočili na průběžných 3:2 a jen díky povedeným zákrokům brankáře Sobotky nevedli o více než jednu branku.

Po změně stran využili Staršečtí další přesilovku zásluhou Prokopa a odskočili na 4:2. Hosté se vrátili do utkání taktéž v početní výhodě, kdy snižoval Grosse - 4:3. Po perfektním sólu Kmetě ale šli do vedení o dvě branky znovu Staršečtí a šest a půl minuty před koncem se zdálo, že je hotovo. Hosté se však nevzdali a také díky bohorovosti domácích hráčů dvěma slepěnými brankami z hokejek Gottfrleda a Baxy srovnali na 5:5. Bubáky následně naposledy v zápase dostal do vedení svým druhým gólem Prokop - 6:5. Také toto vedení si ale žlutomoří nechali vzít, úplný závěr utkání naprosto nezvládli, Ústečtí vstřelili tři branky a bylo hotovo - 6:8. O závěřečný obrat se zasloužili Poláček, Škurla a Baxa.

Domácí tři body svému soupeři doslova darovali a ve zbývajících dvou zápasech v Ústí a v Berouně boudou hrát již jen o čest.

J. Čadek, L. Dvořák, V. Samšuk, R. Douša, T. Duchoň, O. Duchoň, J. Běloušek, L. Lev, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, V. Frolík, J. Prokop, D. Patera, M. Javůrek, A. Slabý, N. de Fin, O. Kučera