6 : 4

(3:0,2:2,1:2)

HBC Plzeň

HBC Plzeň

Muži "A" - Skvělý vstup do utkání předznamenal další tři body v souboji  s Plzní

Po sobotní prohře se Suchdolem nastoupili Bubáci do dalšího domácího zápasu proti rezervě extraligové Plzně. Oproti sobotě předvedli diamterálně odlišný výkon, soupeře ze západu Čech dokázali porazit podruhé v sezóně a zachovali si tak nadeji na účast ve vyřazovacích bojích.

Tým oproti prvnímu domácímu utkání posílili junioři Adam Slabý, Nic de Fin a Jan Běloušek. Kvůli absenci gólmana Dvořáka pak dostal prostor mezi tyčemi Honza Čadek. V podzimním utkání porazili Strašečtí Plzeň v domácím prostředí 5:0  i díky skvělému vstupu do zápasu, kdy během tří minut vstřelili dvě branky. No a tentokrát zvládli za stejný časový úsek góly celkem tři a začátek zápasu pojali ve velkém stylu. Hned v první minutě vyvezl míček z obranné třetiny Vojta Frolík, předal jej Tomášovi Duchoňovi, který v ryhclém kontru se štěstím propasoval míček za záda brankáře Kočky - 1:0. Druhá minuta = druhá branka v plzeňské síti. Ondřej Duchoň vybojoval míček v útočném pásmu, posunul jej na Michala Javůrka, který nabil mezi kruhy Honzovi  Prokopovi, jenž vymetl víko plzeňské svatyně - 2:0. Následně zahrávali Plzeňští po faulu Slabého přesilovku. V té ale nic kloudného nevymysleli a sami inkasovali, když se do samostatného úniku dostal Michal Javůrek, který precizním blafákem nedal Kočkovi šanci - 3:0. Na jaře doposud suverénní hosté byli z úvodu utkání řádně zaskočeni a po zbytek třetiny se do hry příliš nedostávali. Strašečtí působili týmověji, zodpovědně bránili a sami hrozili z rychlých výpadů. Žádnou ze slibně rozjetých šancí ale již do gólového vyústění dotáhnout nedokázali, a tak svítil na světelné tabuli po první třetině stav 3:0.

Po změně stran domácí ze svého úsilí nepolevili a hned v první minutě mohli přidat čtvrtou branku. Do samostatného úniku vybídl Běloušek Michala Kmetě, který po blafáku do forhendu jen těsně přestřelil hostující branku. Na čtvrtý zásah si tak museli domácí příznivci počkat až do 18. minuty, kdy si v početní výhodě na nahrávku Vojty Frolíka seběhl mezi kruhy Javůrek, který mířil přesně mezi betony plzeňského brankáře - 4:0. O pátou branku se postarala dvojice juniorů Slabý - de Fin, která si v přečíslení 2 na 1 vyměnila míček a Nic de Fin zakončoval do odkryté branky - 5:0. Strašečtí působili sebevědomým dojmem a kráčeli pohodlně za třemi body. V polovině třetiny však přišlo z jejich strany polevení a do hry se více dostali Plzenští, kteří se ani za stavu 0:5 z jejich pohledu nevzdávali. Za svoji aktivitu pak byli ke konci třetiny odměněni dvěma brankami z hokejek Pavlíčka a Pavlíka - 5:2.

V úvodu třetí třetiny přinesl více klidu do vlastních řad Michal Kmeť, který využil po nahrávce Pavla Čadka přesnou střelou další přesilovku - 6:2. Hosté ale ani za tohoto stavu nic nebalili a utkání se pokusili ještě zdramatizovat. To se jim následně také podařilo, když Kristl využil taktéž přesilovku a po nedůrazu v domácí obraně se prosadil Deja - 6:4. Zbytek gólově bohatého střetnutí si už ale domácí pohlídali a nepřipustili větší drama. Všechny tři body tak zůstaly na Kocourku.

V rámci dalšího kola zajíždějí hokejblaisté Nvého Strašecí na půdu vedoucího celku tabulky Blatné, kde se budou chtít poprat o další body.